edging

Edging, czyli bycie na krawędzi. Czym jest i jak kontrolować orgazm, by osiągnąć niezwykłe doznania?

Edging jest techniką polegającą na przedłużeniu przyjemności seksualnej, poprzez balansowanie na granicy orgazmu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, skąd ta nazwa, czy trudno go wyćwiczyć oraz jakich doznań możemy się spodziewać!

Przez niektórych nazywany jest wyższym poziomem sztuki miłości. Edging pozwala utrzymać ciało w stanie silnego podniecenia. Wykorzystywane techniki służą temu, by stosunek trwał jak najdłużej, a orgazm dawał uczucie jeszcze większej rozkoszy.

Czym jest edging?

Edging to technika mająca na celu przedłużyć przyjemność seksualną. Wszystko dzięki doprowadzeniu się (lub partnera) na skraj orgazmu po to, by w ostatnim możliwym momencie przerwać stymulację i zacząć od samego początku. Ma to na celu intensyfikację doznań. Ciało poddane takiemu balansowaniu, staje się niezwykle wrażliwe. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa edge oznaczającego krawędź. Możesz spotkać się również z takimi określeniami, jak: surfowanie, balansowanie na granicy, odsuwanie orgazmu w czasie, przedłużona masturbacja czy kontrola orgazmu.

Dlaczego jest tak przyjemny?

Największą korzyścią są, oczywiście, intensywniejsze orgazmy. Dla mężczyzn jest atrakcyjny również z powodu dłuższego trwania szczytowania oraz braku okresu niewrażliwości na bodźce. Jeśli chodzi o seks partnerski dużą korzyścią jest możliwość bycia w stanie silnego podniecenia przez dłuższy czas. To z kolei pozwoli kobiecie porządnie się rozgrzać i sprawi, że jej szanse na orgazm wzrosną!

Jak długo powinien trwać?

Jest to zależne wyłącznie od ciebie i twojego organizmu! Edging jest możliwy nie tylko podczas stosunku partnerskiego, ale również masturbacji. Dzięki temu lepiej poznasz swoje ciało i odkryjesz jaki dotyk sprawia ci największą przyjemność. Ta wiedza przyda ci się również podczas innych aktywności seksualnych. Nie ma minimalnego ani maksymalnego czasu. Każdy organizm jest inny, tak samo jak różne są nasze upodobania, oczekiwania czy fantazje.

Sprawdź!
Romantyczny seks, czyli namiętność, która zapiera dech! Przekonaj się, jak nadać zbliżeniu nastrój niczym z filmu romantycznego

Dla kogo jest edging?

Dla wszystkich, niezależnie od płci, doświadczenia seksualnego, statusu związku lub jego braku. Dodatkowo jest bardzo pomocną techniką dla osób (a w szczególności mężczyzn), które chciałyby, aby ich stosunek trwał dłużej. Jeśli więc borykasz się z przedwczesnym wytryskiem, spróbuj opisanych przez nas technik!

Techniki przedłużające stosunek

Udany edging jest doświadczeniem pełnym rozkoszy. A co jeśli ci się nie uda i razem z chwilowym zatrzymaniem, znacząco spadnie erotyczne napięcie? Przy pierwszej próbie możesz czuć się sfrustrowany lub niezadowolony, jednak jest pewna zaleta takiego zakończenia. Dzięki temu możesz nauczyć się czerpać przyjemność z seksu, nie myśląc wyłącznie o celu, jakim jest orgazm. Cieszenie się z drogi prowadzącej do niego może być równie satysfakcjonujące! Jeśli chodzi o techniki przedłużające podniecenie, wyróżniamy dwie najbardziej popularne (z potwierdzoną skutecznością).

Metoda „start stop”

Jest najbardziej znaną metodą. Została opracowana w latach 50. XX wieku. Nie jest skomplikowana, a jej największy plus to możliwość zastosowania zarówno podczas nauki edgingu, jak i jako element gry erotycznej. Jeśli to twój początek z edgingiem, zacznij od masturbacji. Rób to do momentu, gdy poczujesz, że jesteś już bardzo blisko orgazmu, następnie wycofaj się na chwilę (oczywiście nie na tyle długą byś stracił zainteresowanie) i ponownie zacznij stymulację. Powtarzaj te czynności kilkukrotnie i pamiętaj – im więcej będziesz ćwiczył, tym bardziej intensywne będą twoje orgazmy.

