jak uprawiać seks

Jak uprawiać seks, aby był udany? Sprawdź, jakie działania podjąć, aby twoje erotyczne zabawy były satysfakcjonujące!

ak uprawiać seks, aby każdemu było dobrze – to pytanie, nad którym główkuje wiele osób, nie tylko tych, którzy chcą przeżyć swój pierwszy raz. Udany seks jest w końcu ważnym elementem związku! Przekonaj się, jak usprawnić życie seksualne.

Pod określeniem udane współżycie może kryć się wiele rzeczy. Nie bez powodu wchodząc w nowy związek lub szukając urozmaiceń dla obecnego, niektórzy zaczynają zadawać sobie pytanie o to, jak uprawiać seks. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu każdy ma różne preferencje co do intymnych relacji. Jeżeli także zadajesz sobie podobne pytania, przeczytaj poniższy tekst i poznaj podstawy udanego pożycia.

Czym jest dobry seks?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie istnieje jedne uniwersalny wzór na dobry seks. Każdy ma bowiem trochę inną koncepcję seksualności i intymności.

Dla jednych dobry seks to taki, który kończy się orgazmem; innym przyjemność sprawia przede wszystkim bliskość ich partnera. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie udanego współżycia bez seksu oralnego, a zdarzają się i tacy, dla których to aktywność absolutnie niedopuszczalna. Chociaż istnieją tak bardzo różne koncepcje dotyczące jakości zbliżeń, co do pewnych jego elementów większość może się zgodzić, że czynią współżycie znacznie lepszym.

Jak seks, to tylko konsensualny

Niby jasne, ale jednak nie do końca. Piotr Cywiński, trener seksualności, związany z Instytutem Pozytywnej Seksualności, zaproponował jakiś czas temu rozróżnienie na seks konsensualny i seks za zgodą. Ten pierwszy, poza uzyskaniem ogólnego przyzwolenia na aktywność seksualną, oznacza omówienie wszelkich szczegółów współżycia i zasad, jakich należy podczas niego przestrzegać.

Sprawdź!
Jak przygotować się do pierwszego razu? Z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się młodzi?

Czy to rzeczywiście konieczne? Umówmy się, wiele osób może w tym momencie pomyśleć, że taki “kontrakt” zabija spontaniczność i przyjemność ze zbliżenia. Jednak z drugiej strony warto zadać sobie pytanie, czy o wiele mniej miłe nie jest przekroczenie jakichś niewypowiedzianych granic? Czy naprawdę warto pozwolić, aby jedna, pozornie niewinna czynność podczas zbliżenia całkowicie zepsuła zabawę? W przypadku konsensualnego stosunku nie ma tego problemu!

Jak uprawiać seks, aby był bezpieczny?

Zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania seksu jest jednym z gwarantów, udanego zbliżenia. W grę wchodzi nie tylko potencjalna, niechciana ciąża, ale przede wszystkim ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. W przypadku, kiedy nie jest ci w pełni znany stan zdrowia partnera, stosowanie mechanicznych metod antykoncepcji jest niezbędne. Innym rozwiązaniem jest zaproponowanie stosownych badań, które pozwolą potwierdzić lub wykluczyć schorzenie.

Jak uprawiać seks, żeby każdemu było miło?

Mów, czego chcesz we współżyciu

Zarówno przed, jak i w trakcie stosunku niezbędna jest stała, bezpośrednia komunikacja. Twój partner/partnerka nie czyta ci w myślach, zatem przekonanie, że domyśli się, jak cię zadowolić, jest więcej niż naiwne. Wiemy, że temat seksu i rozmowa o nim mogą peszyć – na pewno niejednokrotnie spotkaliście się ze stwierdzeniem “o tym się nie mówi, to się robi”. Z drugiej strony brak komunikacji bardzo rzadko prowadzi do udanego seksu, zatem warto się przełamać!

Słuchaj porad partnera/partnerki

Niektóre osoby reagują ogromnym oburzeniem na wszelkie uwagi i rady, jakie słyszą od swojej drugiej połówki w kwestii seksu. Zupełnie bezpodstawnie! To, jak uprawiać seks, zależy od preferencji obu stron. O ile partner lub partnerka nie krytykuje i nie ośmiesza twoich poczynań w łóżku, jego/jej celem na pewno nie jest zranienie twoich uczuć. Warto zatem posłuchać, co ma do powiedzenia w kwestii poprawy współżycia – w końcu każdemu powinno być miło!

Sprawdź!
Jak można przedłużyć stosunek seksualny i opóźnić wytrysk? Seks i przedwczesny wytrysk — poszukiwanie sprawdzonych sposobów

Warto nadmienić, że niekiedy w związku zdarza się niedopasowanie seksualne. Czasami jest ono na tyle duże, że nic nie jest w stanie uratować relacji. Chociaż rozstanie z powodu zbyt dużych różnic w preferencjach seksualnych stanowi swego rodzaju tabu, naprawdę nie ma sensu tkwić w związku, który nie sprawia ci radości.

Otwarte karty, czyli czego chcesz od związku

Ludzie mają różne poglądy co do tego, czym jest seks i do czego powinien prowadzić. Jedni nie wyobrażają sobie, aby po zbliżeniu miało nastąpić definitywne rozstanie, dla innych szybkie randki i seks bez zobowiązań to chleb powszechni. Każda z opcji jest jak najbardziej w porządku, o ile poinformuje się o niej drugą osobę. Nie ma sensu kłamać i udawać, że chcesz od relacji czegoś więcej, jeżeli zależy ci tylko na seksie – nie mówiąc o tym, że jest to zwyczajnie nieuczciwe.

Miej swoje zdanie

Wiele osób ma przekonanie, że powinni uprawiać taki seks, jaki widuje się na filmach albo jakim chwalą się koledzy. To nie powinno wpływać na to, jak uprawiać seks w rzeczywistości. Jak już wspominaliśmy, nie istnieje żadna uniwersalna wizja seksu. Jeżeli zaczniesz planować swoje stosunki według tego, jak robią to inni, nigdy nie będziesz w pełni zadowolony. Zastanów się, czy seks oralny rzeczywiście sprawia ci przyjemność, czy może twoim ulubionym elementem współżycia jest penetracja? Czy wystarcza ci zwykły, waniliowy seks, a może zawsze marzyłeś o spróbowaniu praktyk BDSM? Na te i inne pytania naprawdę warto sobie szczerze odpowiedzieć i nie oglądać się na innych – dopóki seks jest konsensualny, wszystkie chwyty są dozwolone!

Jak uprawiać seks – podsumowanie

Pytanie o to, jak uprawiać seks, aby był udany, jest bardzo złożone i trudno jest znaleźć na nie odpowiedź, która zadowoli każdego. Mimo to warto je sobie zadawać; roztrząsanie takich kwestii pozwala nie tylko urozmaicić swoje życie intymne, ale także pomaga stać się lepszym partnerem i kochankiem.


Sprawdź!
Współżycie po cc (cesarskim cięciu) – po jakim czasie?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
fetysz

Czym jest fetysz? Fetyszyzm i rodzaje fetyszy. Kim jest fetyszysta?

Next Article
ananas właściwości dla mężczyzn

Ananas – właściwości dla mężczyzn. Afrodyzjak i wsparcie w problemach z potencją