robienie loda

Robienie loda, czyli sztuka fellatio. Sprawdź, jak zadowolić faceta ustami

Robienie loda uważa się za jedną z najbardziej pożądanych przez panów aktywności seksualnych. Co z kolei sądzą o niej panie? Czy do tej czynności trzeba się przygotować? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Fellatio albo, jak wolą niektórzy, robienie loda to czynność dzieląca ludzi na tych, którzy ją uwielbiają i tych, którzy za nic się jej nie podejmą lub nie poddadzą. Skąd tak gorące emocje w stosunku do tej aktywności? Czy fellatio może cieszyć zarówno mężczyzn, jak i kobiety? I przede wszystkim, jak robić to prawidłowo, żeby sprawić partnerowi przyjemność? Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się wszystkiego o robieniu loda facetowi.

Czy kobiety nie lubią fellatio?

Dość często można natknąć się na opinię, że kobiety, które decydują się na fellatio, robią to tylko, aby zadowolić swojego partnera. Nie mają z tego jednak żadnej przyjemności i odbierają tę czynność jako degradującą. Skąd takie przekonanie?

Media wizualne

Na te odczucia mogą mieć wpływ popularne media takie jak filmy czy seriale, które nadal czasami prezentują fellatio jako domenę prostytutek albo kobiet rozwiązłych (w obydwu przypadkach sportretowanych negatywnie). Do brania penisa do ust nie zachęcają także mainstreamowe produkcje pornograficzne, na których robienie loda często wygląda, z perspektywy żeńskiej, niezbyt zachęcająco i rzeczywiście jak czynność upadlająca.

Sprawdź!
Fetysz skarpetek? Czy czyste, białe skarpetki fetysz ten w pełni realizuje? Jaka skarpeta może pobudzać?

Dowiedz się, ile zarabia prostytutka na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-prostytutka.

Edukacja seksualna

Niewykluczone, że na brak entuzjazmu ze strony kobiet ma wpływ także brak odpowiedniej edukacji seksualnej. Jeżeli seks oralny stanowi w danej religii czy kulturze temat tabu, trudno o przyjęcie, że w przypadku dwojga dorosłych, zgadzających się na daną czynność, jest to normalne zachowanie seksualne.

Preferencje seksualne

Dla niektórych kobiet fellatio może być aktywnością, która po prostu im nie odpowiada. Tak jak pewne pozycje seksualne nie we wszystkich wzbudzają pozytywne odczucia, tak samo może być z seksem oralnym i to bez względu na posiadaną wiedzę czy ogólne podejście do współżycia.

Czy wszystkie kobiety stronią od robienia loda?

Niekoniecznie! Wiele kobiet nie widzi w „lasce” nic złego. Świadomość sprawiania przyjemności mężczyźnie jest bardzo podniecająca i tym samym przyjemna także dla nich.

A co z mężczyznami?

Niektórym prawdopodobnie trudno w to uwierzyć, jednak są na tym świecie mężczyźni, którzy mają opory przed otrzymywaniem fellatio. Powody dla tego mogą być podobne, jak w przypadku kobiet. Niektórzy uważają, że to czynność degradująca, na którą nie chcą narażać swoich partnerek. Dla innych powody są czysto religijne, a są i panowie, którzy po prostu nie lubią tego uczucia.

Jak przygotować się do „lodzika”?

Zapytaj partnera o jego preferencje

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, nie wszyscy panowie czerpią przyjemność z pieszczot oralnych otrzymywanych od ich partnerek – i mają do tego pełne prawo. Przed przystąpieniem do działania upewnij się zatem, czy twój partner rzeczywiście ma ochotę na robienie loda.

Warto także wspomnieć, że rozpoczynanie fellatio, kiedy mężczyzna znajduje się w pozycji stojącej, chociaż podniecające na pierwszy rzut oka, może nie być najlepszym wyjściem. Większość panów woli, kiedy podczas seksu oralnego może się położyć lub chociaż usiąść – jest to zdecydowanie wygodniejsze i relaksujące rozwiązanie.

Sprawdź!
Seks w samochodzie – odrobina pikanterii dla związku. Poznaj garść praktycznych porad, jak uprawiać seks w aucie i czy grozi Ci za to mandat

Zabezpiecz się

Wiele osób zapomina o tym, że seks oralny niesie za sobą możliwość zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, np. kiłą, rzeżączką, HIV oraz HPV – ta ostatnia może natomiast zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania na raka jamy ustnej lub raka gardła.

Jeżeli nie masz pewności co do stanu zdrowia partnera, zaproponuj zastosowanie prezerwatyw. Jest to jedna forma antykoncepcji, która chroni przed potencjalnym zarażeniem.

