seks na pierwszej randce

Seks na pierwszej randce – czy warto iść do łóżka podczas pierwszego spotkania?

Seks na pierwszej randce jest tematem kontrowersyjnym. Wiemy, że czasy się zmieniają i coraz rzadziej ocenia się innych po wyborach związanych z życiem seksualnym, ale jednocześnie ciężko jest zerwać z dawnymi przekonaniami i dać sobie pozwolenie na więcej.

Uprawianie seksu na pierwszej randce dla jednych to nic wielkiego, dla innych zachowanie całkowicie niedopuszczalne. W szczególności surowo oceniane są kobiety, które decydują się na zbliżenie podczas pierwszej randki. Czy rzeczywiście seks na pierwszej randce jest powodem do wstydu lub strofowania innych? Zapoznaj się z poniższym tekstem i zdecyduj sam!

Podejście mężczyzn i kobiet do seksu na pierwszej randce

Seks na pierwszej randce dużo łatwiej wyobrazić sobie mężczyznom. Jeżeli partnerka jest atrakcyjna, a powietrze aż iskrzy od „chemii”, większość panów nie będzie miała oporów przed skorzystaniem z możliwości zbliżenia.

Sprawa komplikuje się w przypadku kobiet. Wiele pań jest od dziecka uczonych, że pójście do łóżka na pierwszej randce dotyczy tylko „łatwych” przedstawicielek płci żeńskiej. „Porządne” kobiety natomiast powinny zaczekać co najmniej do trzeciego spotkania, a najlepiej zaangażować się, dopiero kiedy prócz pożądania pojawi się także uczucie miłości. Pomimo że obecnie coraz więcej pań decyduje się na seks podczas pierwszej randki, wiele z nich ukrywa ten fakt albo tłumaczy swoją decyzję wypitym alkoholem.

Szybki seks = brak szacunku?

Seks na pierwszej randce nie jest dla każdego. Dla niektórych konserwatywne wychowanie jest silniejsze, niż ich własne pożądanie. Inni natomiast wolą lepiej poznać partnera albo wręcz potrzebują tego do wzbudzenia w sobie chęci na zbliżenie seksualne. Co natomiast z tymi, którzy decydują się na niego od razu po pierwszej randce?

Sprawdź!
Fotka.pl, czyli dobra zabawa i randki online. Poznaj ponad 20-letni serwis społecznościowy.

Podwójne standardy w społeczeństwie

Chociaż jak wspomnieliśmy, większość facetów nie ma nic przeciwko, aby seks odbył się podczas pierwszego spotkania. Panowie wiedzą, że współżycie to przede wszystkim przyjemność i dobra zabawa! Jednocześnie wielu z nich ma bardzo krzywdzące przekonanie o kobietach, które decydują się iść do łóżka na pierwszej randce – nawet jeżeli dzieje się to z nimi. Brzmi hipokrytycznie? Owszem, jednak należy pamiętać, że podwójne standardy są w naszym społeczeństwie bardzo silne.

Co dzieje się z paniami, które wyrażają zgodę na seks na pierwszej randce i, na swoje nieszczęście, trafiają na takich partnerów, jak opisani powyżej? O ile mężczyzna ma odrobinę klasy, raczej nie rzuci wprost żadnego niewybrednego komentarza. Raczej nie ma jednak szansy, aby taki jegomość potraktował dziewczynę jako odpowiednią dla niego partnerkę – warto nastawić się na brak późniejszego kontaktu.

Zerwij z archetypem „trzeciej randki”!

Powiedzmy to sobie raz, a dobrze: seks na pierwszej randce nie jest niczym złym ani szkodliwym (o ile zachowuje się zasady bezpieczeństwa). Jeżeli ktoś traci szacunek do drugiego człowieka po tym, jak ten zaangażował się w takie zbliżenie, to najprawdopodobniej znaczy, że w przypadku seksu na drugiej, trzeciej, czy sześćdziesiątej randce niewiele by się w tej materii zmieniło. Seks za zgodą obu stron nie jest wyznacznikiem wartości jako człowieka.

Jak przygotować się do seksu po pierwszej randce?

Jeżeli zastanawiasz się nad częstszym angażowaniem się w spontaniczne zbliżenia podczas randek, warto, aby iść na nie dobrze przygotowanym. Zawsze pamiętaj o kwestiach takich jak:

  • higiena – przed spotkaniem koniecznie zadbaj o czystość;
  • zabezpieczenie – szczególnie poleca się antykoncepcję mechaniczną, która ochroni nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale i chorobami przenoszonymi drogą płciową;
  • brak wygórowanych oczekiwań – zarówno nastawianie się na gwarantowane zbliżenie, jak i jego bezwzględny brak może popsuć ci szyki. Słuchaj swojej intuicji, ciała i przede wszystkim partnera/partnerki;
  • szczerość – jeżeli szybki seks chodzi ci po głowie, podziel się tym ze swoją randką. Porozmawiajcie o tej perspektywie i wspólnie ustalcie, jak ma wyglądać wasza relacja. Komunikacja naprawdę pomaga uniknąć rozczarowań!
  • zastanów się jak się ubrać na randkę, pierwszego wrażenia nie da się odczarować!
Sprawdź!
Portal randkowy dla rolników – gdzie najłatwiej znaleźć miłość? Poznaj najpopularniejsze serwisy randkowe

Kiedy zapraszasz kogoś do swojego domu i spodziewasz się, że będziecie uprawiać seks, upewnij się, że odbędzie się to w spokojnej atmosferze i bez rozproszeń. To szczególnie ważne, jeśli masz w domu zwierzę. Pamiętaj, aby zadbać o swojego pupila – jeśli planujesz zamknąć go innym pokoju, zapewnij mu tam dostęp do wody i karmy. Jeśli masz kota, przenieś też tam jego kuwetę.

Seks na pierwszej randce zdania dotyczące tej kwestii są podzielone. Warto jednak mieć świadomość, że chęć zbliżenia seksualnego na pierwszym spotkaniu (za zgodą obu stron) nie świadczy o kimś ani dobrze, ani źle i wszystko zależy od osób, które podejmują taką decyzję.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
brak pociągu seksualnego w związku

Brak pociągu seksualnego w związku – z czego może wynikać oraz jak należy rozpoznać problem?

Next Article
w jakim wieku pierwszy raz

W jakim wieku pierwszy raz? Wiek inicjacji seksualnej oraz problemy