edarling

eDarling – portal randkowy dla osób szukających poważnego związku. Poznaj jego zalety i wady!

eDarling to jeden z bardziej rozpoznawalnych portali randkowych w Polsce. Chociaż opinie o jego skuteczności są obecnie mieszane, nie da się ukryć, że obecnie serwis ma już opinię kultowego. Co warto wiedzieć o eDarling?

Znalezienie swojej drugiej połówki, z którą będzie się chciało spędzić resztę życia, to w dzisiejszych czasach prawdziwe wyzwanie. Tym, którzy nie mają czasu i chęci na codzienne poznawanie nowych osób twarzą w twarz, przychodzą z pomocą portale randkowe. Dzięki zastosowanym algorytmom łatwiej jest poznać kogoś, kto odpowiada nam charakterem, czy podobnymi wartościami. eDarling to serwis, który szczególnie kusi nowych użytkowników, obiecując dobór kompatybilnych pod każdym względem partnerów. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdź sam!

Model osobowości Wielkiej Piątki – jak powstał portal eDarling?

eDarling jest serwisem randkowym, który działa już od 2008 r., a w Polsce od 2010. Portal posiada ponad 13 mln użytkowników w całej Europie.

To, co tak przyciąga ludzi do serwisu, jest oparcie dopasowania partnerów na matematycznej metodzie oraz psychologicznym profilu, nazywanym modelem osobowości Wielkiej Piątki (ang. Big Five Personality Traits). Model matematyczny bierze pod uwagę takie czynniki jak:

 • dane demograficzne;
 • osobiste preferencje użytkowników;
 • profil psychologiczny.

Ten ostatni, czyli model osobowości WIelkiej Piątki, w latach 90 XX wieku był jednym z najpopularniejszych założeń psychologii osobowości.

Naukowe podejście do znalezienia drugiej połówki robi wrażenie na większości singli i skłania ich do wypróbowania oferty serwisu. Po podaniu swoich danych i wypełnieniu testu osobowości, portal ma za zadanie odnaleźć osoby, które pasują do ciebie charakterem, wyznawanymi wartościami, podejściem do życia itp. W teorii zapoznanie cię z wybranymi użytkownikami serwisu, gwarantuje, że któryś z nich stanie się twoim partnerem na całe życie.

Sprawdź!
Speed dating – na czym polegają szybkie randki? Dla kogo jest speed dating i jak przebiega?

Dla kogo jest portal randkowy eDarling?

eDarling należy do portalu, w którym ludzie poszukują przede wszystkim długotrwałej relacji. Szczegółowy test psychologiczny, który wypełnia się na początku, ma za zadanie zaproponować ci kogoś kompatybilnego, kto podobnie jak ty, chce przede wszystkim odnaleźć swoją drugą połówkę. Chociaż możliwe jest oczywiście poznanie kogoś, z kim nawiążę się wyłącznie przelotną znajomość albo osobę, która ostatecznie okaże się materiałem idealnym na przyjaciela, nie taki jest cel większości użytkowników eDarling.

Jak założyć konto na eDarling?

Zarejestrowanie się na portalu dla singli eDarling nie należy do trudnych zadań. Na początku wystarczy podać najbardziej podstawowe informacje, jak imię i nazwisko, płeć, swój adres e-mail itd.

Konieczne jest także wybranie rodzaju członkostwa, jaki cię interesuje. Można zdecydować się na opcję bezpłatną oraz rejestrację konta premium, które wymaga wniesienia opłaty. Warto pamiętać, że podstawowe członkostwo nie pozwala na korzystanie ze wszystkich opcji serwisu, dlatego większość użytkowników decyduje się na rozszerzoną wersję. Ci, którzy wybierają pakiet premium powinni zwrócić uwagę na zasady jego dotyczące. Regulamin wyraźnie bowiem wskazuje, że po wygaśnięciu konta, abonament odnawiany jest automatycznie, a co za tym idzie – pieniądze będą stale pobierane z konta.

Wypełnienie wspomnianego wcześniej testu psychologicznego to kolejny krok podczas tworzenia konta. Odpowiedzenie na wszystkie pytania zajmuje średnio 45 minut. Twórcy radzą, aby dobrze zastanowić się nad udzielanymi odpowiedziami i postawić na całkowitą szczerość – w ten sposób łatwiej będzie o znalezienie odpowiedniego partnera lub partnerki.

