strefy erogenne mężczyzn

Strefy erogenne mężczyzn – jak je znaleźć i pobudzić?

Strefy erogenne mężczyzn są źródłem wielkiej przyjemności. Wbrew powszechnej opinii nie ograniczają się one jedynie do członka i jego okolic. Wiele męskich stref erogennych jest zlokalizowane także w innych obszarach ciała. Sprawdź, jak je odnaleźć. 

 

Jeśli chcesz sprawić swojemu facetowi prawdziwą przyjemność, warto poznać strefy erogenne mężczyzn. Ich stymulacja zapewni relaks, odprężenie, a nawet podniecenie. Zmysłowy masaż uszu, ramion, a także całowanie szyi zapewnia nie lada doznania. Pożądanie to bardzo złożony proces. Na jego pojawienie się ma wpływ wiele czynników, między innymi pobudzanie stref erogennych. Jest to element niezwykle istotnej gry wstępnej, która buduje napięcie. Jakie jeszcze strefy erogenne mężczyzn warto znać, żeby zaskoczyć partnera? Które punkty są najbardziej czułe na pieszczoty? 

 

Co to są strefy erogenne? 

Strefy erogenne to części ciała lub punkty, które są szczególnie czułe na dotyk, a ich stymulacja może prowadzić do pojawienia się podniecenia i uczucia pożądania. Niekiedy pieszczoty stref erogennych prowadzą do orgazmu, na przykład jeśli chodzi o narządy płciowe. W innych przypadkach całowanie, głaskanie, masowanie i lizanie stref erogennych mężczyzn i kobiet może budować podniecenie, wywoływać dreszczyk lub gęsią skórkę. Każdy człowiek indywidualną mapę wrażliwych punktów na ciele. To, co działa na jedną osobę, niekoniecznie zadziała na inną. Niemniej można pokusić się o stworzenie zestawu najczęściej spotykanych stref erogennych mężczyzn. 

Strefy erogenne mężczyzn

Strefy erogenne mężczyzn często traktowane są po macoszemu. Powszechnie uważa się, że panowie są prości w obsłudze, to znaczy do pobudzenia seksualnego potrzebują jedynie bodźca, najlepiej wzrokowego i stymulacji penisa. W zwalczaniu tego stereotypu nie pomaga fakt, że strefy erogenne mężczyzn zajmują jedynie 3% ich ciała. Dla porównania u kobiet to 15%. Czy to oznacza, że panowie są nieczuli na pieszczoty? Zupełnie nie! Mężczyźni także czerpią ogromną satysfakcję ze stymulacji wrażliwych punktów w ich ciele. Jest to świetny sposób na grę wstępną lub pieszczoty, kiedy brak gotowości do współżycia. Skupienie się na męskich strefach erogennych podniesie temperaturę w sypialni, a także doda pikanterii zbliżeniom. Pozwoli też na pełniejsze akty seksualne – pełne pieszczot, niespieszne i stopniowo budując napięcie. 

Sprawdź!
Polki w łóżku, czyli jak zmienia się świadomość własnej seksualności

 

Gdzie są zlokalizowane strefy erogenne mężczyzn?

Główne strefy erogenne mężczyzn to penis i jądra. Ich stymulacja zazwyczaj prowadzi do orgazmu Poza tym jednak męskie ciała ma w sobie wiele, niekiedy zaskakujących punktów, których pieszczoty wywołują ogromną przyjemność. A oto one: 

  1. Szyja – to bardzo wdzięczne miejsce do pieszczot. Skóra w tym miejscu jest niezwykle wrażliwa. Szyję można obsypać pocałunkami. Bardzo przyjemnych dreszczy dostarczy także lizanie tego obszaru. Szyję można także głaskać i masować. Wyjątkowo odprężająca działa także masaż karku, ramion i torsu. 
  2. Głowa – jest silnie unerwiona, a jej masowania, drapanie i czesanie przynosi nie tylko relaks, ale także wielką przyjemność. 
  3. Pośladki i odbyt – te strefy erogenne mężczyzn czasami uważane są za kontrowersyjne. Niemniej ich pieszczoty wielu panom przynoszą bardzo wiele satysfakcji. Stymulacja tych stref powinna zawsze odbywać się za obopólną zgodą partnerki i partnera. Kiedy już przekonacie się, jak wielką przyjemność może to sprawić, może się okazać, że pieszczoty te wejdą do waszego stałego repertuaru. 
  4. Oczy – same w sobie nie są strefą erogenną, ale z pewnością bodźce wzrokowe należą do jednych z najsilniejszych. Widok nagiego, kobiecego ciała w erotycznej sytuacji niesamowicie podgrzewa mężczyzn. 
  5. Sutki – pieszczoty sutków wielu mężczyznom sprawiają wiele przyjemności. Czasami panowie preferują mocniejszą stymulację sutków – jest to sprawa indywidualna. 
  6. Stopy – ich masaż, ale także całowanie i lizanie dla niektórych facetów jest bardzo podniecające. Pomimo, że panowie częściej preferuję pieszczenie stóp partnerki, coraz więcej z nich otwiera się także na to, żeby takie pieszczoty otrzymywać. 

 

Strefy erogenne mężczyzn – męski punkt G

Punkt G większości osób kojarzy się z kobietami. To legendarne miejsce zapewnia paniom niezwykłe doznania seksualne i niesamowicie silne orgazmy. Tymczasem wśród stref erogennych mężczyzny także odnaleźć można punkt G, którego istnienie potwierdza współczesna seksuologia. Znajduje się on około 6-8 centymetrów w głąb od ujścia odbytu, na wysokość gruczołu krokowego, czyli prostaty. Stymulacja tego punktu nie tylko przyprawia o bardzo silny wzwód, ale niektórych mężczyzn potrafi doprowadzić nawet do orgazmu! Ze względu na te nieziemskie doznania, coraz więcej par decyduje się na eksplorację tych rejonów męskiego działa. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa na stymulację męskiego punktu G palcem, możesz użyć analnych korków lub dildo (pamiętaj tylko, żeby nie przesadzić z jego rozmiarem!). Przed pieszczotami polecane jest wykonanie przez faceta lewatywy, żeby zachować maksymalną higienę. Wiele przyjemności przynosi także rimming, czyli lizanie odbytu. Z całą pewnością te okolice to bardzo wrażliwe strefy erogenne mężczyzn. 

Sprawdź!
Seks tantryczny – duchowość, mindfulness i erotyzm. Przekonaj się czym jest seks tantryczny i jak zacząć go uprawiać

 

Strefy erogenne mężczyzn zlokalizowane są na całym ciele. Ich pieszczoty mogą być niesamowicie satysfakcjonujące. Warto niespiesznie eksplorować ciało partnera i stworzyć własną mapę przyjemności. 


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pochwica

Pochwica – wstydliwa przypadłość kobieca. Czym się różni od dyspareunii? Jak leczyć ten problem seksualny?

Next Article
strefy erogenne

Strefy erogenne, czyli miejsca, które są wrażliwe na dotyk. Przekonaj się, czy znasz wszystkie czułe punkty swojego partnera!