Daj sobie pomóc

Chociaż każda wskazówka od partnera oczywiście się przyda, chodzi raczej o pomoc ze strony akcesoriów, które pozwolą uczynić oral jeszcze przyjemniejszych. Smakowe lubrykanty albo takie o właściwościach rozgrzewających lub chłodzących sprawią, że obie strony czekają pozytywne doświadczenia. W przypadku mężczyzn, którzy mają problem z utrzymaniem wzwodu, doskonale sprawdzą się natomiast pierścienie erekcyjne.

Co z finiszem?

Dla jednych kwestia oczywista, dla innych… niekoniecznie. Kwestię ejakulacji i miejsca, w którym do niej dojdzie warto jednak dokładnie omówić, bo może się okazać, że ty i twój partner macie zupełnie odmienne preferencje.

Wielu panów, którzy wcześniej nie angażowali się w podobną czynność, chce zobaczyć, jak to jest “skończyć” na twarzy partnerki. Chociaż może być to podniecające także dla niej, nie wszystkim kobietom odpowiada taki finisz – i żadne wywody o spermie, która działa pozytywnie na cerę tego nie zmienią. Dla niektórych par ejakulacja w ustach jest, z różnych powodów, zupełnie nieakceptowalna; dla innych natomiast seks oralny jest wyłącznie elementem gry wstępnej, zatem o wytrysku w jej trakcie nie ma mowy. Ze względu na fakt, że preferencji jest tyle, ile par, które uprawiają fellatio, warto przedyskutować każdy wariant wytrysku.

Robienie loda facetowi – ale jak?

Teoretycznie każdy wie, jak pieścić penisa partnera – zawsze jednak można robić to lepiej! Pamiętaj, że przedstawione poniżej rady nie są uniwersalne i stanowią zaledwie sugestię tego, jak możesz sprawić mężczyźnie przyjemność.

Nie zapominaj o grze wstępnej

Doprowadzenie mężczyzny do wzwodu i orgazmu wyłącznie za pomocą fellatio jest jak najbardziej możliwe. Mimo to warto pamiętać, że seks “z zaskoczenia” nie każdemu sprawi przyjemność. Dlatego zadbaj o odpowiednią atmosferę, stymuluj strefy erogenne mężczyzny, całuj i głaszcz, zanim jeszcze przejdziesz do robienia loda. Pozwól, aby twoje pieszczoty doprowadziły go do erekcji i dopiero wówczas przystąp do lizania!

Sprawdź!
Fetysz uszu w roli głównej, czyli co podnieca w jednej z najmniej estetycznych części ciała? Poznaj inne intrygujące fetysze!

Nie spiesz się

Nie każdy mężczyzna docenia szybkie numerki – wielu z nich chciałoby móc nacieszyć się wrażeniami, jakie płyną z fellatio. Dlatego nie spiesz się, zwracaj uwagę na reakcje partnera i z przyjemnością obserwuj jego rozkosz.

Używaj całego języka

Wiele pań popełnia błąd używając do pieszczot penisa zaledwie końcówki swojego języka. Lepiej sprawdzą się jednak długie i niespieszne liźnięcia całą powierzchnią języka.

Uważaj na zęby

Nieumyślne zadraśnięcie zębami penisa może sprawić, że cała zabawa szybko się skończy. Dlatego podczas wkładania członka do buzi postaraj się, aby niechcący ich nie użyć. Myśl o tym, jak o lizaniu loda – wgryzienie się jest, w obu przypadkach, bolesne.

Spróbuj głębokiego gardła

Opanowanie głębokiego gardła wymaga cierpliwości i sporej praktyki z partnerem. Odruch wymiotny jest u wielu pań bardzo silny, dlatego warto działać z rozwagą, żeby zabawa nie skończyła się, zanim zacznie się na dobre.

Zabezpieczaj podstawę członka ręką i kontroluj co gwałtowniejsze ruchy – to ty musisz nadawać tempo i głębokość. Dzięki temu ryzyko torsji będzie mniejsze.

Seks oralny dla faceta – podsumowanie

Chociaż robienie loda budzi wiele emocji, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, warto pamiętać, że jest to zupełnie normalne zachowanie seksualne. Jeżeli partnerzy godzą się na taką formę okazywania pieszczot, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się w nie zaangażować. Pamiętanie o komunikacji, zabezpieczeniu i wzajemnym zaufaniu sprawi, że fellatio będzie niezapomnianym i przyjemnym doświadczeniem.


Zobacz także:

Sprawdź!
Jak podniecić impotenta? Sprawdź, co może zrobić kobieta, jeśli jej partner ma problemy z erekcją!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
hebefilia

Hebefilia – pociąg seksualny do znacznie młodszych osób. Czym różni się od pedofilii i efebofilii?

Next Article
orgazm

Orgazm kobiecy – czym jest, jakie są jego rodzaje i co wpływa na zaburzenia szczytowania u kobiet?