Po wszystkim można przejść do nawiązywania kontaktu z innymi użytkownikami. Można rozpocząć rozmowę od wysłania polubienia i uśmiechu, albo zwykłej wiadomości.

Opinie o eDarling – wady i zalety

Oczywiste jest, że tak duży i długo działający serwis jak eDarling musiał doczekać się zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii od swoich użytkowników na całym świecie. Korzystanie z portalu jednym rzeczywiście przyniosło wymarzoną miłość i szczęście, innym przysporzyło jedynie problemów i rozczarowań. Przyjrzyj się plusom i minusom eDarling i sam zdecyduj, czy to serwis, na którym rzeczywiście warto szukać miłości.

Sprawdź!
Portal randkowy dla rolników – gdzie najłatwiej znaleźć miłość? Poznaj najpopularniejsze serwisy randkowe

Zalety serwisu randkowego eDarling

eDarling ma wiele pozytywnych opinii od użytkowników, którym udało się znaleźć swoją drugą połówkę. Funkcje serwisu, które wyróżniane są najczęściej, to m.in.:

 • Model matematyczny i test osobowości – naukowe podejście do dopasowywania poszczególnych użytkowników jest czymś, co zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Podanie szczegółowych informacji o sobie znacząco zwiększa szanse na znalezienie miłości.
 • Nastawienie na znalezienie długotrwałego związku – wiele portali i aplikacji randkowych nie uściśla, jakie relacje warto zawierać w ramach korzystania z ich usług. eDarling wyraźnie wskazuje, że jego celem jest pomoc w znalezieniu długotrwałej relacji.
 • Bezpieczeństwo – wiele osób korzystających z serwisu chwali sobie troskę o bezpieczeństwo użytkowników. Wszelkie fałszywe i nieaktywne konta, boty czy potencjalni oszuści są natychmiast blokowani przez obsługę serwisu.
 • Ciekawe opcje dla użytkowników premium, m.in. wysyłanie wiadomości, możliwość komentowania zdjęć, sprawdzania, kto odwiedził profil, gwarancja kontaktu (użytkownikom premium gwarantowana jest pewna liczba nawiązanych kontaktów podczas trwania okresu premium) i wiele innych!
 • Wysoki poziom obsługi klienta.

Wady serwisu eDarling

Niestety randki online w serwisie eDarling nie wszystkim przyniosły spodziewane efekty. Wiele osób zauważa, że z czasem znacząco spadła jakość funkcji na portalu i obecnie szanse na znalezienie odpowiedniego partnera są bardzo niskie. Z wad eDarling wymienia się np.:

 • Ograniczone funkcje darmowego konta – nie ma możliwości wysyłania wiadomości, nie mówiąc o innych, bardziej skomplikowanych opcjach.
 • Problemy z opłatami – jak wspominaliśmy, abonament za konto premium nalicza się automatycznie, a użytkownikom nie wysyła się żadnych przypomnień. Zatem jeżeli nie skontaktujesz się w porę z obsługą i nie poprosisz o usunięcie swojego konta, twój portfel co miesiąc będzie odczuwał stratę.
 • Zmniejszenie liczby propozycji partnerów – chociaż serwis liczy sobie miliony użytkowników, w niektórych recenzjach można natknąć się na opinię, że eDarling nie wywiązuje się z obietnic o wysyłaniu profili potencjalnych partnerów. Według niektórych, częstotliwość i regularność w ostatnim czasie znacząco się zmniejszyła, co powoduje, że coraz więcej osób rezygnuje z usług serwisu.
Sprawdź!
Grindr – spotkania i randki dla gejów. Sprawdź, czy warto korzystać z tej aplikacji randkowej.

eDarling.pl – podsumowanie

Opinie o eDarling są, jak widać, bardzo różne. Z jednej strony dzięki dokładnemu dopasowywaniu profili wiele osób nadal znajduje swoich wymarzonych partnerów. Z drugiej, jak twierdzą inni, jakoś zdecydowanie się pogorszyła i obecnie ciężko jest kogoś poznać. Wszystko zależy od indywidualnych doświadczeń, zatem, mimo wszystko, warto spróbować!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Czym są fetysze seksualne i gdzie znaleźć osoby gotowe, by je zaspokoić?

Next Article
froteryzm

Froteryzm – ocieranie się jako źródło podniecenia seksualnego. Czy ocieractwo jest karalne?