speed dating

Speed dating – na czym polegają szybkie randki? Dla kogo jest speed dating i jak przebiega?

Speed dating stanowi fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych osób, które nie mają czasu i ochoty na kolejne randki, które przynoszą tylko kolejne rozczarowanie. O co chodzi w speed datingu? Odpowiadamy!

Speed dating to okazja dla wszystkich singli, których zawiodły inne formy poznania drugiej połówki. Szybkie randki, to nic innego jak zorganizowane spotkania dla grupy ludzi, którzy w trakcie jednego wieczoru mają możliwość odbycia nawet do 20 minirandek trwających od około 5 do 10 minut. Takie spotkania są organizowane przez rozmaite firmy o charakterze biur matrymonialnych, które ułatwiają obcym sobie ludziom połączyć się w pary. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Historia speed datingu

Autorem szybkich randek jest rabin Yaacov Deyo z Los Angeles. Pierwsze spotkanie tego typu miało miejsce w Beverly Hills w 1998 roku. Wydarzenie okazało się sukcesem i dosyć szybko spotkania były organizowane w całych Stanach Zjednoczonych. Spektakularna popularność rozpoczęła się w 2000 roku po przedstawieniu idei speed datingu w serialu „Seks w Wielkim Mieście”, jako połączenie czegoś bardzo egalitarnego ze świetną zabawą.

Dla kogo jest speed dating?

Wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich samotnych osób, które chcą stworzyć udaną i szczęśliwą relację z drugą osobą, ale do tej pory jej się to nie udało. Ponadto to dobre rozwiązanie dla zapracowanych singli, którym najzwyczajniej w świecie brakuje czasu na poznanie odpowiedniej osoby, a dotychczasowe próby zakończyły się fiaskiem i stratą czasu, który przecież jest tak cenny. Idea speed datingu zadowoli również wszystkie nieśmiałe osoby, które w obawie przed odrzuceniem mają trudności w nawiązywaniu kontaktów i wstydzą się zapraszać inne osoby na randki.

Rodzaje speed datingu

Wbrew pozorom w dużych miastach, gdzie anonimowość jest dużo większa niż w małych miejscowościach, a czas jest na wagę złota, naprawdę trudno jest kogoś poznać. Dlatego speed dating w dużych miastach cieszy się dużo większą popularnością, niemniej organizatorzy szybkich randek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoim klientów, dlatego dają możliwość odbycia spotkań online. To nie tylko pozwala na zaoszczędzenie czasu, ale daje możliwość poznania kogoś z innego miasta, np. osobie z małej miejscowości na Śląsku, gdzie nie odbywają się tego typu spotkania, umożliwia poznanie singla z Krakowa lub Wrocławia.

Sprawdź!
Jak się całować? Techniki pocałunku dla początkujących

Speed dating – przebieg

Jeżeli jesteś zainteresowany poznaniem kogoś za pomocą speed datingu, musisz znaleźć firmę, która organizuje takie spotkania. Następnie decydujesz, czy chcesz spotkać się osobiście, czy jednak preferujesz randki przez internet. Kiedy podejmiesz decyzję, wypełniasz formularz, uiszczasz opłatę i czekasz na kontakt z informacją, gdzie i kiedy możesz poznać swoich potencjalnych partnerów.

W trakcie spotkań masz kilka minut na zadanie kluczowych dla ciebie pytań, a także na dobre zaprezentowanie się drugiej osobie. Po zakończeniu wszystkich spotkań każdy uczestnik wrzuca do urny swój bilet z imieniem lub imionami osób, którymi się zainteresował. Jeżeli dwie osoby wymienią się nawzajem, to za pośrednictwem organizatora dochodzi do wymiany ich kontaktów, aby mogli kontynuować tę znajomość.

Jeżeli jesteś samotną osobą, która poszukuje swojej drugiej połówki, ale do tej pory ci się to nie udało, to speed dating może stanowić rozwiązanie twojego problemu. Sprawdź, czy w twojej miejscowości organizowane są szybkie randki i spróbuj! Nawet jeśli nie poznasz miłości życia, możesz się dobrze zabawić.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
panseksualność

Panseksualność – kiedy miłość nie zwraca uwagi na płeć. Czym jest panseksualizm i jak odróżnić go od biseksualizmu?

Next Article
jak podniecić impotenta

Jak podniecić impotenta? Sprawdź, co może zrobić kobieta, jeśli jej partner ma problemy z erekcją!