problemy z orgazmem u mężczyzn

Problemy z orgazmem u mężczyzn, czyli jak osiągnąć orgazm i prowadzić satysfakcjonujące życie erotyczne?

Okazuje się, że zaburzenia szczytowania to wcale nie problem, który dotyka tylko i wyłącznie kobiet. Problemy z orgazmem u mężczyzn zdarzają się u niewielkiego odsetka populacji. Jakie są tego powody i jak można temu zaradzić?

Chcesz czerpać radość z seksu, ale odczuwasz problemy z osiąganiem orgazmu? To dość wstydliwa kwestia, o której rzadko się rozmawia – szczególnie wśród mężczyzn. Przyczyny problemów z orgazmem u mężczyzn mogą być bardzo różne – począwszy od niskich poziomów testosteronu po urazy rdzenia kręgowego lub cukrzycę. Jak radzić sobie z tym krępującym i często nieprzyjemnym zaburzeniem?

Przyczyny zaburzeń seksualnych u mężczyzn

Brak orgazmu, wzwodu i ejakulacji wcale nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Seksuolodzy potwierdzają, że na libido i życie erotyczne ma wpływ wiele różnych czynników – nie tylko relacja z partnerem i aktualny stan podniecenia. Najczęściej wymieniane przyczyny problemu z orgazmem u mężczyzn obejmują m.in.:

 • zbyt niską produkcję testosteronu lub jego obniżone stężenie z innych powodów. Prawidłowa gospodarka hormonalna jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na życie erotyczne;
 • choroby tarczycy;
 • schorzenia wpływające na układ nerwowy, do których można zaliczyć cukrzycę, wylewy i przebyte urazy rdzenia kręgowego;
 • zaburzenia przysadki mózgowej;
 • przebyte (nawet całkowicie udane) operacje miednicy;
 • choroby penisa;
 • nieodpowiedni styl życia – szczególnie nadużywanie alkoholu, używek i niektórych leków;
 • wiek;
 • kondycję psychiczną – anorgazmia może być spowodowana depresją, nerwicą, przewlekłym stresem, poczuciem winy, lękiem, gniewem, kompleksami lub niską samooceną. Niektórym osiąganie satysfakcji seksualnej utrudniają skrajnie duże obawy przed chorobami wenerycznymi lub zapłodnieniem;
 • traumatyczne przeżycia seksualne z przeszłości, lub nawet zwykłe nieprzyjemne doświadczenia;
 • relacja partnerów, w szczególności ich niedopasowanie emocjonalne i seksualne;
 • uwarunkowania społeczne – niektórzy wynoszą ze swojego domu i sposobu wychowania dużą niechęć do seksu. Jeżeli kwestie związane z życiem seksualnym były przez wiele lat tematem tabu, może to skutkować różnymi problemami z erekcją i męskim orgazmem. Takie dysfunkcje widoczne są szczególnie wśród osób o niestandardowych upodobaniach.
Sprawdź!
NOFAP – koniec z uzależnieniem od pornografii internetowej i masturbacji. Sposób na problem z dziedziny życia seksualnego wśród mężczyzn

Trudności z osiąganiem orgazmu – leczenie zaburzeń

Rozpoznanie i zrozumienie natury problemu jest pierwszym krokiem w stronę odzyskania pełnej sprawności seksualnej. Konkretne metody leczenia powinny być dobrane do natury problemu z orgazmem u mężczyzn. W niektórych przypadkach wystarczy zmiana sposobu stymulacji i rozmowy partnerskie. Warto też nauczyć się odkrywać własną zmysłowość i upodobania poprzez masturbację. Zadbaj o zdrowy tryb życia – odstaw używki i zredukuj stres.

Problemy z orgazmem u mężczyzn – kiedy warto udać się do specjalisty?

Istnieje jednak wiele przypadków, w których te proste metody nie wystarczą. Jeżeli zaburzenia orgazmu i wytrysku powtarzają się u ciebie dość często, warto udać się do lekarza. Specjalista skieruje cię na odpowiednie leczenie. Gdy źródło problemu związane jest z zaburzeniami psychicznymi, przyda się profesjonalna terapia.

Problemy z orgazmem u mężczyzn zdarzają się stosunkowo rzadko, lecz nie należy ich ignorować. Panowie często odbierają swoją seksualność jako bezpośrednie odzwierciedlenie męskości i własnej wartości. Jakiekolwiek nieprawidłowości związane z erekcją lub wytryskiem są nie tylko wstydliwe, ale też frustrujące i dość mocno niepokojące. Okazuje się, że źródło problemu może być poważne i może wymagać specjalistycznego leczenia. Z tych powodów warto jak najszybciej udać się po diagnozę. Dopiero na jej podstawie można obrać właściwy tok działania.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak wygląda orgazm

Jak wygląda orgazm kobiecy, a jak męski orgazm? Fizjologia rozkoszy

Next Article
pozycja na taczkę

Pozycja na taczkę – seksualne wyzwanie dla odważnych kobiet i mężczyzn