pozycje na pierwszy raz

Pozycje na pierwszy raz – jak uczynić seksualny debiut wyjątkowym? Poznaj najlepsze pozycje na pierwszy stosunek

Pozycje na pierwszy raz to zagadnienie, które trapi wiele osób rozpoczynających współżycie. Chociaż jest to ważna część tego ważnego wydarzenia, nie jest jedyną kwestią, nad którą należy się pochylić. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o inicjacji seksualnej.

Seksualny debiut dla wielu młodych ludzi jest wydarzeniem zarówno ekscytującym oraz wyczekanym, jak i przyprawiającym o spore nerwy. Kwestie takie jak potencjalny ból, niezręczność, odpowiedni nastrój oraz pozycje na pierwszy raz zaprzątają myśli niemal każdego. Jeżeli jesteś jedną z osób, które chcą rozpocząć współżycie, ale zupełnie nie wiesz, jak do niego podejść, zapoznaj się z poniższym tekstem. Rozjaśniamy w nim kwestie utraty dziewictwa, środków antykoncepcyjnych oraz najlepszych pozycji seksualnych, które warto podjąć podczas pierwszego razu.

Jaki jest pierwszy raz w powszechnej świadomości?

Wiele aspektów związanych z dziewictwem i jego “utratą” zostało naznaczonych wpływem kultury, w której dorastamy. Niestety większość z nich nie ma pozytywnego wydźwięku; przez to wiele osób ma bardzo konkretne oczekiwania względem swojego pierwszego razu.

Z jednej strony oczekuje się świec, kwiatów, romantycznych uniesień i równoczesnych orgazmów; z drugiej pokutuje przekonanie, że (w przypadku kobiet) pierwszy raz boli, błona dziewicza zostaje przerwana i pojawia się krwawienie z pochwy – krótko mówiąc doświadczenie jest dla nich nieprzyjemne, ale i nieuniknione, więc najlepiej przeczekać je z zaciśniętymi zębami. Jak jest w rzeczywistości?

Sprawdź!
Ciekawostki o seksie – odkrywamy fakty na temat seksu

Pierwszy seks – jak wygląda w praktyce?

Kwestia dziewictwa

Koncepcja dziewictwa, szczególnie u płci żeńskiej, wiąże się z szeregiem oczekiwań co do momentu i okoliczności, jakie wiążą się z jego “utratą”. Prawda jest taka, że słynne “przerwanie błony dziewiczej” wcale nie oznacza, że cokolwiek zostaje przebite.

Błona dziewicza jest małą fałdką, która znajduje się przy wejściu do pochwy. Wbrew wyobrażeniom, sytuacje, w których zakrywa ona wejście w całości, są niezwykle rzadkie. U większości kobiet błona jest prawie niewidoczna, a co ciekawe, niektóre panie rodzą się bez niej. Ponadto podczas penetracji błona dziewicza nie ulega rozerwaniu, a rozciągnięciu. Krew, która pojawia się czasami podczas stosunku, jest zazwyczaj wynikiem zbyt gwałtownych pchnięć, niedostatecznego nawilżenia i powstałych w ten sposób otarć.

Różne formy seksu

Zwykło się mówić, że pierwszy raz liczy się wyłącznie wówczas, kiedy dochodzi podczas niego do penetracji. Prawda jest jednak taka, że pozycje na pierwszy raz i forma zbliżenia, niezależnie czy są to fellatio, palcówka, czy petting, może zostać uznana za seksualny debiut. Penetracja nie jest jedynym elementem współżycia, nie ma zatem powodu, aby miała być uznana za wyznacznik pierwszego stosunku.

Miłość a pierwszy raz

Wiele osób uważa, że pierwszy stosunek powinno się przeżyć z kimś, kogo się kocha. Rzeczywiście romantyczne uczucie łączące dwoje ludzi może sprawić, że seks będzie o wiele przyjemniejszym doświadczeniem. Nie jest to jednak wymóg. Pierwszy raz dobrze jest natomiast przeżyć z kimś, komu się ufa i w czyjej obecności czuje się bezpiecznie. Wtedy możesz wspólnie z partnerem wybrać pozycje na pierwszy raz.

Jak przygotować się do pierwszego razu?

Antykoncepcja – co warto o niej wiedzieć?

Istnieje wiele szkodliwych mitów na temat uprawiania seksu po raz pierwszy. Jednym z nich jest przekonanie, że podczas seksualnego debiutu stosowanie antykoncepcji nie jest konieczne. Wynika to z błędnego przeświadczenia, że podczas pierwszego zbliżenia nie da się:

  • zajść w ciążę;
  • zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Sprawdź!
Strefy erogenne mężczyzn - jak je znaleźć i pobudzić?

