seks tantryczny

Seks tantryczny – duchowość, mindfulness i erotyzm. Przekonaj się czym jest seks tantryczny i jak zacząć go uprawiać

Seks tantryczny nie jest szczególnie popularny w naszym kręgu kulturowym, jednak z każdym rokiem przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega ta aktywność, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Seks tantryczny stanowi dość skomplikowane zagadnienie. Dla jednych stanowi on zaledwie grę wstępną i urozmaicenie codziennego, zwykłego seksu, dla innych natomiast jest przeżyciem nieomal duchowym. Partnerzy, którzy uprawiają seks tantryczny, uczą się angażowania w zbliżenie wszystkich zmysłów i nawiązania głębokiej więzi z kochankiem. Dowiedz się więcej o tantrze, seksie oraz technikach jego uprawiania. Wszystko znajdziesz w poniższym tekście.

Czym jest seks tantryczny?

Miłość tantryczna wywodzi się od tak zwanej tantry nowoczesnej, pochodzącej z lat 60 XX wieku. Łączy w sobie wpływy hinduskie, buddyjskie oraz te z lokalnych kultów. W sanskrycie słowo “tantra” oznacza dosłownie “narzędzie do rozciągania świadomości”. Jest to szerokie pojęcie, dotyczące zarówno sztuki miłości, jak i medytacji, jogi czy ogólnie pojętego rozwoju duchowego.

Seks tantryczny może interesować z różnych powodów. Dla jednych będzie to chęć zapewnienia sobie i swojemu partnerowi lepszych przeżyć i większej przyjemności ze stosunku. Dla innych natomiast seks tantryczny to nauka bliskości i większej otwartości podczas uprawiania miłości. Powolny, uważny kontakt seksualny z partnerką lub partnerem polega nie tylko na aspekcie erotycznym: to także otwarcie na zbliżenie emocjonalne i lepsze zrozumienie drugiej osoby. Seks tantryczny to dla niektórych również pomoc w uporaniu się z własnymi problemami natury psychicznej i szansa na rozwój.

Sprawdź!
Pozycja na pagony – ciekawe urozmaicenie pozycji misjonarskiej. Poznaj jej sekrety!

Czym różni się stosunek tantryczny od zwykłego seksu?

Seks tantryczny, w odróżnieniu od “typowego” stosunku seksualnego jest aktywnością powolną, dokładniejszą i bardziej uważną. Wielu parom pomaga on zmienić spojrzenie na akt seksualny. Dotychczasowe zainteresowanie wyłącznie osiągnięciem orgazmu przy pomocy penetracji, zmienia się na całokształt stosunku i jego różne aspekty. Seks tantryczny pomaga w osiągnięciu większej bliskości i otworzeniu się na partnera/partnerkę.

Jak zacząć przygodę z seksem tantrycznym?

Seks tantryczny wymaga od zaangażowanych osób wyjścia poza strefę komfortu i zmianę sposobu myślenia o zbliżeniu. Przed penetracją kochankowie oddają się długim przygotowaniom. Uczą się uważnego dotyku i sztuki masażu tantrycznego, patrzą sobie głęboko w oczy, uprawiają medytację, ćwiczą oddech. Ma to na celu zrelaksowanie ciała, wyciszenie umysłu i skupienie swoich zmysłów na doczesnym. Podczas stosunku ważne jest, aby angażować w niego dotyk, słuch, węch, smak i wzrok jednocześnie.

Bardziej zaawansowani przechodzą do praktykowania coraz to nowych, trudniejszych technik, które mają na celu pomoc w odczuwaniu, kontrolowaniu i przebiegu energii seksualnej. Tantra nawiązuje bowiem do teorii czakr, czyli miejsc w ciele, które są właśnie ośrodkami energii. Podczas zbliżenia ma ona zasilać całe ciało i jednoczyć partnerów, zarówno fizycznie, jak i duchowo. Kontrola energii może także pomagać w stopniowaniu podniecenia i przeżywania orgazmu całym swoim ciałem.

Warto pamiętać, że pozostawanie w stanie relaksu, budzenie energii i stawanie się jednością z partnerem to trudna i długa droga. Dlatego wiele osób rozpoczyna przygodę z seksem tantrycznym od znalezienia guru lub coacha, który specjalizuje się w jego nauczaniu.

Jak odpowiednio nastroić się przed seksem?

Sposobów na ułatwienie sobie sesji seksu tantrycznego jest wiele i sporo zależy od upodobań każdej pary. Przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą pomóc w przygotowaniu:

  • Zapalcie świeczki lub kadzidła, zmieńcie pościel, włączcie romantyczną muzykę, słowem: zadbajcie o swoje otoczenie. Łatwiej będzie skupić się w przyjemnym i pachnącym miejscu.
  • Siądźcie naprzeciwko siebie, stykając się kolanami i nawiązując kontakt wzrokowy. Pozwoli to wam pozbyć się pierwszego wstydu i pogłębić intymność.
  • Dotykajcie się opuszkami palców, delikatnie całujcie, bawcie włosami, badajcie lekko miejsca intymne – i bądźcie przy tym uważni. Niektórym parom ten etap wydaje się nudny, jednak z czasem te drobne gesty będą coraz przyjemniejsze i bardziej pobudzające.
Sprawdź!
Kiedy pierwszy raz do ginekologa? W jakim terminie młode kobiety powinny odwiedzić ginekologa?

