portal randkowy dla seniorów

Portal randkowy dla seniorów – jak znaleźć nową miłość w jesieni życia? Poznaj serwisy randkowe dla samotnych seniorów

W dzisiejszych czasach znacznie łatwiej poznawać ludzi za pomocą internetu niż w „realu”. Dotyczy to osób o wszystkich orientacjach seksualnych i w każdym wieku. Czy seniorzy też mogą znaleźć tam miłość? Tak! Sprawdź, co oferuje portal randkowy dla seniorów.

Osobom w pewnym wieku bardzo trudno odnaleźć się w świecie randek, a co dopiero randek internetowych. Liczba samotnych starszych osób wzrasta z każdym rokiem – a przecież każdy, niezależnie od wieku, zasługuje na miłość i znalezienie swojej drugiej połówki. Dlatego warto przyjrzeć się serwisom, które są odpowiednio dostosowane do potrzeb osób starszych. Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź, co powinien oferować dobry portal randkowy dla seniorów.

Rzeczywistość samotnych seniorów w Polsce

Osoby po 60. roku życia zazwyczaj mają już odchowane dorosłe dzieci, a niekiedy także i wnuki. Niestety, wielu seniorów doświadczyło w swoim życiu nie tylko radości, ale i tragedii i głębokiego smutku, z powodu utraty swojego partnera życiowego. Po takim wydarzeniu trudno jest się podnieść, nie mówiąc o znalezieniu nowego obiektu uczuć.

Samotność osób po 60. roku życia

Statystyki w naszym kraju dobitnie pokazują, że seniorzy nie mają w życiu uczuciowym łatwo. Sytuacja pogorszyła się szczególnie w okresie pandemii, jednak jeszcze przed nią odnotowano, że ok. 10% seniorów doświadczyło izolacji społecznej. Najgorzej sytuacja przedstawia się w przypadku osób powyżej 75. roku życia: okazuje się, że aż co trzeci Polak w tym wieku mieszka sam.

Sprawdź!
Fotka.pl, czyli dobra zabawa i randki online. Poznaj ponad 20-letni serwis społecznościowy.

Obawa przed tym, „co ludzie powiedzą?”

Warto pamiętać, że wielu seniorów obawia się szukania związku, ze względu na potencjalną, negatywną reakcję otoczenia oraz, co gorsza, swoich dzieci. Czasami ciężko zerwać z mitem „babci”, która w wolnym czasie powinna wyłącznie zajmować się swoimi wnukami. Ponadto wiele dorosłych dzieci nie może pogodzić się z perspektywą ich rodziców chodzących na randki, szczególnie jeżeli dzieje się to po śmierci jednego z nich.

Poszukiwania bratniej duszy

Mimo wszystko strach przed reakcją rodziny nie powinien powstrzymywać seniorów przed poszukiwaniem nowego związku. Jeżeli z jakiegoś powodu nie masz możliwości spotykania się z innymi osobami w tradycyjny sposób, może spróbujesz rejestracji na portalu randkowym dla seniorów? Wbrew pozorom jest to łatwy i przyjemny sposób na znalezienie miłości. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań portalu dla seniorów i na co uważać.

Czego szukać w portalach randkowych dla seniorów?

Porównaj oferty

Przed skorzystaniem z portalu randkowego dla seniorów, warto zapoznać się z ofertą poszczególnych serwisów i stworzyć listę wad oraz zalet każdego z nich. W ten sposób upewnisz się, że dany portal odpowiada na potrzeby także osób starszych, które szukają miłości. Większe serwisy randkowe kierowane są do różnych grup wiekowych, w tym także seniorów. Jednak znalezienie takiego, który skierowany jest przede wszystkim do osób po 50. czy 60. roku życia sprawi, że łatwiej będzie nawiązać znajomość z kimś o podobnych zainteresowaniach i podejściu do życia.

Profesjonalizm obsługi portalu

Podczas wybierania portalu randkowego warto znaleźć taki, który oferuje fachową obsługę. Chociaż sporo stron zawierza kontrolę swojego serwisu internetowym robotom, nic nie zastąpi prawdziwych, międzyludzkich interakcji. Obsługa portalu randkowego dla seniorów jest szczególnie ważna, bowiem niektórzy starsi ludzie mogą mieć początkowo trudności ze sprawnym korzystaniem z dostępnych opcji. Ludzie działający w obsłudze takich portali mogą w tym natomiast sprawnie pomóc.

