w jakim wieku pierwszy raz

W jakim wieku pierwszy raz? Wiek inicjacji seksualnej oraz problemy

W jakim wieku pierwszy raz? Inicjacja seksualna jest niesamowicie istotnym momentem życia. Wiąże się w związku z tym z dużą presją. W jakim momencie życia najlepiej jest zdecydować się na pierwszy seks? Dowiesz się tego z dalszej części artykułu!

 

W jakim wieku pierwszy raz? Czy takie pytanie powinno być w ogóle zadawane? W końcu to bardzo indywidualna kwestia. Ludzie rozwijają się w innym tempie. Niektóre osoby będą psychicznie gotowe na seks już w wieku nastoletnim, podczas gdy inne dopiero w okolicach dwudziestych urodzin. W związku z tym, w poniższym tekście skupimy się bardziej na czynnikach, które warunkują gotowość do pierwszego razu. Spróbujemy jednak wyznaczyć wiek, który może stanowić punkt odniesienia. Nie należy traktować go jednak zbyt poważnie. Czytaj dalej!

W jakim wieku pierwszy raz? Negatywny aspekt ciekawości

W jakim wieku pierwszy raz? Wiele osób chciałoby znać przepis na idealne życie erotyczne. Niestety próby porównywania się do innych często mogą przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Każdy jest inny. Inne są również okoliczności. Nadmierne szukanie wzorców może powodować frustrację. Będzie ona wynikała z tego, że nie sposób wpasować się we wszystkie wzorce. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie należy ślepo porównywać się do innych. Zarówno wczesna jak i późna inicjacja seksualna ma swoje wady oraz zalety. 

Pierwszy raz wiek oraz okoliczności

W przypadku inicjacji seksualnej ogromną rolę odgrywa znalezienie odpowiedniego partnera. Przede wszystkim musisz się czuć przy nim komfortowo. Stan psychiczny podczas pierwszego razu jest bardzo ważny. Nadmierna ilość stresu, który możesz odczuwać w takim chwili, może spowodować liczne problemy. Kobiety, które nie były psychicznie gotowe na odbycie stosunku, częściej odczuwały ból fizyczny. Wynika to z tego, że pod wpływem stresu podświadomie zaciskały mięśnie. W takim razie, w jakim wieku pierwszy raz? To pytanie schodzi na drugi plan.

Sprawdź!
Rodzaje pocałunków – nie tylko francuski! Sztuka całowania odkryta na nowo

Zaskakujące statystyki!

Większość nastolatków uważa, że ich rówieśnicy rozpoczyna współżycie bardzo wcześnie. Wynika to z tego, że młodzi ludzie mają tendencję do koloryzowania na ten temat. Boją się przyznać do tego, że pierwszy raz mają dopiero przed sobą. W konsekwencji narzucają presję na rówieśników. Okazuje się jednak, że młode pokolenia rozpoczynają współżycie bardziej odpowiedzialnie niż ich rodzice. Wynika to z rosnącej świadomości. Młodzi ludzie lepiej zdają sobie sprawę z konsekwencji tego działania, niż ich rodzice. Obecnie średni wiek inicjacji seksualnej to okolice 16-18 roku życia.

 

Pierwszy raz wiek nie jest aż tak istotny jak może się wydawać. Znacznie ważniejsze jest dobranie odpowiedniego partnera oraz okoliczności. Pierwszy raz jest dostatecznie stresujący, nie trzeba więc dodawać czynników stresogennych. Oznacza to, że powinien się on odbywać w miejscu, które da komfort obu stronom. Nie wskazana jest również presja czasu. Należy zawsze pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Dla komfortu stosunku dobrze stosować również lubrykant.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
seks na pierwszej randce

Seks na pierwszej randce – czy warto iść do łóżka podczas pierwszego spotkania?

Next Article
incel

Incel – dlaczego nienawidzi kobiet?