pozycje do masturbacji

Pozycje do masturbacji – techniki masturbacji dla kobiet i mężczyzn

Pozycje do masturbacji oraz różnorodne techniki samozaspokojenia to temat, który zdecydowanie powinni zgłębić wszyscy, którzy czują się znużeni dotychczasowymi wypróbowanymi sposobami na samozaspokojenie. Dowiedz się więcej z poniższego tekstu!

Masturbacja to całkowicie normalny element życia większości kobiet i mężczyzn. Niestety, podobnie jak w przypadku seksu, w eksperymenty solo również może wkraść się nuda. Poznaj przykładowe pozycje do masturbacji i znajdź technikę, która naprawdę do ciebie przemawia!

Zalety masturbacji

Codzienna masturbacja coraz rzadziej stanowi temat tabu. Co więcej, wielokrotnie pisano już o jej dobroczynnym wpływie na organizm. Zalety masturbacji to m.in.:

 • poprawa nastroju osiągnięcie orgazmu powoduje uwalnianie oksytocyny i endorfin, a te zmniejszają stres i wpływają na ogólne, lepsze samopoczucie;
 • poprawa zdrowia fizycznego regularna masturbacja zmniejsza ryzyko chorób prostaty oraz infekcji układu moczowego;
 • lepsze zrozumienie własnej seksualności i potrzeb ciała;
 • osiągnięcie przyjemności i rozluźnienia.

Warto mieć na uwadze, że zabawy solo nie służą one wyłącznie singlom; masturbacja w związku to taki sam zdrowy i zupełnie normalny sposób na dostarczenie sobie przyjemności i rozładowanie napięcia. Wbrew temu, co sądzą niektórzy, nie świadczy ona o niezadowoleniu z życia erotycznego czy chęci zdradzenia partnera!

Po co szukać nowych pozycji do masturbacji?

Wiele osób, które odkryły przyjemność z masturbacji, poprzestaje na jednej “sprawdzonej” technice. Po pewnym czasie może jednak okazać się, że ta technika osiągania orgazmu nie przynosi już takiej satysfakcji, jak niegdyś. Wprowadzenie urozmaiceń i przełamywanie rutyny pozwala natomiast nie tylko “rozładować napięcie”, ale i dokładniej poznać swoje ciało oraz odkryć, jak reaguje na nowe doznania.

Techniki masturbacji kobiet

 • Skup się na tzw. punkcie U – jest to obszar, który znajduje się nad cewką moczową. Jego stymulacja powoduje wyjątkowo intensywne orgazmy!
 • Użyj główki prysznica – podczas kąpieli skieruj strumień prysznica na łechtaczkę. Jeżeli masz taką opcję, wypróbuj różne natężenia strumienia, eksperymentuj z temperaturą itp.
 • Wykorzystaj poduszkę lub zwinięty ręcznik – ocieranie się łechtaczką o materiał może wydać się początkowo nieco dziwne, jednak gwarantujemy, że przynosi ono wyjątkową przyjemność.
 • Potraktuj łechtaczkę jak penisa – złap łechtaczkę pomiędzy palcem wskazującym i kciukiem, a następnie przesuwaj od dołu do góry i ściskaj tak, jakbyś robiła to z penisem partnera.
 • Symuluj penetrację – chociaż ten sposób sprawdzi się przede wszystkim z użyciem dilda lub wibratora, tak naprawdę żadne gadżety nie są niezbędne. Rozłóż nogi i przy pomocy wskazującego i środkowego palca symuluj penetrację penisem. Nie zapominaj o stymulowaniu punktu G!
 • Masturbuj się przed lustrem – połóż się lub usiądź przed lustrem, w którym dokładnie będzie widać każdy twój ruch. Taki widok może być wyjątkowo podniecający!
 • Wykorzystaj domowe sprzęty – nie posiadasz wibratora? Nic straconego! Niejedna kobieta osiąga orgazm poprzez masturbację na wibrującej pralce lub z małą pomocą elektrycznej szczoteczki.
 • Nie zapominaj o innych częściach ciała – chociaż wiele kobiet odrzuca stymulację analną, nie ma powodu, aby nie zgłębić także tego obszaru ciała. Nie zapominaj także o pocieraniu sutków, wnętrza ud itd.
Sprawdź!
Dlaczego hiszpańska mucha to nie tylko znakomity afrodyzjak, ale i świetny suplement diety?

Techniki masturbacji dla mężczyzn

 • Rozważ masturbację po treningu – po intensywnym wysiłku fizycznym twoje ciało jest dobrze ukrwione, napompowane dopaminą i adrenaliną. Taka mieszanka sprawia, że orgazm będzie wyjątkowo intensywny.
 • Wypróbuj edging – polega on na doprowadzaniu się na sam skraj orgazmu i wycofywaniu w ostatniej chwili. Powtarzaj to do momentu, aż nie będziesz w stanie dłużej się powstrzymać. Co ciekawe, praktykowanie edgingu zwiększa kontrolę nad ciałem i sprawia, że podczas zbliżenia z partnerką będziesz w stanie wytrwać znacznie dłużej.
 • Masturbuj się na czworakach – większość mężczyzn podczas masturbacji ogranicza się do łóżka w pokoju lub prysznica. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować pozycję na klęczkach. Co więcej, zmiana scenerii powinna przynieść dodatkowe, ciekawe doznania.
 • Użyj poduszki – podobnie jak w przypadku masturbacji kobiecej, ocieranie się o materiał poduszki może być bardzo satysfakcjonujące!
 • Użyj niedominującej ręki – stosowanie niedominującej ręki daje zupełnie nowe wrażenia. Pozwala to odkryć sposoby na ściskanie i głaskanie, jakich wcześniej nie rozważałeś!
 • Nie zapominaj o strefie P – chociaż większość mężczyzn wzdryga się na myśl o stymulacji odbytu, to właśnie prostata stanowi jedną z ważniejszych stref erogennych w męskim ciele. Początkowo możesz próbować stymulacji palcami, a z czasem zaprosić do zabawy dildo lub wibrator. Gwarantujemy niezapomniane doznania!

Jak widać, sposobów masturbacji, które warto wypróbować, jest bardzo wiele. Zdecydowanie warto rozważyć okresowe wprowadzanie urozmaiceń, które pozwolą odkryć zupełnie nowe doznania i przynieść jeszcze więcej przyjemności.


Zobacz także:

Sprawdź!
Co podnieca mężczyzn w kobietach? Dowiedz się, jak zdobyć uwagę faceta

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
urofilia

Urofilia – fetysz związany z moczem. Czy czerpanie satysfakcji z pissingu wymaga leczenia?

Next Article
Child grooming

Child grooming, czyli metody uwodzenia nieletnich. Charakterystyka mechanizmu