gra wstępna

Gra wstępna – romantyczne preludium do seksualnych uniesień? Czym dokładnie jest i jak w nią grać?

Gra wstępna prowadzi do podniecenia obu partnerów, a w dalszej kolejności – stosunku. Podczas flirtu i pieszczot chcemy jak najbardziej rozgrzać naszego kochanka. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób zbliżenie wpływa na nasz organizm!

Romantyczna atmosfera, czułe słowa czy delikatny dotyk, to tylko niektóre ze składników intymnego preludium. Choć każdego podnieca co innego, każdy (a w szczególności panie) potrzebuje pewnych bodźców, by się nieco rozkręcić. Sprawdź, kiedy sprawdza się gra wstępna.

Co to jest gra wstępna?

Gra wstępna to szereg aktywności, które mają za zadanie zwiększyć pobudzenie seksualne partnerów. Jest to niezbędny element aktu seksualnego. Nie tylko mężczyźni, ale przede wszystkim kobiety potrzebują rozgrzać się przed jakimkolwiek rodzajem seksu. Mimo że za grę wstępną uważamy głównie fizyczną stymulację, aspekt psychiczny jest równie istotny. Dla niektórych gra wstępna może się zacząć już od flirtu, spojrzenia czy czułych słów, które sprawią, że nabierzemy jeszcze większej ochoty na seks! Nie ma żadnych sztywnych ram, jak powinna wyglądać i ile trwać. Po prostu ma być rozkosznie!

A może petting?

Petting to forma aktywności seksualnej polegająca na pocałunkach, wzajemnych pieszczotach i dotykaniu narządów płciowych. W grę wchodzi stymulacja właściwie każdej partii ciała, oczywiście poza penetracją czy seksem oralnym. Jednak chcąc wykorzystać petting do gry wstępnej, pamiętaj o tym, by jak najdłużej omijać genitalia. To wszystko po to, by poziom pobudzenia był jak najwyższy w momencie, w którym rozpoczniecie seks.

Sprawdź!
Jak przygotować się do pierwszego razu? Z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się młodzi?

Od czego zacząć?

Jest to dość indywidualna kwestia, ponieważ każdy lubi inny rodzaj dotyku. Niemniej, by podniecić partnera zwykle warto zacząć od stymulacji stref erogennych, zostawiając te najbardziej wrażliwe na sam koniec. Należą do nich m.in: stopy, szyja, uszy, usta, wewnętrzne strony ud, sutki czy pośladki. Każdą z tych części możesz: lizać, całować, uciskać, gryźć, muskać. To naprawdę daje niesamowitą przyjemność! Strefy erogenne zajmują aż do 15% powierzchni ciała kobiety. Dlatego warto wiedzieć, jaki dotyk lubi twoja wybranka.

Jak podniecić partnera?

Mężczyźni są wzrokowcami, więc twój partner na pewno doceni seksowną bieliznę lub inne wdzianko, dzięki któremu poziom podniecenia zacznie rosnąć już od momentu zobaczenia ciebie. Poza zadbaniem o strefy erogenne dobrym pomysłem na początek może okazać się również masaż erotyczny, wzbogacony np. o olejki rozgrzewające. Masować możesz nie tylko plecy, ramiona czy pośladki, lecz również sfery intymne. Pieszczoty penisa dosyć łatwo doprowadzą do wzwodu. Odpowiednie rozgrzanie partnerki jest nieco bardziej skomplikowane.

Jak pobudzić partnerkę?

Większość kobiet potrzebuje znacznie więcej czasu, niż mężczyźni, by osiągnąć maksymalne podniecenie. Dlatego w trakcie gry wstępnej tak ważne jest, by zaopiekować się każdym wrażliwym miejscem na jej ciele. Niektóre kobiety lubią odczuwać zmianę temperatury, poprzez użycie kostek lodu, lub rozgrzewających żeli. Inne są miłośniczkami pocałunków w szyję lub odprężającego masażu. Dzięki grze wstępnej możesz dowiedzieć się, co najbardziej lubi twoja kochanka. Na sam koniec warto również zadbać o pochwę, a w szczególności łechtaczkę, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy szczytowanie.

Ile powinna trwać gra wstępna?

Nie ma jasno określonego przedziału czasowego. Z przeprowadzonych badań wynika, że u większości par gra wstępna zajmuje połowę czasu całego aktu seksualnego. Jedno jest pewne – im dłuższa gra wstępna, tym więcej przyjemności i rozkoszy. Chyba że razem z partnerką jesteście fanami szybkiego, ostrego lub perwersyjnego seksu – nic nie stoi na przeszkodzie! Czynnikami wpływającymi na długość tego typu aktywności są:

  • okoliczności, np. miejsce
  • poziom libido obojga partnerów
  • sprawność seksualna
  • doświadczenie
  • kreatywność
  • nawyki/ przyzwyczajenia
Sprawdź!
Orgazm energetyczny, czyli orgazm całego ciała – naucz się świadomie kierować swoją energią seksualną

Czy seks oralny też jest grą wstępną?

