trans dating

Trans dating – jak znaleźć transseksualną miłość w internecie?

Portale randkowe od wielu lat są niezwykle popularną formą znalezienia drugiej połówki. Internet nie dyskryminuje w tym względzie osób ze społeczności LGBTQ+. W sieci można znaleźć wiele serwisów randkowych dla osób trans. Dowiedz się więcej o trans datingu.

Ludzka seksualność od dawna nie jest klasyfikowana binarnie. Najlepsze strony randkowe biorą pod uwagę osoby LGBT na takich samych zasadach, jak użytkowników cis heteronormatywnych. Tego typu platformy to idealna sposobność do poznania drugiej połówki w świecie, w którym czasami spotkania towarzyskie są utrudnione. Singli nie brakuje nie tylko wśród osób hetero, bi czy homoseksualnych, ale również wśród transseksualistów, którzy uprawiają trans dating. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Trans dating – co to takiego?

W wielu krajach osoby transpłciowe są często tematem tabu, więc serwisy randkowe lub wszelkiego rodzaju programy dating app są niekiedy jedyną opcją, by znaleźć partnera. Trans dating, znany również jako transgender dating lub trans randki, to nic innego jak spotykanie się (dating) z osobami transpłciowymi (trans) lub poszukiwanie przez takie osoby drugiej połówki, bądź partnera seksualnego.

Trans dating – czy istnieje serwis randkowy dla użytkowników transgender?

Istnieje wiele witryn dla osób heteroseksualnych. Są również specjalne witryny i aplikacje dla osób homoseksualnych i biseksualistów. Czy można znaleźć tego typu usługi dla przedstawicieli społeczności transgender?

Sprawdź!
Badoo – portal i aplikacja randkowa dla singli. Sprawdź, czy warto założyć na nim konto

Skoro jest potrzeba, to rynek musi się do niej dostosować. Nic więc dziwnego, że w sieci można znaleźć witryny towarzyskie poświęcone osobom transpłciowym i trans dating. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą lub mężczyzną, szukasz poważnego związku, czy partnera łóżkowego na jedną noc, bez względu na orientację seksualną i preferencje, korzystając z platform randkowych dla osób transpłciowych, możesz znaleźć osobę, której szukasz.

Najlepsze portale randkowe i aplikacje randkowe do trans datingu

Większość serwisów i aplikacji poświęconych randkowaniu wygląda w miarę podobnie. Te dla osób transseksualistów niczym się nie różnią, tym bardziej że w wielu wypadkach są dostępne dla przedstawicieli wszelkich tożsamości płciowych i orientacji seksualnych. Przede wszystkim chodzi o to, by osoba transpłciowa czuła się w danym serwisie bezpieczna i by nie pojawiały się w niej treści transfobiczne. Zdarzają się jednak strony czy apki przeznaczone wyłącznie dla transseksualistów.

Jak znaleźć swoją drugą połówkę na portalu randkowym?

Najpierw należy założyć konto, dodać zdjęcie i zamieścić opis. Następnie można zacząć poszukiwania partnera. Każdy użytkownik musi wypracować swój skuteczny sposób na to, jak znajdować wymarzoną drugą połowę. Czasem wystarczy przeczytać czyjś opis, innym razem zerknąć na fotografię, a niekiedy przekonać się do drugiej osoby po krótkiej wymianie zdań.

Na czym polega korzystanie z dating apps?

Większość tego typu serwisów jest bezpłatna. Umożliwia swobodną wymianę wiadomości, a nawet pozwala udostępniać dodatkowe materiały wybranym użytkownikom. Nawigacja po tego typu stronach jest prosta. Zazwyczaj pojawiają się różne kategorie, bardzo często takie wyczulone na osoby transseksualne lub użytkowników, którzy takich osób szukają. Wiele ogólnych witryn randkowych posiada bowiem osobne zakładki trans women i trans men, pozwalające nie tylko na wyszukanie potencjalnych transseksualnych partnerów i partnerek, ale również zaznaczenie, że samemu należy się do społeczności trans.

Sprawdź!
Romantyczna wycieczka za granicę - przewodnik dla par

Najpopularniejsze portale randkowe dla osób transpłciowych

Wśród najlepszych witryn i aplikacji randkowych do trans datingu, pojawiają się:

 • Transdr;
 • Tinder;
 • TS Dates;
 • My Transsexual Date;
 • Taimi;
 • Transgender Date;
 • OkCupid;
 • TG Personals;
 • Lex;
 • Fiorry;
 • #Open;
 • Scruff.

Z większości można korzystać bezpłatnie. Oczywiście każda ma swoje zalety i wady i najłatwiej wybrać najlepszą po prostu testując kilka z nich.

O czym warto pamiętać podczas randki z osobą transpłciową?

Trans dating niewiele różni się od spotkań z osobami, które nie są transpłciowe. Istnieją jednak pewne kluczowe zagadnienia, które odnoszą się do kontaktów z osobami transgenderowymi.

Randki z kobietami transpłciowymi

W przypadku transseksualnych kobiet należy przede wszystkim pamiętać, że nie powinno się traktować ich jako fetysze. Często zdarza się, że partnerzy kobiet trans traktują je jak przedmioty, za pomocą których osiągają swoje fantazje seksualne. Unikaj więc uprzedmiatawiających zachowań, takich jak pytanie o narządy intymne, ich kształt, czy przebycie operacji korekcji płci.

Krzywdzące są też komplementy umniejszające kobiecość transseksualnych kobiet. Pamiętaj też, że takie osoby wcale nie muszą być heteroseksualne. Randkowanie z trans kobietami nie wpływa też na seksualność partnera. Seks z transseksualistką nie oznacza, że nietransseksualna strona jest biseksualna. Wskazuje po prostu na pociąg do kobiet.

Randki z transpłciowymi mężczyznami

Zasady randek z transpłciowymi mężczyznami są bardzo podobne. Przede wszystkim flirt czy seks z taką osobą nie świadczy o tym, że druga strona jest bi lub homoseksualna. Warto pamiętać, że transseksualny gej nie rozumie lepiej kobiet, tylko dlatego, że był jakiś czas uwięziony w ciele kobiety. Podobnie jak w przypadku trans kobiet nie należy mylić gender z orientacją seksualną. Trzeba też mieć świadomość, że nie każdy transseksualny mężczyzna przeszedł korekcję zmiany płci.

Ważną przestrogą bez względu na płeć osoby transseksualnej jest unikanie robienia z randki sekretu, ponieważ społeczeństwo wystarczająco je piętnuje, a także dyskryminuje, lub nadaje nieprawdziwych cech kojarzących się z filmami pornograficznymi.

Sprawdź!
Tinder czy Badoo – która aplikacja randkowa wypada lepiej? Przy pomocy którejś z nich można znaleźć miłość? Sprawdź!

Wiesz już, czym jest trans dating. Podsumowując, niezależnie, czy jesteś osobą transseksualną i szukasz partnera lub partnerki, czy chcesz nawiązać relację romantyczną z mężczyzną lub kobietą trans, możesz skorzystać z wielu platform znacznie ułatwiających spotkanie. Randki dla osób transgenderowych nigdy nie były więc tak łatwe, jak w dobie internetu.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Trichofilia

Trichofilia to sytuacja, w której włosy stają się bodźcem erotycznym. Jak rodzą się takie upodobania?

Next Article
dysforia płciowa

Dysforia płciowa – jak niezgodność płciowa wpływa na psychikę. Dowiedz się wszystkiego o dysforii i jakie działania pozwalają ją zahamować