Technika uciskowa

Została stworzona z myślą o mężczyznach mających problem z kontrolowaniem wytrysku, natomiast mogą ją stosować również kobiety. Jest to idealna technika dla osób uczących się dopiero edgingu, dla których samo powstrzymywanie szczytowania jest bardzo trudne. Ta technika seksualna polega na ułożeniu kciuka na wędzidełku (część, która łączy napletek z żołędziem penisa) i silnym objęciu penisa pozostałymi palcami.

Sprawdź!
Fisting – przyjemność ekstremalna. Sprawdź, jak przygotować się do tej aktywności seksualnej

Czy można się tego nauczyć?

Tak! Wszystko jest kwestią ćwiczeń, cierpliwości i wspomnianej wcześniej znajomości własnego ciała. W teorii jest to bardzo proste, z praktyką bywa trudniej, ale w końcu –  trening czyni mistrza! Na początek warto zacząć od przerywanej masturbacji. Dużo łatwiej będzie ci kontrolować szczytowanie, jeśli obok nie będzie dodatkowego, pobudzającego bodźca w postaci twojego partnera/ki.

Pomocne gadżety

W utrzymaniu napięcia przez dłuższy czas mogą pomóc ci akcesoria erotyczne. Dodatkowa, czysto fizyczna stymulacja pozwoli utrzymać wysoki poziom ekscytacji i podniecenia. Dobrym wyborem, zarówno do zabawy solo, jak i z partnerem mogą okazać się wszelkie wibratory czy dildo. Akcesoria do krępowania (np. kajdanki) lub opaska na oczy pozwolą przenieść twój seks na zupełnie inny poziom. Pozbawienie się bodźców wzrokowych może być ciekawą odmianą. Jako kolejne urozmaicenie polecamy żele intymne w wersji chłodzącej lub rozgrzewającej – decyzja należy do ciebie i twojego partnera.

Edging, a BDSM

Jeśli lubisz intensywne doznania, polecamy zagłębienie się w temat dominacji i uległości. Osoby biorące udział w tego rodzaju aktywnościach seksualnych, dodają do tego aspekt fizycznej i psychicznej kontroli nad partnerem. Utrzymywanie kochanka na krawędzi orgazmu, może spotęgować odczucie posiadania władzy czy też sprawowania nad nim kontroli. Dla osoby uległej edging jest równie podniecający. Zwiększa on poczucie bycia uprzedmiotowionym i w pełni zależnym od drugiej osoby. Wszystko odbywa się za uprzednią zgodą obojga partnerów.

Czy są jakieś zagrożenia?

Mimo wielu zalet edgingu, kryją się za nim również pewne niebezpieczeństwa, których nie warto bagatelizować. Gdy zbyt często będziesz powstrzymywał wytrysk, może to doprowadzić do problemów z osiąganiem orgazmu. Osoby, które latami trenowały umiejętność balansowania na krawędzi, mogą utrwalić trudność w osiąganiu wytrysku. Kolejnym zagrożeniem jest sytuacja, kiedy zbyt często trenujesz edging z określonym bodźcem (np. filmy pornograficzne). Jest to ryzykowne o tyle, że twój mózg może wypracować sobie pewien system skojarzeń, co spowoduje problemy z erekcją lub dojściem przy partnerce.

Sprawdź!
Po czym poznać, że facet ma wzwód? Na co zwracać uwagę?

Edging – podsumowanie

W edgingu najważniejsza jest znajomość własnego ciała, by wiedzieć, który moment jest odpowiedni na chwilę pauzy. Na początku łatwo się rozproszyć lub po prostu nie umieć się zatrzymać, w konsekwencji czego po prostu dojść. Oba, z pozoru niechciane zakończenia, nie powinny cię smucić. Dzięki pierwszemu możesz nauczyć się skupiania na zabawie i bliskości, zamiast na szczytowaniu. A przy drugim – zaliczysz orgazm, co zawsze jest przyjemne. Warto jednak znać umiar w kontrolowanym wycofywaniu się, by nie doprowadzić do problemów z osiągnięciem orgazmu.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
coming out

Coming out, czyli wyjście z szafy – jak powiedzieć bliskim o swojej orientacji i tożsamości?

Next Article
transfobia

Transfobia – nienawiść, która zabija. Sprawdź, z czego wynika uprzedzenie wobec osób transpłciowych