jak przygotować się do pierwszego razu

Jak przygotować się do pierwszego razu? Z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się młodzi?

Jak przygotować się do pierwszego razu? Każdy chciałby, aby jego pierwszy raz był wyjątkowy. Żeby tak było trzeba odpowiednio się przygotować. Tego typu doświadczenia często są spontaniczne, warto zdobyć wcześniej podstawową wiedzę. Dowiedz się więcej.

 

Jak przygotować się do pierwszego razu? Pierwszy seks to bardzo ważne wydarzenie. Niektórzy wspominają je miło, inni woleliby po prostu o nim zapomnieć. Jeżeli chcesz należeć do tej pierwszej grupy, to warto się odpowiednio przygotować. O inicjacji seksualnej krąży wiele mitów. Kobiety obawiają się, że będą odczuwały ból, natomiast mężczyźni czują niepokój na myśl o tym, że nie staną na wysokości zadania. Presja społeczeństwa jest bardzo duża. Seks jest istotną częścią życia. Nie należy podejmować jednak takich decyzji pochopnie. Czytaj dalej.

Jak przygotować się do pierwszego razu? Antykoncepcja

Jak przygotować się do pierwszego razu? Nie warto wierzyć w mity, które głoszą, że podczas pierwszego seksu kobieta nie może zajść w ciążę. Oczywiście, że może. Z tego powodu wręcz obowiązkowa jest antykoncepcja. Jest ona istotna również z tego powodu, że daje duży komfort psychiczny. Pozwala cieszyć się bliskością, bez późniejszej obawy o niechcianą ciążę. Najczęściej wybieraną antykoncepcją są prezerwatywy. Są one proste w użyciu oraz łatwodostępne. Niektóre kobiety nie chcą jednak pozostawiać tego w rękach partnera i decydują się na tabletki antykoncepcyjne

Weź sprawy w swoje ręce

Przed pierwszym razem to właśnie ty musisz zdobyć odpowiednią wiedzę oraz się do tego przygotować. Nie możesz ślepo polegać na drugiej osobie. Z tego powodu nawet jeżeli jesteś kobietą, warto mieć prezerwatywy. Dzięki temu będziesz przygotowana na spontaniczną inicjację seksualną. Twój partner może nie być tak przygotowany. W takim wypadku pod wpływem emocji moglibyście podjąć niewłaściwą decyzję, która rzutowałaby na waszą przyszłość. Nie ufaj kalendarzykowi. Wiele badań potwierdziło już, że nie jest to skuteczna metoda antykoncepcji.

Sprawdź!
Fisting – przyjemność ekstremalna. Sprawdź, jak przygotować się do tej aktywności seksualnej

Obawiasz się bólu? Zadbaj o odpowiedniego partnera!

Jeżeli obawiasz się, że twój pierwszy raz będzie bolesny, musisz się odpowiednio przygotować. Jest kilka czynników, na które masz wpływ. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiedniego partnera. Musisz się czuć swobodnie, ponieważ im większy stres, tym bardziej spięte mięśnie. Dodatkowo odpowiedni partner zadba o grę wstępną, która pomoże zmniejszyć napięcie mięśni. Wręcz konieczne jest zapewnienie sobie również nawilżenia w postaci lubrykantu. Pomoże to zmniejszyć tarcie oraz zminimalizować dyskomfort. To bardzo istotna część przygotowań do stosunku.

Ryzyko, które wiąże się z seksem

Pierwszy seks powinien być w pełni świadomy. Oznacza to, że musisz zdawać sobie sprawę z zagrożeń, które są z tym związane. Drogą płciową przenoszone są liczne choroby. Nie należy bagatelizować tego zagrożenia. Pierwszy raz bywa spontaniczny. Zdarza się, że partnerem jest człowiek, którego nie znasz zbyt dobrze. Może on być nosicielem groźnych chorób. Prezerwatywa może ochronić przed zakażeniem. Jeżeli nie masz pewności co do stanu zdrowia partnera lub zauważyłaś niepokojące symptomy na jego narządach płciowych, powinnaś zrezygnować ze stosunku.

