boję się pierwszego razu

Boję się pierwszego razu – w jaki sposób poradzić sobie ze stresem?

Boję się pierwszego razu. Wiele osób ma taki problem. Nic w tym dziwnego, a już tym bardziej nie ma powodu do wstydu. Inicjacja seksualna budzi liczne obawy. Wynika to z dużej presji nakładanej przez społeczeństwo. Czytaj dalej!

 

Boję się pierwszego razu, jak sobie poradzić z obawami? Niestety ciężko jest całkowicie wyeliminować niepokój, który wiąże się z inicjacją seksualną. Można go jednak skutecznie zminimalizować. Kluczowe okazuje się odpowiednie przygotowanie do pierwszego seksu. Jednym z powodów strachu jest niepewność. Osoba, która nie ma dużej wiedzy na temat biologii oraz tego co ją czeka, będzie bardziej przestraszona, niż osoba mająca potrzebne informacje. Poniższy artykuł pozwoli ci lepiej przygotować się do stosunku oraz zminimalizować strach, który się z nim wiążę. Dowiedz się więcej!

Boję się pierwszego razu – w jaki sposób poradzić sobie ze strachem?

Boję się pierwszego razu. Takie słowa wypowiedziała nie jedna kobieta przed inicjacją seksualną. Strach to bardzo pierwotne uczucie, które towarzyszy naszemu gatunkowi od początku istnienia. Jego zadaniem jest ochrona nas przed zagrożeniem. A za zagrożenie w tym wypadku rozumiane jest jako coś nieznanego. W takim razie, aby zmniejszyć poziom strachu, można zdobyć jak najwięcej informacji. Wtedy pierwszy raz nie będzie czymś nieznanym. Niestety trzeba mieć świadomość tego, że cały strach nie zniknie. Znacznie jednak się osłabi.

Dlaczego kobiety boją się pierwszego razu?

Dlaczego tak wiele kobiet odczuwa strach przed stosunkiem? Przede wszystkim powodem takiego stanu rzeczy jest ból, który może się pojawić podczas przerwania błony dziewiczej. To właśnie z tego powodu, kobiety mogą odczuwać strach. Ból jak najbardziej może wystąpić. Wiele zależy tutaj od tego, jaki kształt ma twoja błona. Mogą one mieć różne kształty oraz inny stopień ukrwienia i unerwienia. W związku z tym niektóre kobiety przechodzą pierwszy seks bardziej boleśnie od innych. Podobnie jest z krwawieniem. Niektóre kochanki krwawią intensywnie, a inne prawie wcale.

Sprawdź!
Seks w wannie – kiedy wspólna kąpiel nabiera rumieńców. Poznaj sekrety intymnych igraszek w wodzie

Dlaczego mężczyźni boją się pierwszego razu?

Boję się pierwszego razu. To zdanie może wypowiedzieć również mężczyzna, który niedługo będzie miał okazję rozpocząć swoje życie erotyczne. Z czego taka obawa może wynikać? W końcu mężczyzna nie będzie odczuwał podczas zbliżenia bólu. Otóż powodem strachu jest presja społeczna. Seks jest niesamowicie ważnym elementem męskiego życia. Jest tak ważny, ponieważ samoocena mężczyzny jest bardzo mocno powiązana z jakością jego życia łóżkowego. W związku z tym chłopak może bać się, że nie sprosta wymaganiom. Boi się, że zawiedzie partnerkę, a tym samym zawiedzie jako mężczyzna.  

Co może mieć miejsce podczas pierwszego razu? Na co warto się przygotować!

Pierwszy raz może zaskoczyć. Czasem pojawiają się sytuacje, na które kochankowie nie są gotowi. Często kobieta jest bardzo spięta oraz zestresowana. Podświadomie zaciska mięśnie, uniemożliwiając lub znacznie utrudniając penetrację. W takim wypadku partner powinien okazać partnerce czułość oraz zrozumienie. Nie powinien on używać siły, ponieważ sprawi tym samym ból drugiej stronie. Poprzez delikatną grę wstępną może sprawić, że kobieta się rozluźni oraz poczuje znacznie pewniej. Pomocne będzie również wykorzystanie lubrykantu. Zmniejszy on tarcie oraz ułatwi penetrację. 

Kiedy młodzież przechodzi swój pierwszy raz?

Boję się pierwszego razu, kiedy on może mieć miejsce, aby móc się na niego najlepiej przygotować? Z bada prof. Zbigniewa Izdebskiego, można wywnioskować, że najczęściej młodzi Polacy przechodzą inicjację seksualną w okresie ferii zimowych oraz letnich wakacji. Wtedy mają przeważnie dużo czasu, a jednocześnie rodzice wyjeżdżają, dając młodzieży swobodę.

 

Jeżeli obawiasz się swojego pierwszego razu, to warto na ten temat porozmawiać z drugą stroną. Szczera rozmowa potrafi znacznie ułatwić przyszłe zbliżenie. Dodatkowo razem zdobywajcie informacje na temat pierwszego stosunku. W ten sposób zminimalizujecie stres i strach, które wynikają ze spotkania z niewiadomym.


Sprawdź!
Edging, czyli bycie na krawędzi. Czym jest i jak kontrolować orgazm, by osiągnąć niezwykłe doznania?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Jak dobrać odpowiedni pierścień erekcyjny i jak go zakładać?

Next Article
kobiecy wytrysk

Kobiecy wytrysk, czyli w jaki sposób dochodzi do ejakulacji u kobiet i czy każda z pań może osiągnąć taki orgazm?