orgazm energetyczny

Orgazm energetyczny, czyli orgazm całego ciała – naucz się świadomie kierować swoją energią seksualną

Orgazm, czyli rozkoszne zwieńczenie aktu seksualnego, może mieć wiele różnych postaci. Tak zwany orgazm energetyczny nie ma nic wspólnego ze stymulacją ciała, z czym zwykle kojarzy się seks. To całkiem inny sposób doświadczania przyjemności.

Odkrywanie własnej seksualności może być długą, zawiłą i niezwykle ciekawą drogą. Warto wiedzieć, że nie sprowadza się to tylko do znajomości pochwy, łechtaczki, punktu G i męskich narządów płciowych. Okazuje się, że prawdziwe poznawanie własnej zmysłowości jest procesem odkrywania całego ciała, a wręcz formą rozwoju osobistego. Nauka osiągania orgazmu energetycznego uczy kierowania własną energią seksualną i wzbogaca życie o więcej miłości, zdrowia i szczęścia. Poznaj podstawy tego procesu.

Co to jest orgazm energetyczny?

Odczuwanie radości, błogości, miłości i wewnętrznej mocy jest naturalnym stanem człowieka, a prawo do tego otrzymywane jest wraz z narodzinami. Niestety różne przeżycia, nabyte schematy zachowania i uwarunkowanie społeczne blokuje prostą drogę do tych wrażeń. Wiele ludzi wytwarza w sobie samych mechanizmy obronne, uniemożliwiając sobie osiąganie pełni szczęścia i rozkoszy.

Orgazm energetyczny to specyficzny rodzaj szczytowania, do którego dochodzi bez kontaktu fizycznego z partnerem ani samodzielnego dotykania własnych stref intymnych. Okazuje się, że często jest to bardzo intensywne przeżycie, nieporównywalne do niczego innego. Niektórzy potrafią przy tym płakać, skamleć, gryźć, szczekać, rzucać się i wić. Osoby po tego typu naukach czasem porównują to do pewnego rodzaju magii lub mistycyzmu. W rzeczywistości nie jest to jednak nic innego jak specyficzna forma medytacji i usuwania pewnych psychicznych blokad.

Jak wzbogacić swoją seksualność w ten sposób?

Orgazm energetyczny ściśle wiąże się z seksem tantrycznym. Tego typu warsztaty i kursy uczą lepszego kontaktu i znajomości własnego siebie. Intensywna praca z ciałem wyzwala różne szkodliwe schematy i przekonania zakodowane w podświadomości. Uwalniając się od nich człowiek uczy się szczytowania w całkiem inny sposób niż dotychczas.

Sprawdź!
Po czym poznać, że facet ma wzwód? Na co zwracać uwagę?

Podczas warsztatów wykonuje się różne masaże, medytacje oraz różnego rodzaju prace z energią i świadomością. Prowadzący wykorzystują różne techniki relaksacyjne i terapeutyczne, aby uwolnić ludzi z przechowywanych w ciele traum. Tego typu kursy często zakładają w swoim planie różne ćwiczenia zawierających nagość i dotyk intymny, jednak z uwzględnieniem indywidualnych granic każdego uczestnika.

Potrzeba jednak do tego dużo pracy nie tylko nad swoją fizycznością, ale też emocjami, przekonaniami i otwieraniem kanałów energetycznych. Po usunięciu blokad, które stoją na przeszkodzie, możliwe jest osiągnięcie energetycznego orgazmu i poznanie nowego wymiaru rozkoszy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć się w podręcznik lub internetowy kurs tantry i zacząć ćwiczyć samodzielnie lub z partnerem. Być może efekty nie będą tak szybkie i namacalne jak po warsztatach ze specjalistą, lecz z pewnością zauważysz korzystne rezultaty związane ze swoją energią seksualną w ciele.

Istnieje wiele różnych sposobów na to, aby osiągnąć orgazm. Jednym z nich jest praktyka tantryczna, która prowadzi do orgazmu energetycznego. Jest to niezwykle intensywne przeżycie, które nie wymaga żadnej stymulacji stref erogennych, ani nawet reszty ciała. Jeśli jednak połączyć techniki tantryczne z dotykiem, wrażenia takiego szczytowania mogą być naprawdę niesamowite. Do uzyskania takich efektów potrzeba przeważnie dość dużo pracy ze swoim ciałem, psychiką, emocjami i energią – nie jest to coś, co przychodzi łatwo ani szybko.


Zobacz także:

Sprawdź!
Pozycje na pierwszy raz – jak uczynić seksualny debiut wyjątkowym? Poznaj najlepsze pozycje na pierwszy stosunek

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
brak orgazmu

Anorgazmia, czyli brak orgazmu – potencjalne przyczyny zaburzeń orgazmu

Next Article
seks w wannie

Seks w wannie – kiedy wspólna kąpiel nabiera rumieńców. Poznaj sekrety intymnych igraszek w wodzie