Według niektórych tak. Natomiast zdaniem seksuologów, to raczej gra wstępna jest częścią seksu oralnego, niż odwrotnie. Dla przykładu cunnilingus, czyli seks francuski, którego odbiorcą jest kobieta, zadziała, dopiero gdy partnerka będzie rozgrzana, a nie w momencie, gdy tylko ściągnie z siebie ciuchy.

Gra wstępna – pomysły

Jest nieskończona liczba możliwości na urozmaicenie waszego stosunku. Jedyne, co cię ogranicza to własna wyobraźnia i obopólna zgoda partnerów. Pamiętaj, że gra wstępna wpływa na ogólną satysfakcję z życia seksualnego, więc warto być kreatywnym i się nie spieszyć. Dodatkowo stopniowe podgrzewanie temperatury już samo w sobie jest podniecające!

Wspólny prysznic

Odprężająca kąpiel w wannie czy namiętne pocałunki pod prysznicem? Opcje są różne, w zależności od tego, co bardziej ci odpowiada. To całkiem dobry początek gry wstępnej, bo nie tylko oboje się odświeżycie, ale również nabierzecie ochoty na dalsze igraszki!

Zabawa w odgrywanie ról

Dla niektórych pewnie zabrzmi infantylnie, ale są i tacy, których naprawdę podnieca wcielenie się w jakąś postać podczas stosunku. Do najczęstszych należą:

  • policjant i przestępca – kobieta może wcielić się w rolę policjantki, której zadaniem jest ukaranie złodzieja;
  • lekarz i pacjent – jedna z osób przychodzi do wybranego specjalisty, by ten wykonał dokładne badanie;
  • spotkanie z nieznajomym – udawanie, że się nie znacie może być ciekawe szczególnie w miejscu publicznym;
  • gwiazdy porno – możesz wcielić się w znaną gwiazdę i wykonywać jej charakterystyczne ruchy.

Stworzenie odpowiedniej atmosfery

Jeśli twoja wybranka jest romantyczką, na pewno spodoba jej się odpowiedni nastrój. Zadbaj o nieco przygaszone światło i świece, rozsypane płatki róż na łóżku i przyjemne zapachy. Możesz kupić mgiełkę zapachową i spryskać nią pościel! Przygotuj playlistę z waszą ulubioną muzyką. Zatroszcz się o to, by żadne urządzenia elektroniczne nie przeszkodziły wam swoim dźwiękiem.

Sprawdź!
Seks w kuchni – przepis na niezapomniane chwile. Sprawdź, jakie są zalety igraszek w kuchni

Gadżety erotyczne

Najlepsza gra wstępna jest nie tylko namiętna, ale i ciekawa! Jeśli jesteś fanem planszówek, zaopatrz się w którąś z dostępnych gier dla par. Niektóre z nich zawierają w zestawie mały bicz, piórko, kajdanki lub opaskę na oczy, a także karty z zadaniami do wykonania, np. nałóż partnerowi opaskę na oczy i subtelnie całuj go po brzuchu.

Produkty spożywcze

Jeśli jesteś minimalistką, co do zabaw erotycznych, spróbuj wykorzystać produkty, które masz już w domu. Klasyczna bita śmietana potrafi zrobić robotę! Możesz wysmarować nią brzuch lub piersi i kazać partnerowi zlizać ją z ciebie. Sprawdzą się też owoce (np. truskawki, ananas) lub płynna czekolada.

Nazwa może sugerować, że gra wstępna to jakiś krótki, nieznaczący wstęp do jedynego, słusznego seksu, czyli penetracji. To błędne myślenie! Gra wstępna jest tak samo ważna (jeśli nie ważniejsza), jak sam stosunek zakończony orgazmem. Niektóre pary wolą np. pieszczoty i zabawy oralne, zamiast penetracji. Dowodzi to, że najważniejsza jest bliskość, chemia i emocje, a nie czas trwania, czy samo zakończenie, znaczące dla wielu “punkt kulminacyjny”.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Aseksualizm, czyli brak popędu seksualnego. Kim są osoby aseksualne?

Next Article
co czuje facet kiedy jest w kobiecie

Co czuje facet, kiedy jest w kobiecie? Sprawdź!