fotka pl

Fotka.pl, czyli dobra zabawa i randki online. Poznaj ponad 20-letni serwis społecznościowy.

Fotka.pl to serwis, który wraz z upływem czasu stał się kultowy. Jego nazwę kojarzą nawet ci, którzy nigdy nie mieli konta na portalu! Poniżej wyjaśniamy sposób działania serwisu do randkowania i odpowiadamy, w jakim celu on właściwie powstał.

W dzisiejszych czasach, kiedy działają portale społecznościowe, takie jak Facebook czy nawet Tinder, wydawać by się mogło, że portal jak Fotka.pl nie ma racji bytu. Jednak nadal, po ponad 20 latach od powstania strony, z jej funkcjonalności korzystają tysiące użytkowników w całej Polsce. Co takiego umożliwia ten serwis społecznościowy i czy rzeczywiście warto prowadzić na nim konto? Dowiedz się z poniższego tekstu!

Czym jest serwis Fotka.pl?

Powstały 14 lutego 2001 roku portal Fotka.pl (obecnie Fotka.com) był jednym z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce. W ciągu ponad 20 lat swojej działalności przyciągnął do siebie ponad połowę mieszkańców naszego kraju. Mimo że, jak wskazują statystyki z 2018 roku, Facebook jest serwisem z największym zasięgiem (82% internautów w samej Polsce), to Fotka przoduje w średniej liczbie odsłon na użytkownika!

Zdjęcia

Najważniejszym elementem portalu są, oczywiście, dodawane zdjęcia. Powinny to być fotografie, które przedstawiają osobę prowadzącą dany profil. Jak łatwo się domyślić, na portal trafiają zatem najczęściej selfie. Użytkownicy mogą te zdjęcia oceniać i komentować. Ponadto portal daje możliwość wysyłania wiadomości do różnych osób i nawiązywania z nimi znajomości.

W początkowych latach istnienia strony Fotka.pl służyła ona każdej formie nawiązywania kontaktu. Można było posiadać konto nawet bez chęci zaangażowania w romantyczną relację. Obecnie, jak twierdzą twórcy portalu, serwis ma charakter głównie randkowy – wiele osób poznaje swoją drugą połówkę właśnie stronę Fotka.pl. Warto zatem uzupełnić swój profil o nowe zdjęcia w celu poznawania nowych osób.

Sprawdź!
Portal randkowy dla seniorów – jak znaleźć nową miłość w jesieni życia? Poznaj serwisy randkowe dla samotnych seniorów

Zalety konta na portalu Fotka.pl – dlaczego warto?

Pomimo upływu czasu Fotka.com nadal przoduje w najczęściej wybieranych portalach społecznościowych. Założyciel serwisu, Rafał Agnieszczak, twierdzi, że kluczowe dla podtrzymania zainteresowania są przede wszystkim powoli wprowadzane zmiany i udogodnienia, bez naruszania integralności społeczności. Co jeszcze sprawia, że Fotka jest tak popularna?

  • możliwość podglądu serwisu bez konieczności logowania – co prawda bez posiadania konta nie zaangażujesz się w rozmowy na czacie i nie dodasz komentarzy; jednak jeśli zależy ci tylko na podejrzeniu, co oferuje serwis, masz taką możliwość!
  • powstanie aplikacji Fotka – dla tych, którzy większość czasu spędzają na swoim telefonie, jest to zdecydowanie dobra wiadomość;
  • darmowe konto – podstawowa wersja portalu Fotka.pl nie wymaga od użytkowników wnoszenia opłat;
  • bardzo dużo aktywnych profili – jak wspomnieliśmy, Fotka ma największą liczbę aktywnych użytkowników. Istnieje zatem szansa, że kiedy to kogoś zagadasz, ta osoba w miarę szybko ci odpisze!
  • ciekawe opcje w płatnej wersji – dawna Fotka.pl oferuje dołączenie do tzw. Klubu Gwiazd, który pozwala na nieograniczone wysyłanie wiadomości, wręczanie innym użytkownikom wirtualnych prezentów, zakładanie większej ilości tematycznych grup i wiele więcej!

Wady serwisu Fotka.pl

Jak większość serwisów społecznościowych, Fotka.pl (obecnie z końcówką .com) nie jest pozbawiona wad, które mogą przeszkadzać niektórym w cieszeniu się z jej opcji. Użytkownicy najczęściej skarżą się na:

  • zbyt dużą ilość reklam – reklamy to jedna z najpoważniejszych wad serwisu, bowiem znacząco utrudniają poruszanie się po portalu. Jedyną opcją na pozbycie się ich jest wykupienie konta premium;
  • trudności w nawiązaniu romantycznych relacji – rozstrzał pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością rozczarowuje wielu użytkowników. Chociaż twórcy obiecują, że dzięki Fotce można umówić się z wieloma osobami na randkę, nie do końca tak jest. Mimo że portal umożliwia poznanie wielu nowych znajomych, większość osób radzi, aby przy poszukiwaniu miłości zdecydować się na inne aplikacje randkowe.
Sprawdź!
Badoo – portal i aplikacja randkowa dla singli. Sprawdź, czy warto założyć na nim konto

Fotka.pl – podsumowanie

Trzeba przyznać, że pomimo pewnych wad strony twórcom serwisu Fotka.pl należą się gratulacje. Kiedy takie portale jak Nasza Klasa czy MySpace już dawno odeszły w odstawkę, Fotka nadal trzyma poziom i ciągle przyciąga nowych użytkowników. Być może i ciebie zainteresuje?


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
love bombing

Love bombing - na czym polega bombardowanie miłością? Sygnały, które powinny wzbudzić niepokój!

Next Article

10 zasad randkowania bez zobowiązań