krwawienie po pierwszym razie

Krwawienie po pierwszym razie – co jest jego powodem?

Krwawienie po pierwszym razie spowodowane jest przerwaniem błony dziewiczej. Często towarzyszy temu ból. Czy dziewice mają się czego obawiać? Dowiesz się tego z dalszej części artykułu!

 

Krwawienie po pierwszym razie wzbudza wśród wielu niepokój. Jest to mocno stresujące zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Może to przerazić szczególnie jeżeli któraś ze stron nie jest odpowiednio przygotowana. Właśnie dlatego warto zdobyć wiedzę, która będzie umożliwiała zrozumienie tego zjawiska. Okazuje się bowiem, że krwawienie po pierwszym razie nie zawsze występuje. Podobnie ma się sytuacja z bólem przy pierwszym stosunku. Nie każda kobieta będzie musiała się z nim mierzyć. Czytaj dalej, aby zrozumieć dlaczego!

Krwawienie po pierwszym razie – co jest jego przyczyną?

Krwawienie po pierwszym razie spowodowane jest przerwaniem błony dziewiczej. Jest to cienka błona śluzowa, która znajduje się u ujścia pochwy. Warto mieć świadomość, że błona dziewicza może mieć różny kształt. To właśnie od tego, w dużej części zależy to, czy przerwanie błony będzie bolesne. Błona dziewicza może być:

  • półksiężycowata;
  • brzeżna;
  • siatkowata;
  • perforowana.

Różnią się one kształtem. Większość kobiet ma błonę półksiężycowatą. Charakteryzuje się ona tym, że ma ona jeden duży otwór. Co ciekawe właśnie ten rodzaj błony przeważnie wiąże się z niewielkim krwawieniem oraz niskim poziomem bólu.

Czy krwawienie zawsze się pojawia?

Krwawienie po pierwszym razie nie musi się pojawić. Wynika to z tego, że nie zawsze błona dziewicza zostaje przerwana. Pomimo tego, że jest ona zaledwie 1-2 cm w głąb pochwy, to może odbyć się stosunek, który jej nie przerwie. A w takim wypadku krwawienie nie powinno mieć miejsca. Przerwanie błony dziewiczej nie jest przeważnie bolesna. Dlatego powielanie informacji o tym, że pierwszy raz zawsze jest bardzo bolesny, może być szkodliwy. Wywołuje dużo stresu wśród kobiet, które decydują się na rozpoczęcie życia seksualnego. 

Sprawdź!
Mineta – czyli francuska miłość. Jak dać rozkosz swojej partnerce przy pomocy cunnilingus?

Czy wielkość penisa ma wpływ na krwawienie i ból?

Pochwa podczas stosunku w pewnym stopniu może się dostosować do penisa. Może ona zwiększyć swoje rozmiary, ale również zacisnąć się bardziej na członku. Ma ona jednak swoje ograniczenia. W związku z tym zbyt duży penis w stosunku do pochwy może powodować ból. Oczywiście będzie prowadziło to do tego, że zwiększy się szansa na krwawienie. Wpływ na krwawienie ma również głębokość penetracji, kąt, pod którym penis wsuwa się do pochwy. Niedoświadczony partner może nieumyślnie sprawiać kochance ból.

 

Krwawienie podczas pierwszego razu może sprawiać dyskomfort psychiczny. Kobiety często obawiają się tego, że partner może to negatywnie odebrać. Mężczyzna, który jest świadomy biologii kobiety, nie powinien odczuwać żadnych negatywnych emocji. Będzie rozumiał, że jest to zupełnie normalne. Właśnie z tego powodu warto dobierać odpowiedniego partnera na pierwszy raz. Wsparcie emocjonalne oraz zrozumienie podczas takiego momentu jest bardzo ważne.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wojeryzm

Wojeryzm – podglądanie jako źródło przyjemności. Na czym polega podglądactwo? Czy trzeba je leczyć?

Next Article
Agorafilia

Agorafilia, czyli seks w miejscu publicznym. Dlaczego to takie przyjemne?