czy pierwszy raz boli

Czy pierwszy raz boli? Pierwszy seks, czyli jaka jest rzeczywistość?

Czy pierwszy raz boli? To podstawowe pytanie, które zadają sobie kobiety przed inicjacją seksualną. Myśl o pierwszym zbliżeniu może budzić wręcz strach. Pora rozwiać wszelkie wątpliwości. Czytaj dalej!

Czy pierwszy raz boli? Przeważnie przebiciu błony dziewiczej towarzyszy krwawienie. Czy jednak zawsze do niego dochodzi? Kobiety, które decydują się na swój pierwszy raz, mają wiele obaw. Dotyczą one zarówno sfery psychicznej jak i fizycznej. Już sam fakt tego, że mogą odczuwać ból, generuje dodatkowy stres. Dla wielu kobiet świadomość krwawienia, które może się pojawić, również jest odstraszająca. Obawiają się one reakcji partnera. Czy jednak takie obawy są słuszna? Dowiesz się z dalszej części artykułu!

Czy pierwszy raz boli? Dlaczego pierwszy raz jest tak bardzo stresujący?

Czy pierwszy raz boli? To pytanie pada bardzo często. W okolicach wieku inicjacji seksualnej wzrasta częstotliwość jego zadawania. Tylko dlaczego kobiety się tego obawiają? Wynika to z tego, że pierwszy raz obrósł w mity. Szczególnie w czasach powszechnego dostępu do internetu łatwo natrafić na artykuły, które powielają nieprawdziwe informacje. Wzmaga to negatywne emocje. Kobiety czują strach. Boją się bólu, krwawienia, wstydu, który będą odczuwać. Przerażająca może być również myśl o przerwaniu błony dziewiczej. Kojarzy się to z bólem oraz dyskomfortem.

Sprawdź!
Połykanie spermy – czy spełnianie męskich fantazji może wpływać na zdrowie?

Obciążenie psychiczne – podejście kobiet i mężczyzn do pierwszego razu

Zarówno kobiety jak i mężczyźni borykają się z presją, która towarzyszy pierwszemu zbliżeniu. Seks jest bardzo istotnym elementem życia. Osoby, które znajdują się przed pierwszym razem, czują presję. Boją się, że nie będą w stanie sprostać swojej roli. Jest to szczególnie duży problem w przypadku mężczyzn, ponieważ stres może uniemożliwić erekcję, co powoduje sytuacje, w których mężczyzna czuje, że zawiódł. Kobiety, które będą zestresowane podczas zbliżenia, będą zaciskać mięśnie. Efektem ubocznym będzie ból wynikający z penetracji.

Kto tworzy presję?

Presja, która związana jest z pierwszym razem, narzucana jest właściwie z każdej strony. Mowa tutaj zarówno o wpływie kultury masowej, jak i osób z najbliższego otoczenia. Na szkodę osób młodych działa to, że można znaleźć wiele sprzecznych informacji. Niektórzy zachęcają do szybkiej inicjacji seksualnej, podczas gdy inni zdecydowanie odradzają pośpiech. Sprawia to, że osoby niedoświadczone często czują się zagubione. Pierwszy raz przemiennie przedstawiany jest jako coś cudownego lub strasznego. I to właśnie ta niepewność sprawia, że rośnie strach oraz presja.

Czy każdy pierwszy raz jest zły?

Jak mantrę powtarza się, ze pierwszy raz zawsze jest zły. Obie strony są zestresowane, kobieta odczuwa ból, a mężczyzna ma problem z erekcją. Czy rzeczywiście tak to zawsze wygląda? Na szczęście nie. Rzeczywiście może to tak wyglądać i w tym również nie ma nic złego. Trzeba pamiętać, że pierwszy raz jest stresujący, może to powodować wiele komplikacje. Jeżeli jednak ma miejsce pomiędzy dwójką osób, które darzą się wzajemnym zaufaniem oraz odpowiednio się przygotowały, to może być bardzo miłe doznanie. Każdy przypadek jest inny i trzeba mieć to na względzie.

Czym jest błona dziewicza?

Czy pierwszy raz boli? Może boleć. Podczas niego przerywana jest błona dziewicza, czyli niewielki fałd śluzówki. Umiejscowiona jest pomiędzy przedsionkiem pochwy a jej wnętrzem. Co ciekawe, błona dziewicza może mieć różny kształt. Wyróżnia się błonę:

  • półksiężycowatą – błona ma jeden duży otwór;
  • brzeżną – błona znajduje się wyłącznie na brzegach pochwy;
  • siatkowatą – błona ma wiele małych otworów;
  • perforowaną – błona ma kilka dużych otworów.
Sprawdź!
Gra wstępna – romantyczne preludium do seksualnych uniesień? Czym dokładnie jest i jak w nią grać?

Najczęściej spotykana jest błona półksiężycowata. Rodzaj błony ma wpływ na to, jakie uczucie będzie towarzyszyło jej przebijaniu.

Przebijanie błony dziewiczej – czy pierwszy raz boli?

