współżycie po cc

Współżycie po cc (cesarskim cięciu) – po jakim czasie?

Współżycie po cc (cesarskim cięciu) wzbudza wiele kontrowersji. Kobiety, które miały taki zabieg często nie wiedzą, kiedy mogą wznowić swoje życie erotyczne. Jest to szczególnie ważne dla kobiet o dużych potrzebach. Czytaj dalej!

 

Współżycie po cc (cesarskim cięciu) może być rozpoczęte stosunkowo wcześnie. Zależy jednak od tego, w jaki sposób przebiegła ciąża oraz sam zabieg. Cierpliwość w tym wypadku może okazać się bardzo istotna. Nie warto się zbytnio śpieszyć, ponieważ może to prowadzić do licznych, przykrych konsekwencji. Przede wszystkim pamiętaj, że w takich wypadkach zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Ten artykuł ma na celu przybliżyć statystyczny czas, po którym można rozpocząć współżycie. Każdy przypadek jest jednak inny. Dowiedz się więcej!

Współżycie po cc – po jakim czasie można uprawiać seks?

Współżycie po cc można rozpocząć po około 6 tygodniach. Warto jednak zastanowić się nad dłuższą regeneracją. Jeżeli chcesz otrzymać konkretną odpowiedź, skonsultuj tę sprawę ze swoim lekarzem. Przekaże ci on informacje, bazując na przebiegu zabiegu oraz okolicznościach. Przede wszystkim lekarz ocenia stan rany. Po nacięciu musi się ona odpowiednio wygoić. Zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia mogłoby prowadzić do krwawienia. Będzie również bardzo bolesne. Warto również wracać do współżycia delikatnie, rozpoczynając od pettingu.

Czy czujesz się gotowa na stosunek?

Niektórzy mężczyźni mogą sygnalizować swoim partnerkom, że brakuje im współżycia. Może powodować to presję, która negatywnie wpływa na kobietę. Wymusza w pewnym stopniu chęć wcześniejszego rozpoczęcia współżycia. Jest to spowodowane obawą przed zawiedzeniem partnera. Pamiętaj jednak, że współżycie po cc powinno zostać wznowione dopiero w momencie, gdy kobieta będzie na to gotowa. Musi ona czuć się z tym komfortowo. Wiele kobiet po cesarce nie ma ochoty na seks. Nie czują się bowiem komfortowo ze swoim ciałem. Potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do sytuacji.

Sprawdź!
Sposoby na niezapomnianą noc poślubną

Baby blues – o czym warto pamiętać?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni muszą pamiętać o tym, że stan psychiczny po porodzie może się zmienić. Baby blues to stan po porodzie, który charakteryzuje się obniżeniem nastroju. Słaby stan fizyczny w tym wypadku połączony jest ze stanem psychicznym. Jest to stan określany mianem depresji po porodowej. Zjawisko to nie powinno być bagatelizowane. Kobieta, która nie czuje się atrakcyjna, nie będzie zainteresowana seksem. Partner powinien w tym okresie wykazać się dużym wsparcie, a kobieta nie powinna ukrywać swojego stanu. Zaniedbanie tego problemu może prowadzić nawet do prób samobójczych!

Zachowajcie z partnerem dobry kontakt

Współżycie po cc nie powinno być wymuszone. Nie oznacza to jednak, że temat seksu powinien stać się tematem tabu. Partnerzy powinni ze sobą rozmawiać. Dziecko przewraca całe życie do góry nogami. Obie strony powinny wzajemnie komunikować swoje obawy, pragnienia, emocje. Jest to ważne, ponieważ początkowe miesiące są szczególnie trudne. Mija nieco czasu, zanim rodzice przyzwyczają się do nowej roli. Wznowienie współżycia ma również duże znaczenie. Pozwala ona poprawić relację pomiędzy partnerami. Pozwala na nowo rozpalić namiętność oraz uczucie pomiędzy stronami.

Seks po cesarskim cięciu

Pierwszy seks po cesarskim cięciu może być dość trudny. Przede wszystkim w mieszkaniu jest kolejny członek rodziny, który może nieco utrudnić sprawę. Może on powodować pewną presję, z którą wcześniej młodzi rodzice nie mieli okazji się mierzyć. Warto rozpocząć od wzajemnych czułości, które nie muszą zawsze prowadzić do współżycia. Dobrze jest dobrać takie pozycje, które dadzą swobodę partnerce. Nie należy również od razu rozpoczynać ostrym seksem, lepiej to robić powoli i delikatnie.

 

Wiele małżeństw po cesarskim cięciu wybiera na początek pozycję na łyżeczkę. Dlaczego? Ponieważ pozwala ona kontrolować głębokość penetracji. Jednocześnie nie uciska się wtedy brzucha partnerki. Niezależnie od tego, na jaką pozycję się zdecydujecie, bądźcie ostrożni. Zdrowie jest bardzo istotne i nie należy ryzykować odnowienia ran. 


Sprawdź!
Orgazm energetyczny, czyli orgazm całego ciała – naucz się świadomie kierować swoją energią seksualną

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
striptiz

Striptiz – co to jest i jak zrobić go w domu? Czy każdy może się go nauczyć?

Next Article
kapturek antykoncepcyjny

Kapturek antykoncepcyjny – rodzaje, zastosowanie i skuteczność dopochwowych środków antykoncepcyjnych