Okoliczności nie powinny być przypadkowe – zadbaj o czas!

Jak przygotować się do pierwszego razu? Warto zadbać o komfortowe warunki. Pierwszy stosunek nie powinien odbywać się pod presją czasu. W większości przypadków ludzie młodzi nie mają własnych mieszkań. Z tego powodu dzielą mieszkania z rodzicami lub nawet dziadkami. Termin stosunku powinien być dobrany tak, aby kochankowie nie musieli obawiać się, że ktoś może im przerwać. Presja czasu to kolejny bodziec generujący stres, którego i tak już początkującym kochankom nie brakuje. Warto zastanowić się nad wynajmem pokoju w hotelu w przypadku braku innych opcji.

Jak przygotować się do pierwszego razu? Co oznacza odpowiedni nastrój?

Jak przygotować się do pierwszego razu? Warto zadbać o to, aby w pomieszczeniu panował odpowiedni nastrój. Tylko co to oznacza? W tym kontekście odpowiedni nastrój, to taki, który sprawia, że kochankowie czują się swobodnie. Bardzo dobrą praktyką jest wybranie muzyki, która dobrze się nam kojarzy. Seks można poprzedzić wspólnym spędzaniem czasu. Zrób to, co sprawi, że będziesz zrelaksowana oraz spokojna. Jeżeli chcesz dodać nieco magii do pomieszczenia, zapal świeczki, być może lubisz kadzidła. Tego rodzaju działania pozwolą się odprężyć i zmniejszyć potencjalny ból.

Sprawdź!
Seks w plenerze – dlaczego tak bardzo nas pociąga? Poznaj kilka ciekawych inspiracji!

Jaką pozycję wybrać?

Zaawansowani kochankowie mogą dowolnie eksperymentować z pozycjami. Dzięki temu wprowadzają nieco odmiany do swojego życia eratycznego. Osoby, które mają przed sobą inicjację seksualną, powinny skupić się na podstawowych pozycjach. Jak przygotować się do pierwszego razu? Dobrze zdobyć podstawową wiedzę na temat pozycji. Najczęściej polecaną na pierwszy raz jest pozycja na misjonarza. Dlaczego? Ponieważ podczas niej kontakt fizyczny pomiędzy partnerami jest bardzo bliski. Można również zachować kontakt wzrokowy. Takie poczucie bliskości jest istotne.

O czym mężczyzna powinien pamiętać?

Pierwszy raz to wyzwanie również dla mężczyzny. Pierwszy seks jest traktowany często jako swoisty egzamin męstwa. Chłopcy przez obcowanie z kobietami stają się mężczyznami. Mniejsza z tym, czy takie podejście ma coś wspólnego z faktami. Istotne jest to, jak wielką presję potrafi to stworzyć. Stres, który czuje mężczyzna podczas pierwszego razu, może spowodować problemy z osiągnięciem pełnej erekcji. Wielu mężczyzn podczas pierwszego razu nie jest w stanie utrzymać erekcji. Udaje się to dopiero przy kolejnych próbach. Kobiety powinny być tego świadome.

 

Pierwszy seks zawsze wiąże się z dużą ilością stresu. Zarówno kobieta jak i mężczyzna powinni być dla siebie wyrozumiali. Nie warto się spieszyć. Zbyt pochopna decyzja może przyczynić się do tego, że pierwszy seks będzie wspominany jako przykra konieczność, a nie coś miłego. Kochankowie mogą poprzez przygotowanie zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że spełnią miłe oraz upojne chwile pomimo możliwego bólu.


Zobacz także:

Sprawdź!
BDSM dla początkujących. Sprawdź, czym są relacje BDSM oraz poznaj wskazówki dotyczące akcesoriów i praktyk

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
priapizm

Przedłużająca się erekcja i bolesny wzwód. Czym jest priapizm i jak urologia pozwala go leczyć ?

Next Article
penis wzwód

Penis wzwód - czym jest erekcja, ile trwa i czy można ją wydłużyć?