Grawiditofilia

Grawiditofilia, czyli jeden ze sposobów na przyjemność seksualną

Każda parafilia, czyli rodzaj seksualnego fetyszyzmu, ma swoje psychiczne podłoże. Podobnie jest w przypadku zaburzenia zwanego grawiditofilią. Na czym ono polega i czy podlega leczeniu?

Niektórzy mężczyźni czerpią przyjemność z kontaktu z brzuchem kobiety spodziewającej się dziecka. Grawiditofilia to jedno z zaburzeń, w przypadku którego fetyszem jest konkretna część ciała. Dowiedz się, skąd się bierze i czy można je wyeliminować.

Grawiditofilia – podniecenie brzuchem ciężarnej kobiety

Istnieją mężczyźni, którzy potrafią osiągnąć orgazm tylko wtedy, gdy mają kontakt z brzuchem kobiety będącej w zaawansowanej ciąży. Tylko w takich okolicznościach, dotykając lub patrząc na ciężarną kobietę, potrafią dojść do finału podczas stosunku.

Czy grawiditofilia podlega leczeniu?

Jak każdy fetyszyzm, również grawiditofilię można leczyć w drodze specjalnie opracowanej terapii. Gdy tego rodzaju przypadłość staje się uciążliwa, należy zasięgnąć konsultacji u seksuologa, który dopasuje metodę leczenia do indywidualnego przypadku pacjenta.

Grawiditofilia to jeden z całego szeregu fetyszyzmów, którym należy dokładnie się przyjrzeć, by zbadać ich przyczynę. Leży ona zwykle w trudnych doświadczeniach albo kompleksach pacjenta. Pomoc psychoterapeuty lub seksuologa bywa w takich wypadkach nieoceniona.

 


Zobacz także:

Sprawdź!
Wampiryzm seksualny – na co trzeba uważać? Poznaj symptomy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
prezerwatywy przedłużające stosunek

Prezerwatywy przedłużające stosunek – czym są i jak działają? Kiedy warto zdecydować się na taką formę antykoncepcji?

Next Article
libido u mężczyzn

Libido u mężczyzn - kiedy rośnie ochota na seks, a kiedy notuje się spadek libido?