tinder czy badoo

Tinder czy Badoo – która aplikacja randkowa wypada lepiej? Przy pomocy którejś z nich można znaleźć miłość? Sprawdź!

Tinder czy Badoo – takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Problem z wyborem mają szczególnie ci, którzy nie mają wielkiego doświadczenia w randkowaniu online. Potrzebujesz pomocy? Zobacz porównanie obydwu aplikacji!

Zapotrzebowanie na dobrą aplikację randkową jest ogromne. W samej Polsce tysiące osób szukających nowych znajomości, a niekiedy i związku, rejestrują się na portalach, które mają im to ułatwić. Wybór najlepszej aplikacji randkowej może jednak przysporzyć nieco trudności, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie korzystało się z opcji randek online. Do jednych z najpopularniejszych aplikacji mobilnych należą Tinder oraz Badoo. Która jest lepsza? Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź, co lepiej wybrać: Tinder czy Badoo.

Tinder i Badoo – najpopularniejsze aplikacje do randek

Stygmatyzacja związana z poznawaniem ludzi przez internet znacząco się w ostatnich latach zmniejszyła. Już niemal nikogo nie dziwi, że wiele znajomości, związków, a niekiedy i małżeństw miało swój początek na aplikacjach randkowych.

Do najpopularniejszych serwisów społecznościowych należą Badoo i Tinder. Bardzo wiele osób ma problem ze zdecydowaniem się na jedną z nich, są one bowiem dość podobne w swoich funkcjach. Nie oznacza to jednak, że nie ma między nimi znaczących różnic, które mogłyby w ostatecznym rozrachunku przesądzić na korzyść jednego lub drugiego portalu. Sprawdź, jakie opcje mają Badoo oraz Tinder, i zdecyduj, które odpowiadają ci bardziej.

Baza użytkowników Tindera i Badoo

Duża liczba użytkowników, którzy regularnie korzystają z portali i aplikacji randkowych to zdecydowanie atut. Dzięki temu masz znacznie większe prawdopodobieństwo poznania kogoś, z kim połączą cię wspólne zainteresowania, zgodność charakterów, czy po prostu chemia. Nawet w przypadku braku wielkiej miłości, masz szansę nawiązać dużo ciekawych przyjaźni!

Sprawdź!
eDarling – portal randkowy dla osób szukających poważnego związku. Poznaj jego zalety i wady!

Jak przedstawiają się statystyki Tindera i Badoo? Szacuje się, że w lutym 2022 r. Tinder posiadał 2,27 mln użytkowników i 7,66% zasięgu. Co jednak ciekawe, Badoo wybija się na pierwsze miejsce: obecnie jest tam zarejestrowanych 3,59 mln realnych użytkowników. Zasięg aplikacji odnotowano zaś na poziomie 12,07%.

Wyszukiwanie i poznawanie partnerów

Zarówno Tinder, jak i Badoo pozwalają na wyszukiwanie potencjalnych partnerów poprzez uruchomienie geolokalizacji. W ten sposób aplikacje będą mogły wyszukać osoby w oznaczonej wcześniej odległości od ciebie.

Po ustawieniu preferencji, co do płci, wieku itd. aplikacje proponują osoby, które wpasowują się w twoje wymagania. Słynne “przesunięcie w prawo/lewo” to domena Tindera. Kiedy ktoś ci się spodoba, musisz przesunąć w prawo; jeżeli ty także wpadniesz drugiej osobie w oko, dostaniesz powiadomienie i będziecie mogli przejść do czatowania.

Opcja “Chybił/Trafił” w Badoo jest dość podobna – polega na pozostawieniu pod wybranym profilem serduszka. Nawiązanie kontaktu będzie możliwe po tym, kiedy ta sama osoba kliknie serduszko pod twoim zdjęciem. Ponadto Badoo oferuje możliwość napisania do wybranej osoby przez znalezienie jej profilu i kliknięcie ikonki czatu.

Koszt subskrypcji

Większość użytkowników aplikacji randkowych, szukając najkorzystniejszej z nich, kieruje się także kosztami za subskrypcje. Jakie są ceny za Tindera i Badoo?