Przebijanie błony dziewiczej kojarzy się z dużym bólem. Nie jest to do końca prawdą. Jest ona bardzo cienka oraz przeważnie słabo ukrwiona. W takim razie, czy pierwszy raz boli? Jeżeli masz błonę półksiężycowatą, która jest najczęściej spotykaną, to ból będzie minimalny lub zerowy. Podobnie ma się sprawa w przypadku błony brzeżnej. Największy ból może towarzyszyć przebijaniu błony siatkowatej oraz perforowanej. Powód jest prosty. Mają one większą powierzchnię. Podczas stosunku do tkanek pochwy napływa również krew, która sprawia, że zwiększa się ich wrażliwość.

Czy błona dziewicza zawsze pęka?

Przeważnie błona dziewicza zostaje przerwana przy okazji pierwszego stosunku. Nie zawsze musi tak jednak być. W końcu jak wiesz ze wcześniejszej części artykułu, może mieć taki kształt, który nie będzie specjalnie utrudniał penetracji. Świetnym przykładem będzie tu błona brzeżna lub nawet półksiężycowata. Nie należy się tym jednak przejmować. Błona dziewicza nie musi pęknąć podczas pierwszego stosunku. Czasem zdarza się to po kilku lub nawet kilkunastu zbliżeniach. Długość członka nie ma tutaj specjalnego znaczenia, ponieważ błona znajduje się na głębokości 1-2 cm.

Dlaczego podczas pierwszego seksu pojawia się krew?

Na początek należy rozwiać wszelkie wątpliwości. Krwawienie nie zawsze się pojawia. Krew jest wynikiem tego, że błona dziewicza jest unaczyniona. Podczas jej przerwania może pojawić się więc krwawienie. Przeważnie szybko ustępuje. Niektóre kobiety mogą jednak krwawić nawet do kilku godzin po stosunku. Jeżeli takie krwawienie nie ustępuje, to konieczne będzie odwiedzenie ginekologa. Krwawienie nie pojawia się u kobiet, których błona jest słabo ukrwiona. Czasem kobiety tracą wcześniej błonę w wyniku głębokiej masturbacji lub nawet stosowania tamponów.

Sprawdź!
Seksualne rekordy świata zasady i wytyczne – jak można pobić lub ustanowić seksualny rekord

O czym pamiętać podczas pierwszego razu?

Osoby, które decydują się na pierwszy raz, powinny pamiętać o tym, że należy się zabezpieczać. Często cała uwaga skupia się na tym, czy pierwszy raz boli. Pomijany jest całkowicie aspekt bezpieczeństwa. Podczas pierwszego stosunku seksualnego kobieta może zajść w ciążę. I to należy podkreślić, ponieważ wciąż pojawiają się głosy, które sugerują, że jest to niemożliwe. Podczas pierwszego razu można zajść w ciążę. Sprawia to, że taki stosunek jest jeszcze bardziej stresujący dla pary, ponieważ może wiązać się z wieloma konsekwencjami.

Jak przeżyć pierwszy raz?

Co prawda pierwszy raz jest przeważnie spontaniczny, jednak jest kilka sposobów, które mogą pozwolić się do niego przygotować. Przede wszystkim warto rozmawiać z partnerem. Seks dla wielu jest tematem tabu. Rozmowa pozwala sprawić, że temat ten staje się bardziej naturalny, a co za tym idzie, stres z nim związany spada. Pamiętaj o tym, że należy sygnalizować swoje potrzeby. Jeżeli czegoś oczekujesz lub odczuwasz dyskomfort, powiedz o tym, a wtedy partner będzie mógł zareagować. Niestety nie możesz oczekiwać, że się domyśli.

Czy pierwszy raz boli chłopaka?

Pierwszy raz może być bolesny dla obu stron. Dlaczego? Ponieważ, jeżeli nie będzie odpowiedniego poziomu nawilżenia, to seks może sprawiać początkowo dyskomfort, a następnie ból. Obtarcie penisa jest bardzo bolesne. Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie. Żeby współżyć komfortowo, należy zastosować lubrykant. Sprawdź tylko, czy konkretny środek może być stosowany z antykoncepcją. Sylikon, z którego zrobiona jest prezerwatywa, może reagować ze składnikami lubrykantu, co osłabi jej trwałość.

Pierwszy raz może być magiczną chwilą. Warto jednak podchodzić do niego z odrobiną dystansu. Narzucenie sobie wielkich oczekiwań sprawia, że stosunek płciowy jest bardziej stresujący. Może również zawieść nasze oczekiwania. Jeżeli partnerka jest spięta, być może pomoże dłuższa gra wstępna, która pozwoli zminimalizować ból przy wejściu do pochwy. Życie seksualne jest ważną częścią związku i nie należy się go obawiać. Jeżeli pojawi się silny ból i krwawienie, nie należy panikować.


Sprawdź!
Orgazm w ciąży – czy seks w ciąży jest bezpieczny? Czy seks i orgazm przyszłej mamy mogą szkodzić dziecku?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
od ilu lat można kupić prezerwatywy

Od ilu lat można kupić prezerwatywy? Czy istnieją jakieś ograniczenia w sprzedaży antykoncepcji nieletnim?

Next Article
seks po porodzie

Seks po porodzie? Sprawdź, jakie problemy z seksem po ciąży mają partnerzy i jak sobie z nimi poradzić