orgazm przez sen

Orgazm przez sen – czy to możliwe? Wyjaśniamy skąd bierze się orgazm we śnie

Orgazm przez sen to dość tajemnicze zjawisko. Może przytrafić się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Czy ma to coś wspólnego z treścią snów? Skąd się to bierze? Czy można nauczyć się szczytować przez sen?

Okazuje się, że orgazm przez sen jest najczęściej doświadczany przez kobiety mocno religijne lub takie, które tłumią własną seksualność. Dlaczego? Powodem może być duża obawa przed w pełni świadomym szczytowaniem i wyzwoleniem. Nie jest to jednak reguła. Niektóre panie, które i w ciągu dnia doświadczają wielu erotycznych uniesień, mogą doświadczyć orgazmu podczas snu. Jak więc można wyjaśnić to zjawisko?

Ludzka seksualność a sny erotyczne

Naukowcy dokładnie zanalizowali reakcje fizyczne zachodzące w ciele kobiety. Sekret leży w specyficznym charakterze fazy REM snu. W tym czasie człowiek śni najintensywniej, a gałki oczne szybko i niekontrolowanie poruszają się na boki. W tym czasie także dopływ krwi do waginy jest bardzo intensywny. Oddech i akcja serca przyspieszają często prawie dwukrotnie. Wygląda to podobnie do nocnego wzwodu, którego nierzadko doświadczają mężczyźni.

Orgazm jako następstwo intensywnego snu erotycznego

Czasem dochodzi do tego na granicy pomiędzy snem a jawą, w fazie wybudzania. Nawet jeśli twoje seksualne wyobrażenia senne są bardzo odważne, czy nawet szokujące – nie masz się czego obawiać. Seksualność ludzka jest bardzo skomplikowana, a takie nieświadome wizje mogą mieć niewiele wspólnego z twoimi faktycznymi chęciami.

Skąd bierze się orgazm we śnie?

Orgazm osiągany bez aktu seksualnego, podczas snu, jest mimowolny i niekontrolowany. W ten sposób organizm wyzwala nagromadzone w sobie napięcie seksualne. Niektórzy w swoim życiu nigdy nie osiągną orgazmu sennego – inni doświadczają go sporadycznie lub często. Wszystkie te warianty są całkowicie normalne.

Sprawdź!
Metoidioplastyka – przekonaj się, na czym polega korekta narządów płciowych u mężczyzn

Kto może doświadczać orgazmu podczas snu?

Seksuolodzy udowodnili, że ten rodzaj szczytowania częściej spotykany jest wśród nastolatków i młodych dorosłych. W tym czasie w organizmie człowieka zachodzi wiele gwałtownych zmian hormonalnych związanych z okresem dojrzewania. Skutkuje to większym, przewlekłym podnieceniem i sporym napięciem seksualnym. Oczywiście, dorośli też mogą tego doświadczać.

Okazuje się, że nocne orgazmy są zjawiskiem dość często spotykanym wśród kobiet ciężarnych. Przyczyna może leżeć w zmianach poziomów hormonów i zwiększonym libido. Najczęściej taka sytuacja może mieć miejsce w pierwszym lub trzecim trymestrze.

Czy orgazmu sennego da się nauczyć?

Jest to niezwykle trudne zadanie. Większość osób nie potrafi kontrolować własnych snów. To właśnie erotyczne marzenia senne są pierwszym krokiem do osiągnięcia nieświadomego orgazmu. Niektóre badania sugerują, że spanie na brzuchu zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu przez sen. Nie warto jednak próbować na siłę, ponieważ taka pozycja jest niezdrowa dla kręgosłupa. Co więcej, trudniej w ten sposób odpowiednio dotlenić mózg i resztę organizmu. Prawdopodobieństwo wystąpienia orgazmu sennego na życzenie jest bardzo znikome.

Orgazm przez sen może być niesamowitym przeżyciem, do którego będziesz pragnąć prędko wrócić. Dla niektórych osób może być to jednak coś wstydliwego i budzącego niepokój. Z pewnością nie ma się czym martwić – takie nocne szczytowanie jest całkowicie normalne, a przez wielu nawet pożądane. Niezwykle ciężko się go jednak wyuczyć. Jeśli więc należysz do garstki szczęśliwców, którym przytrafia się to regularnie – korzystaj! Wiele osób chciałoby być budzonych właśnie w ten sposób.


Zobacz także:

Sprawdź!
Homoseksualizm – fakty, mity i historia. Dowiedz się więcej o tej orientacji seksualnej

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pęknięta prezerwatywa

Pęknięta prezerwatywa – jak wpływa na ryzyko zajścia w ciążę? Co robić, kiedy dojdzie do pęknięcia prezerwatywy?

Next Article
zazdrość u faceta o czym świadczy

Zazdrość u facetów o czym świadczy? Czy zazdrość jest zawsze czymś negatywnym?