Każda z tych aplikacji, w swojej podstawowej wersji, nie wymaga dodatkowych opłat. Na szczególną uwagę zasługuje Badoo, które udostępnia bezpłatnie większość opcji. Większość osób jednak zgodnie twierdzi, że w przypadku Tindera konieczne może być wykupienie dostępu do dodatkowych funkcji – szczególnie kiedy ktoś korzysta z niego często.

Tinder oferuje aż trzy pakiety (Plus, Gold oraz Platinum) natomiast Badoo tylko jeden pakiet premium. Pierwsza apka oferuje abonament miesięczny, druga natomiast tygodniowy, miesięczny, kwartalny i na zawsze. Ich ceny są dość porównywalne, dlatego warto przyjrzeć się przede wszystkim oferowanym funkcjom, aby sprawdzić, co będzie najodpowiedniejsze dla ciebie.

Sprawdź!
Seks na pierwszej randce – czy warto iść do łóżka podczas pierwszego spotkania?

Funkcje kont premium – Tinder

Tinder Plus

 • Polubienia bez żadnych ograniczeń;
 • ukrywanie reklam;
 • opcja Paszport do dowolnej lokalizacji;
 • opcja Druga szansa bez ograniczeń.

Tinder Gold

 • Możliwość zobaczenia, kto polubił twój profil;
 • 5 superlajków co tydzień;
 • darmowa miesięczna opcja Boost;
 • codziennie dostępne nowe Top Wybory

Tinder Platinum

 • Możliwość wysłania wiadomości przed połączeniem w parę;
 • możliwość zobaczenia polubień wysłanych w ostatnim tygodniu;
 • priorytetowe polubienia.

Badoo – funkcje dostępne na koncie premium

Badoo premium zawiera kilka interesujących opcji, które nie są dostępne dla użytkowników z kontem podstawowym:

 • Możliwość czatowania z najpopularniejszymi użytkownikami i wysyłania im bezpośrednich wiadomości;
 • możliwość cofnięcia wybranej wcześniej opcji “Nie” w “Chybił/Trafił”;
 • kontaktowanie się z najnowszymi użytkownikami Badoo;
 • wyłączenie reklam;
 • tryb incognito, który umożliwia przeglądanie Badoo bez informowania o swojej obecności;
 • dostęp do folderu z listą użytkowników, którzy wybrali cię w “Chybił/Trafił”;
 • dostęp do folderu, w którym sprawdzisz, kto polubił twój profil;
 • możliwość wysyłania naklejek.

Badoo czy Tinder – dla kogo są poszczególne apki?

Powszechnie uważa się, że Tinder należy do aplikacji lepiej dopasowanej do potrzeb młodszych osób, a Badoo znajdzie zainteresowanie tych starszych. Ponadto Tinder ma opinię serwisu, na którym nie da się poznać osób szukających poważnego związku – do tego celu lepsze ma być Badoo.

Czy rzeczywiście tak jest? Niekoniecznie, bowiem zarówno na Tinderze, jak i Badoo możliwe jest znalezienie przyjaciela z bonusem i kogoś, gotowego na poważny związek.

Tinder i Badoo – podsumowanie

Która aplikacja jest zatem lepsza? Gdyby patrzeć wyłącznie po liczbach, należałoby powiedzieć, że bardziej godne polecenia jest Badoo. Jednak jak wiadomo nie same statystyki są tu istotne – na wybór może mieć wpływ także ogólny wygląd aplikacji, dodatkowe opcje oraz koszt subskrypcji. Nasza rada to nie zamykać się na żaden z portali – korzystanie z obydwu na raz wcale nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać!


Sprawdź!
Speed dating – na czym polegają szybkie randki? Dla kogo jest speed dating i jak przebiega?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
boczne siodło pozycja

Boczne siodło – pozycja warta poznania. Na czym polega?

Next Article
ile jest orientacji seksualnych

Ile jest orientacji seksualnych i co warto o nich wiedzieć? Poznaj rodzaje orientacji seksualnych!