Prezerwatywy i inne (dodatkowe) środki antykoncepcyjne są jednak jednym z gwarantów bezpiecznego i spokojnego seksu: niezależnie czy jest to pierwszy, czy któryś z kolei raz.

Lubrykant twoim przyjacielem

Niezależnie od formy stosunku, jakiej podejmuje się para, warto, aby miała do dyspozycji lubrykant. W przypadku zbyt małej ilości naturalnie występującego nawilżenia istnieje ryzyko otarć, drobnych urazów i dyskomfortu: żel intymny pozwoli na uzyskanie poślizgu i większej przyjemności ze zbliżenia.

Komunikacja podczas współżycia

Jednym z najważniejszych elementów każdej aktywności seksualnej jest otwartość i komunikacja z partnerem. Zarówno przed jak i w trakcie współżycia para powinna umieć porozumieć się w kwestii stymulacji, pozycji na pierwszy raz, czy potencjalnego dyskomfortu.

Jakie pozycje na pierwszy będą najlepsze?

Jak wspominaliśmy wcześniej pierwszy raz może przybierać różne oblicza. Przekonaj się, które działania będą najlepsze na seksualny debiut.

Pozycje na pierwszy raz w seksie oralnym

Seks oralny cechuje duża dowolność w kwestii zarówno samych pieszczot, jak i umiejscowienia partnerów. Wygoda jest bardzo ważna, dlatego wiele par wybiera łóżko i pozycję leżącą, choć nie jest to konieczne.

  • Cunnilingus, czyli pieszczenie oralne waginy, najlepiej zacząć od stymulowania łechtaczki oraz warg sromowych. Nieco później można także spróbować wkładania języka do pochwy.
  • Fellatio (lub, potocznie, robienie loda) wiąże się z pocałunkami, lizaniem i ssaniem penisa. Warto zaczynać zabawę od powolnej stymulacji i dopiero z czasem przyspieszyć tempo. Jeżeli partner ma ochotę, można spróbować także pieszczenia jąder.

Pozycje na pierwszy raz podczas seksu waginalnego

Każda para ma inne upodobania i oczekiwania co do pozycji, które najlepiej sprawdzą się podczas pierwszego razu. Mimo to kilka układów, ze względu na swoją prostotę, sprawdzą się nieco lepiej. Które pozycje na pierwszy raz warto rozważyć?

  • Pozycja misjonarska – prawdziwy klasyk wśród pozycji seksualnych. Podczas niej jedna z osób leży na plecach z lekko rozsuniętymi nogami; dla wygody może podłożyć pod pośladki zwinięty ręcznik lub poduszkę. Druga osoba klęka pomiędzy udami i rozpoczyna penetrację;
  • Pozycja na łyżeczkę – bardzo przyjemna i dająca poczucie bliskości pozycja. Podczas niej kochankowie leżą na boku; jedna z osób zwrócona jest plecami do drugiej. Penetracja jest raczej powolna i płytka, zatem idealna na pierwszy raz;
  • Pozycja na jeźdźca – chociaż wiele początkujących kochanków obawia się tej pozycji, dobrze nadaje się ona do przeżycia pierwszego razu. Podczas “jeźdźca” jedna z osób siada okrakiem na drugiej, z lekko ugiętymi w kolanach nogami, a następnie wykonuje ruchy góra-dół lub kołysze się delikatnie w przód i w tył. Ta pozycja pozwala osobie na górze decydować o głębokości, tempie i mocy penetracji. Wiąże się to z większym poczuciem bezpieczeństwa oraz kontroli nad potencjalnym dyskomfortem.
Sprawdź!
Seks w kuchni – przepis na niezapomniane chwile. Sprawdź, jakie są zalety igraszek w kuchni

Seks analny – od których pozycji na pierwszy raz zacząć?

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku stosunku waginalnego, seks analny dobrze jest rozpocząć od mniej skomplikowanych i wymagających pozycji. Najlepiej sprawdzą się te, w których to strona penetrowana kontroluje sytuację, np. seks na jeźdźca lub odwróconego jeźdźca. Warto także wypróbować pozycję kwiat lotosu lub, wspominaną już, „łyżeczkę”. Te pozycje na pierwszy raz z seksem analnym sprawdzą się najlepiej.

Pozycje na pierwszy raz – podsumowanie

Niezależnie od tego, jaką formę przyjmie twój pierwszy raz, mamy nadzieję, że będzie on dla ciebie przyjemnym i pamiętnym przeżyciem. Zrelaksuj się, zadbaj o nawilżenie i zabezpieczenie oraz przede wszystkim… baw się dobrze!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Wampiryzm seksualny

Wampiryzm seksualny – na co trzeba uważać? Poznaj symptomy

Next Article
koprofilia

Czym jest koprofilia? Definicja, przyczyny, sposoby leczenia