grindr

Grindr – spotkania i randki dla gejów. Sprawdź, czy warto korzystać z tej aplikacji randkowej.

Grindr jest jedną najszerzej znanych aplikacji randkowych. Skierowany jest do homoseksualnych mężczyzn, którzy szukają partnera do szybkich randek lub wieloletniego związku. Dowiedz się więcej o działaniu apki.

Osobom LGBTQ+ jest w Polsce bardzo trudno znaleźć swoją drugą połówkę. Niski poziom tolerancji dla nieheteronormatywnej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej sprawia, że wiele osób boi się bezpośrednio komunikować się z innymi ludźmi, a to z kolei powoduje, że czują się bardzo samotne. Dobrze zatem, że istnieją aplikacje randkowe! Stanowią doskonałe miejsce, aby poznać kogoś nie tylko o podobnych zainteresowaniach, ale i tej samej orientacji seksualnej. Jedną z apek, szeroko polecanych dla gejów i osób biseksualnych, jest Grindr. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy warto z niego korzystać, zapoznaj się z poniższym tekstem!

Historia powstania aplikacji mobilnej Grindr

Aplikacja społecznościowa Grindr powstała 25 maja 2009 r. W ciągu niespełna 3 miesięcy zarejestrowało się niej przeszło 100 tys. osób, a po roku liczba aktywnych użytkowników wzrosła pięciokrotnie. Statystyki podają, że obecnie z Grindra korzysta regularnie ok. 27 mln ludzi. Dzięki aplikacji mężczyźni z niemal całego świata (Grindr zablokowano m.in. w Iranie, Arabii Saudyjskiej, Turcji i Indonezji) mają okazję poznać kogoś do randkowania, a może i długotrwałego związku.

Czy Grindr jest skierowany wyłącznie do mężczyzn? Teoretycznie nie: podczas rejestracji można wybrać bowiem swoją płeć. Jednak powszechnie panuje przekonanie, że aplikacja jest do użytku homoseksualnych i biseksualnych panów.

Jak założyć konto na Grindrze?

Aplikacja Grindr jest dostępna zarówno na telefony z Androidem, jak i iOsem. Należy pobrać ją z Google Play lub Apple Store. Rejestrować można się przy pomocy konta na Facebooku lub adresu e-mail. W następnej kolejności podaje się swoje podstawowe dane: imię, płeć, wiek oraz lokalizację. Należy również wgrać pierwsze zdjęcie, które musi zaakceptować administracja. Nie można dodawać zdjęć objętych prawem autorskim, wulgarnych, przedstawiających nielegalne zachowania oraz osoby nieletnie. Należy także uważać na ubrania z logo – mogą zostać potraktowane jak reklama.

Sprawdź!
Pytania do chłopaka, czyli o co pytać na randce, by jak najlepiej poznać potencjalnego partnera?

Uzupełnienie profilu na Grindr umożliwia lepsze poznanie naszego charakteru, zainteresowań oraz oczekiwań względem potencjalnych partnerów. Można napisać kilka słów o sobie, pokrótce opisać swój wygląd i określić, jaka płeć nas interesuje. Bardzo ciekawa jest także opcja opisania stanu swojego zdrowia, np. datę i wynik ostatniego badania na HIV.

Darmowe czy płatne konto Grindr?

Korzystanie z Grindra jest darmowe. Trzeba mieć jednak na uwadze, że bezpłatne konto ma swoje ograniczenia. Pojawiają się reklamy, a liczba profili, które można obejrzeć w ciągu miesiąca jest mocno zredukowana. Z tego powodu wiele osób decyduje się na konto płatne. Do wyboru są dwie opcje: Grindr Xtra oraz Grindr Premium. Oferują one takie funkcje jak:

 • tryb bez reklam;
 • możliwość przeglądania 600 profili miesięcznie;
 • dostęp do wszystkicg filtrów;
 • możliwość nieograniczonej ilości polubień i bloków;
 • możliwość zapisywania korespondencji;
 • powiadomienia push.

Zalety i wady aplikacji Grindr

Grindr to aplikacja, która ma zarówno swoich gorących zwolenników, jak i osoby, których nie przekonała. Z zalet Grindra wymienia się m.in.:

 • Ogromna ilość aktywnych kont, umożliwiająca dostęp do osób z niemal całego świata.
 • Możliwość pobrania aplikacji na Androida i iOS.
 • Możliwość komunikacji w trybie anonimowym.
 • Geolokalizacja, która pozwala odszukać potencjalnych partnerów w twojej okolicy.
 • Spory zestaw funkcji, nawet dla darmowych kont.

Ci z kolei, którym Grindr zupełnie przypadł do gustu, wymieniają takie minusy:

 • Duża ilość reklam – problem rozwiązuje dopiero subskrypcja Grindr Premium lub Xtra.
 • Czat na żywo dostępny tylko dla użytkowników premium.
 • Trudno o miłość – oczywiście zależy to od tego, na kogo akurat uda nam się trafić; nie da się jednak ukryć, że wielu mężczyzn logujących się na Grindrze szuka raczej przelotnej znajomości, a nie narzeczonego na całe życie.
 • Wiele fałszywych profili i botów.
 • Zdarza się, że aplikacja zawiesza się i trzeba ją resetować.
Sprawdź!
Fotka.pl, czyli dobra zabawa i randki online. Poznaj ponad 20-letni serwis społecznościowy.

Aplikacja Grindr – podsumowanie

Chociaż Grindr nie jest idealny, to aplikację randkową dla gejów i biseksualistów docenia naprawdę wielu użytkowników. Znalezienie odpowiedniego partnera może zająć nieco czasu, jednak nie jest to niemożliwe!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tabletki antykoncepcyjne jak brać

Tabletki antykoncepcyjne – jak brać i czego spodziewać się po przyjmowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Next Article
spadek libido

Jak zwiększyć ochotę na seks? Problemy z erekcją i spadek libido – przyczyny