Trichofilia

Trichofilia to sytuacja, w której włosy stają się bodźcem erotycznym. Jak rodzą się takie upodobania?

Trichofilia to partializm, czyli typ fetyszyzmu związanego z jednym, konkretnym elementem, w tym wypadku włosami na ciele człowieka. Zwykle zaburzenie to dotyczy włosów na głowie, jednak zdarzają się również inne upodobania.

Pobudzenie seksualne w tym wypadku wywołuje oglądanie włosów na głowie, piersiach czy pod pachami. Istnieje także odmiana trichofilii, która dotyczy owłosienia łonowego. Czy ten rodzaj parafilii może być szkodliwy? 

Mechanizm działania zaburzenia

Osoby, u których występuje ten typ fetyszyzmu, mogą odczuwać przyjemność seksualną wyłącznie wtedy, gdy mogą obserwować owłosienie własne lub partnera. Dotyczy to zarówno włosów na głowie, jak i innych owłosionych części ciała, jak pachy, klatka piersiowa czy też miejsca intymne.

Zdarza się, że takie upodobania seksualne wiążą się z potrzebą konkretnej fryzury czy długości tych włosów. To zaburzenie, w którym zyskują one wymiar głęboko erotyczny.

Czy trichofilia jest szkodliwa?

Jak każde zaburzenie związane z fetyszem seksualnym, również trichofilia ma swoje podłoże w psychice człowieka. Jeśli niepokoją cię zachowania partnera lub też sam borykasz się z tym problemem i nie czujesz się z tym pewnie, możesz udać się do seksuologa. 

Trichofilia to fetyszyzm, który uchodzi za raczej nieszkodliwy. Osoby, które cierpią na to zaburzenie zwykle potrzebują dodatkowego bodźca w postaci włosów, by móc w pełni osiągnąć satysfakcję ze stosunku.


Zobacz także:

Sprawdź!
Gerontofilia – kiedy starość jest podniecająca. Na czym dokładnie polega ten rodzaj parafilii?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Pigmalionizm

Pigmalionizm – zaburzenie seksualne nastawione na dzieło sztuki

Next Article
trans dating

Trans dating – jak znaleźć transseksualną miłość w internecie?