jak się całować

Jak się całować? Techniki pocałunku dla początkujących

Pocałunek potrafi rozpalić namiętność lub całkowicie zgasić pożądanie. Wszystko zależy od tego, jak dobrze jest on wykonany. Zatem jak się całować? Odpowiedzi na to pytanie poszukaj w naszym tekście!

Pocałunek jest w teorii bardzo prosty. Wystarczy zbliżyć swoje usta do ust partnera lub partnerki. Taki całus może być oczywiście przyjemny, ale w istocie odpowiedź na pytanie o to, jak się całować, jest to znacznie bardziej skomplikowana. Całować można się na wiele sposobów. Partnerzy całują się również w wielu różnych okolicznościach. To, w jaki sposób robią to w miejscu publicznym, często różni się od pocałunku, który ma miejsce w bardziej intymnej przestrzeni. Najważniejszym elementem są jednak emocje. Jak je rozpalić?

Po co się całować?

Najpierw warto zapytać o to, dlaczego ludzie się całują. W gruncie rzeczy jest to dość specyficzna czynność. Dlaczego właśnie pocałunek stał się symbolem miłości i namiętności? Okazuje się, że nie jest to wyłącznie wpływ kultury. Usta są wyjątkowo unerwione, delikatne i czułe. Przy ich pomocy człowiek poznaje świat. Właśnie pocałunek jest jedną z form poznania partnera. Jak dowodzą naukowcy, podczas pocałunku dwie osoby sprawdzają siebie wzajemnie pod kątem genetycznym.

Dlaczego pierwszy pocałunek jest stresujący?

Pocałunek może być bardzo przyjemny. Całująca się para odczuwa wspólnie wiele przyjemnych emocji. Bliskość i czułość sprawia, że wydzielają się endorfiny i serotonina. Nie zawsze jednak tak jest. Już sama myśl o pocałunku może wywołać stres. Dlaczego? Przeważnie ma to miejsce w przypadku osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły i nie wiedzą, jak się całować. Jest to strach przed nieznanym. Co więcej, taka niedoświadczona osoba może obawiać się, że zawiedzie partnera swoim brakiem umiejętności. Powoduje to nieśmiałość, przez którą ludzie mogą unikać pocałunku, nawet gdy pojawia się ku niemu sposobność.

Sprawdź!
Fotka.pl, czyli dobra zabawa i randki online. Poznaj ponad 20-letni serwis społecznościowy.

Jak się całować? Najpierw zyskaj komfort psychiczny!

Pocałunek nigdy nie będzie tak dobry jak mógłby być, jeżeli nie uda ci się uzyskać komfortu psychicznego. Podczas całowania obie strony powinny czuć się swobodnie. Jeżeli będziesz czuć stres, wówczas druga osoba to wyczuje. W jaki sposób zdobyć komfort psychiczny? Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego partnera lub partnerki. To właśnie odpowiednia osoba sprawi, że podczas pocałunku cały świat przestanie istnieć. Wymarzony pocałunek to taki, który sprawia, że istnieje wyłącznie druga osoba i nic poza nią.

Jak się całować pierwszy raz? Czy brak doświadczenia będzie widoczny?

Jak się całować pierwszy raz? Najlepszą radą w tym przypadku będzie zachowanie umiaru. Czasem osoby, które całują się po raz pierwszy, robią to zbyt zachłannie. Na wstępie lepiej skupić się na delikatnym pocałunku. W zdecydowanej większości przypadków będzie to zupełnie instynktowne. Nie warto od razu angażować języka, ponieważ może to zniechęcić partnera lub partnerkę, jeżeli nie są na to gotowi. Pocałunek powinien być przyjemny dla obu stron, dlatego na początku nie warto „pożerać” partnera. Można zamknąć oczy i działać delikatnie, np. głaszcząc drugą osobę. Nie należy jednak być zbyt raptownym.

Jak przygotować się do pierwszego pocałunku?

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim oddech powinien być świeży. Zadbaj o to. Jeżeli spodziewasz się, że na randce może dojść do pierwszego pocałunku, to być może zamawianie czegoś z czosnkiem nie będzie najmądrzejsze. Lepiej zdecyduj się na potrawy o mniej intensywnym zapachu, które tak bardzo nie wpłyną na świeżość oddechu. Zawsze dobrze jest mieć przy sobie miętówki lub gumy do żucia, które pomogą zamaskować nieprzyjemny zapach.

Sprawdź!
Techniki uwodzenia mężczyzn – jak uwieść faceta? Sztuka uwodzenia to nie tylko mowa ciała i flirt. Jak skutecznie uwodzić?

Delikatne usta kuszą

Jeżeli masz problem z suchymi i spierzchniętymi ustami, warto zastosować odpowiednią pomadkę. Po pierwsze, wargi będą wtedy bardziej kuszące dla partnera. Po drugie, pocałunek będzie po prostu przyjemniejszy. Suche usta mogą drażnić wargi partnera. Będzie to szczególnie uciążliwe w przypadku delikatnych pocałunków, przy pomocy których chcesz okazać bliskość. Stan ust zależy od wielu czynników. Wpływ na ich kondycję mają np. pora roku, stan nawodnienia oraz ewentualne schorzenia, takie jak alergie. Czas teraz na porady w kwestii tego, jak się całować!