Orgazm kobiety i mężczyzny podczas seksu tantrycznego

Dość często mówi się o tym, że dla mężczyzn seks tantryczny wiąże się z pewnym wyrzeczeniem: każe mu bowiem powstrzymać się przed wytryskiem. Zgodnie z filozofią tantry ejakulacja oznacza jednocześnie stratę energii, dlatego niekiedy nazywa się ją “małą śmiercią”. Uważa się, że mężczyzna, który jej doświadczy, nie jest już w stanie skupić swojej uwagi na kobiecie i jej potrzebach. Opóźnienie wytrysku ma zatem na celu m.in. pozostanie w jak najdłuższym, uważnym kontakcie z partnerką.

Osiągnięcie tego stanu wymaga sporej praktyki. Przede wszystkim mężczyzna musi pojąć różnicę między wytryskiem i orgazmem. Według znawców, przy odpowiednich technikach, istnieje szansa na doświadczenie szczytowania bez ejakulacji. Ma ona zapewniać mężczyźnie niezapomniane wrażenia.

Ponadto, oboje partnerzy powinni także ćwiczyć mięśnie Kegla. Uważa się, że orgazmy kobiety i mężczyzny są intensywniejsze i przyjemniejsze podczas zaciskania mięśni w konkretnych momentach.

Pozycje seksu tantrycznego

Pozycje seksualne, z których czerpie tantra, znajdują się w starożytnym traktacie o miłości, czyli słynnej “Kamasutrze”. Kierowanie się wskazówkami swojego trenera, jak i uważne zapoznanie się z technikami seksualnymi, ułatwi osiągnięcie perfekcji w seksie tantrycznym. Jak wyglądają najczęściej polecane pozycje?

Yab-yum

Nazywana także Jab-jum, jest najpowszechniej praktykowaną pozycją seksualną w stosunku tantrycznym. W sztuce buddyjskiej przedstawia się ją jako parę bóstw, którzy siedzą w miłosnym uścisku. Męska postać symbolizuje praktykę medytacji, natomiast żeńska oznacza oświecenie i mądrość.

Chcąc praktykować układ yab-yum partnerzy zajmują miejsca naprzeciwko siebie. Mężczyzna siada po turecku, ze skrzyżowanymi nogami (tzw. pozycja lotosu). Kobieta siada na nim, oplatając go nogami. Każda z osób kładzie prawą rękę na karku partnera, a lewą na kości ogonowej. W tej konfiguracji para może oddawać się pieszczotom i całować się, bez przerywania kontaktu wzrokowego.

Skrzyżowane klucze

Kolejna pozycja jest doskonała do ćwiczenia mięśni Kegla u kobiety. Podczas niej pani leży na plecach. Po uniesieniu nóg, krzyżuje je, a stopy opiera na barkach mężczyzny. Ten układ także pozwala na stały kontakt wzrokowy z partnerem, a ponadto umożliwia głęboką penetrację.

Sprawdź!
Seks analny, czyli grecka miłość. Poznaj wskazówki dla początkujących i dowiedz się, jakie są najlepsze pozycje, w których stosunek analny będzie niezapomniany!

Odwrócony jeździec

Pozycja, nazywana także odwróconą kowbojką, jest znana wielu parom, nawet tym, które nie miały do tej pory do czynienia z seksem tantrycznym. Podczas niej mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta siada na nim okrakiem, tyłem do jego twarzy. Partnerka może kontrolować szybkość ruchów i głębokość penetracji.

Wady seksu tantrycznego

Seks tantryczny to nie tylko intensywne orgazmy i metafizyczne poczucie bliskości. Sprawdź, jakie są minusy tego aktu.

Zaangażowanie i czas

Seks tantryczny wymaga ogromnego zaangażowania obydwojga partnerów. Oznacza to, że nieważne jak znudzeni i zniecierpliwienie na początku jesteście – aby osiągnąć spodziewane rezultaty, trzeba to przezwyciężyć. Tak intensywne i pełne zaangażowanie w stosunek jest jednak bardzo trudne, dlatego niektórym może to zająć bardzo dużo czasu.

Problem władzy

Jak zwraca uwagę na to sex coacherka Marta Niedźwiecka, kursy seksu tantrycznego, podobnie jak inne formy rozwoju, przyciągają ludzi o niekoniecznie czystych intencjach. Niektórzy coache czy guru angażują osoby zagubione i czerpią z ich naiwności niemałe zyski – zarówno natury pieniężnej, jak i seksualnej. Niedźwiecka radzi, aby przy wyborze coacha kierować się krytycznym myśleniem i rozsądkiem, tak samo, jak podczas poszukiwania lekarza lub psychologa.

Seks tantryczny – podsumowanie

Sztuka kochania, jaką jest stosunek tantryczny może zarówno spełniać potrzebę rozwoju duchowego, jak i być elementem urozmaicającym życie seksualne. Niezależnie od tego, jakie są powody twojego zainteresowania technikami seksu tantrycznego, długa droga dochodzenia w nim do perfekcji z pewnością przysłuży się zarówno tobie, jak i twojej drugiej połówce.


Zobacz także:

Sprawdź!
Orgazm energetyczny, czyli orgazm całego ciała – naucz się świadomie kierować swoją energią seksualną

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak osiągnąć orgazm?

Jak osiągnąć orgazm?

Next Article
sen o seksie

Sen o seksie – przewodnik po świecie snów. Co sennik mówi o snach erotycznych?