Sprawdź!
Sympatia.pl – jeden z najpopularniejszych portali randkowych. Czy warto założyć na nim konto?

Płatne usługi na portalu randkowym

Wielu osobom wydaje się, że jeżeli dany portal oferuje swoje usługi za opłatą, wart jest tego, aby z niego skorzystać. Prawda jest taka, że w większości przypadków nie ma się co do tego pewności – dopiero po zapoznaniu się z jego działaniem można sprawdzić, czy jest to strona randkowa dla ciebie. Jeżeli wolisz ocenić, czy randkowanie online w ogóle jest dla ciebie, załóż konto na bezpłatnym portalu. Niektóre z nich mogą mieć co prawda płatne dodatkowe usługi, jednak korzystanie z nich nie jest obowiązkowe.

Anonimowość na serwisach randkowych

Portale randkowe można podzielić na te, które oferują osobom zakładającym konto całkowitą anonimowość oraz te, na których już podczas rejestracji należy podać swoje jak najdokładniejsze dane. Żadna z opcji nie jest idealna.

Wiadomo, że podczas poznawania nowych osób nie zdradzamy im na raz wszystkich szczegółów o swoim życiu i zapewne niewiele osób czuje się komfortowo, robiąc to online. Z drugiej strony całkowita anonimowość nie sprzyja wzbudzaniu zaufania. Większość osób, szczególnie sceptycznie nastawionych do randek online, mimo wszystko decyduje się na drugą możliwość: dzięki temu mogą sprawdzić, czy korzystanie z portalu im odpowiada, a nawet przeglądać profile zarejestrowanych – bez żadnych zobowiązań.

Najlepsze portale randkowe dla seniorów – ranking

Chcąc nieco ułatwić ci zadanie wybrania portalu randkowego dla seniorów, przygotowaliśmy poniższy ranking trzech najpopularniejszych stron dla osób starszych. Mamy nadzieję, że dzięki niemu znalezienie partnera lub partnerki będzie łatwiejsze.

Singles 50

Do jednego ze sprawdzonych portali randkowych dla seniorów należy Singles 50. Serwis ma bardzo dobre opinie i wiele samotnych ludzi odnajduje na nim idealnego partnera. Spośród cech Singles 50 warto wymienić:

  • możliwość bezpłatnego założenia swojego profilu;
  • łatwą obsługę profilu;
  • bezpieczeństwo użytkowników przy połączeniu zaszyfrowanym SSL.
Sprawdź!
Booty call, czyli telefon z seksowną propozycją. Przekonaj się, co dokładnie kryje się pod tym terminem.

Razem50Plus

Korzystanie z portalu randkowego Razem50Plus poleca się seniorom, którzy chcą poznać kogoś w podobnym wieku i o zbliżonych zainteresowaniach i wartościach. Oprócz tego serwis oferuje:

  • bezpłatną rejestrację;
  • dopasowanie nowych znajomości pod względem zainteresowań i podejścia do życia;
  • weryfikację wieku, celem uniknięcia oszustów.

eDarling

Większość osób w wieku dojrzałych poszukuje związków długotrwałych. Chociaż eDarling nie należy do serwisu randkowego ściśle dla seniorów, osoby zakładające na nim profil zazwyczaj liczą na spotkanie swojej drugiej połówki, z którą mogą spędzić resztę życia. Ponadto eDarling oferuje swoim użytkownikom:

  • możliwość sprawdzenia, kto w ostatnim czasie oglądał twój profil;
  • dobór partnera na podstawie naukowej metody tzw. Wielkiej Piątki;
  • łatwą obsługę.

Serwisy randkowe dla seniorów – zawalcz o miłość!

Wiesz już, jakie cechy powinien mieć portal randkowy dla seniorów. Znalezienie miłości na resztę życia bez wątpienia stanowi wyzwanie, szczególnie w przypadku osób wieku 50+. Seniorom z pomocą przychodzą jednak portale randkowe, które znacząco ułatwiają poznanie bratniej duszy. Zdecydowanie warto spróbować – miłość może przyjść w każdym wieku!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
seks podczas okresu

Seks podczas okresu. Przekonaj się, jak uprawiać seks podczas miesiączki, jakie są jego zalety i czy ma swoje przeciwwskazania

Next Article
seks oralny

Seks oralny – kochaj się „po francusku”! Dowiedz się, jakie są rodzaje seksu oralnego i jak zaspokoić swojego partnera lub partnerkę