Jak nauczyć się całować? Wskazówki na początek

Chcesz wiedzieć, jak nauczyć się całować? Praktyka czyni mistrza! Im częściej będziesz to robić, tym bardziej naturalne będzie dla ciebie całowanie. Techniki pocałunku mogą być różne. Niektórzy lubią angażować języczek, podczas gdy inni tego unikają. Warto próbować różnych technik całowania, aby znaleźć te, które najbardziej ci się podobają. Możesz wyłącznie delikatnie muskać lub nawet podgryzać i ssać wargę partnera. Pocałunek powinien być dopasowany do okoliczności oraz etapu relacji. Czy bardzo namiętny pocałunek, np. gdy do jamy ustnej swojego partnera lub partnerki wkładasz koniuszek języka na pierwszej randce w miejscu publicznym, będzie odpowiedni? Druga osoba może poczuć się speszona, nawet jeśli uważasz się za biegłego w ars amandi i chcesz od razu przejść do prawdziwego całowania.

Całowanie krok po kroku – instrukcja dla początkujących

Jak się całować? Nie ma jednego dobrego sposobu. Jak pisaliśmy wyżej, wszystko zależy od okoliczności oraz emocji, które pomiędzy wami buzują. Prawdopodobnie to stanie się samoistnie. Jeżeli jednak potrzebujesz kilku wskazówek, oto schemat pocałunku:

  1. Obejmij partnera/partnerkę i spójrz mu/jej w oczy.
  2. Nachyl się delikatnie, sygnalizując w ten sposób, co zamierzasz zrobić.
  3. Obserwuj reakcję drugiej strony.
  4. Przechyl głowę lekko w bok, aby uniknąć zderzenia nosami.
  5. Nieznacznie rozchyl wargi, pozostawiając je lekko otwarte i przymknij oczy.
  6. Muskaj swoimi ustami wargi drugiej strony, na początku dotykając delikatnie i powoli.
Sprawdź!
Portal randkowy dla rolników – gdzie najłatwiej znaleźć miłość? Poznaj najpopularniejsze serwisy randkowe

Jak się całować z języczkiem?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak się całować z języczkiem, miej świadomość, że to znacznie trudniejsza wersja pocałunku. Wynika to z tego, że niewłaściwe operowanie językiem może zniechęcić, a czasem wręcz odstraszyć partnera. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby nie szarżować. Nie wpychaj swojego języka do gardła drugiej strony. Najpierw potraktuj język wyłącznie jako dodatek, muśnij nim wargi partnera. Dopiero gdy zauważysz, że odwzajemnia, możesz spróbować pójść o krok dalej i spróbować przesunąć językiem po języku drugiej osoby. Nie bądź jednak w tym nachalny, musisz pilnować granic.

Jak nauczyć się całować z języczkiem?

Nauka całowania z języczkiem przebiega tak samo, jak poznawanie sztuki całowania bez języka. Konieczna jest wprawa, więc aby się tego dobrze nauczyć, musisz znaleźć odpowiednią osobę. Pomocna może okazać się rozmowa. Jeżeli czujesz się swobodnie z drugą stroną, możesz zapytać o to, co robisz prawidłowo, a gdzie są jeszcze niedociągnięcia. Pamiętaj jednak o tym, że każdy jest inny. Niektórzy lubią czuć język partnera, a innych będzie to po prostu odrzucać (i nie ma w tym nic złego).

Co jest najważniejsze podczas pocałunku?

Jeżeli chcesz się dobrze całować, musisz zwracać uwagę na reakcje drugiej strony. To właśnie w tym tkwi cały sekret. Różne osoby lubią różne bodźce. Żadna metoda nie będzie więc zawsze skuteczna. Niektórych pocałunek z języczkiem zachęci, podczas gdy dla innych samo przyłożenie języka do ust będzie zniechęcające. Wyszukuj oznak, które będą wskazywały na to, jak czuje się druga strona. Niezależnie od tego, jaki rodzaj pocałunku wybierzesz, pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Dobry pocałunek to również niezastąpiony element gry wstępnej.

Jakie są rodzaje pocałunków?

Techniki pocałunków rozróżnia się na podstawie wykonywanych czynności.

  1. Najbardziej podstawowy wariant to suchy pocałunek, który odbywa się przy zamkniętych lub wyłącznie lekko uchylonych ustach. Polega wyłącznie na muskaniu ust partnera.
  2. Pocałunek z języczkiem włącza oczywiście język, który dodatkowo stymuluje. Wariantem tej techniki jest ssanie języka partnera.
  3. Ciekawym wariantem jest pocałunek, który polega na tym, że jedna strona ssie górną wargę partnera, podczas gdy druga robi to samo z dolną wargą. Wszelkiego rodzaju przygryzanie oraz inne stymulacje są również mile widziane.
Sprawdź!
Jak komplementować dziewczynę? Jak prawić i używać oryginalnych komplementów? Najlepsze komplementy dla dziewczyny – TOP 10

Na wstępie istotne jest wyczucie odpowiedniego momentu. Całe ciało partnera powinno sygnalizować, jakich bodźców oczekuje. Dobrze wykonany pocałunek to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy. Pod jego wpływem wydziela się dopamina i wzbiera podniecenie. Daje to poczucie szczęścia i powoduje podrażnienie sfer erogennych. Zgłębianie sztuki całowania może stać się szczególnie przyjemnym doznaniem. Im bardziej podniecająca wersja pocałunku, tym lepiej sprawdzi się w ustronnych miejscach.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne – skutki uboczne, cena, czym jest antykoncepcja hormonalna?

Next Article
pozycja na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca – rozkosz dla prawdziwych kowbojek! Poznaj pozycję seksualną, w której dominuje kobieta