najdłuższy pocałunek świata

Najdłuższy pocałunek świata, czyli ile wynosi rekord Guinnessa w całowaniu?

Najdłuższy pocałunek świata trwał został wykonany przez Ekkachai Tiranarat i Laksany Tiranarat. Para z Tajlandii ustanowiła rekord, który do dzisiaj robi wrażenie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź do dalszej części artykułu!

Najdłuższy pocałunek świata trwał prawie 60 godzin! Tego rodzaju wyczyn zdecydowanie można uznać za coś godnego uwagi. Dla tej pary czas najwidoczniej płynie w zupełnie inny sposób. Ciężko inaczej wytłumaczyć to, że byli oni w stanie wytrzymać we własnych objęciach tak wiele godzin. Przeciętny pocałunek trwa przeważnie kilka lub kilkanaście sekund. Podczas tej chwili wydaje się, jakby czas zwalniał. Prawdopodobnie Ekkachai Tiranarat i Laksany Tiranara mają inne zdanie. Czytaj dalej!

Najdłuższy pocałunek świata – rekord Guinessa w całowaniu

Najdłuższy pocałunek świata trwał dokładnie 58 godzin, 35 minut i 58 sekund. Jest to oficjalnie uznany rekord, który został pobity przez Ekkachai Tiranarat i Laksany Tiranara w mieście Pattaya. Miało to miejsce podczas konkursu, który był organizowany przez Ripley’s Believe It or Not. Ustalono wtedy rekord Guinnessa. Pocałunek musiał być ciągły, nie mógł składać się z serii krótszych pocałunków. Konieczne było więc utrzymanie kontaktu warg przez prawie 60 godzin.

Międzynarodowy dzień całowania

Międzynarodowy Dzień Całowania obchodzimy 6 lipca. Został on ustanowiony w roku 2006. W takim razie wakacyjny czas, to bardzo dobry okres na wspominanie najdłuższego pocałunku świata. Ta prosta czynność, którą jest pocałunek, angażuje nawet do 40 mięśni twarzy. Czynność ta spala oczywiście również kalorie. Szacuje się, że przez minutę całowania można spalić około 10-15 kcal. W takim razie rekordziści, którzy całowali się przez niespełna 60 godzin, spalili podczas bicia rekordu dziesiątki tysięcy kalorii. Warto jednak zauważyć, że pod koniec ich ruchy były dość mocno ograniczone zmęczeniem.

Sprawdź!
Jak doprowadzić faceta do orgazmu?

Dlaczego warto się całować?

Najdłuższy pocałunek świata może być dla wielu inspiracją. Okazuje się, że ludzki mózg interpretuje pocałunek z ukochaną osobą w bardzo pozytywny sposób. Podczas tego aktu wydzielane są hormony, które w ciekawy sposób wpływają na nasze samopoczucie. Przede wszystkim warto pamiętać o serotoninie oraz dopaminie. Sprawiają one, że człowiek czuje się szczęśliwszy. Obniża się również ciśnienie krwi. Dużo całować powinny się również osoby zestresowane, ponieważ już jeden pocałunek skutecznie potrafi zmniejszyć napięcie. To prosty i sprawdzony sposób na zredukowanie stresu.

Ile trwał najdłuższy pocałunek świata?

Żeby uświadomić sobie, jak wiele energii pochłonął rekord Guinnessa w całowaniu, warto uświadomić sobie, ile trwał najdłuższy pocałunek świata. Wiesz już, że obecny rekord wynosi 58 godzin, 35 minut, 58 sekund. Bicie rekordu trwało od 12 do 14 lutego. Oznacza to, że osoby, które zdecydowały się na to wyzwanie, nie spały przez prawie 60 godzin. Dla większości ludzi już sam taki czas bez snu byłby wyzwaniem. Całowanie się przez tyle godzin wymuszało wiele nieprzyjemności. Prawdopodobnie ból mięśni twarzy był na następny dzień po biciu rekordu mocno odczuwalny.

Zasady bicia rekordu

Wszystkie rekordy Guinnessa podlegają pod specjalną komisję. Żeby ujednolicić konkurencje, dane rekordy muszą mieć jasny regulamin. Ułatwia to późniejsze próby pobicia takowego. W przypadku najdłuższego pocałunku para, która podejmuje się wyzwania, nie może się przemieszczać. Wyznaczony zostaje kwadrat o polu jednego metra kwadratowego. Wszelkiego rodzaju pożywienie oraz napoje podawane jest wyłącznie przez słomkę. Problematyczną kwestią jest toaleta. W takim wypadku para nie odrywając ust, przechodzi do kabiny, gdzie towarzyszy im sędzia czuwający nad procedurami.

Kto dzierżył rekord wcześniej?

Wcześniejszy wynik, który stanowił oficjalny rekord Guinnessa, należał do pary homoseksualnej. Nontawat Jaroegenasornsin oraz Thanakorn Sittiamthong całowali się przez 50 godzin, 25 minut, 1 sekundę. Para również pochodzi z Tajlandii. Miejscem ustanowienia rekordu ponownie był maraton całowania, który co roku odbywa się właśnie w tym kraju. Jest to idealne miejsce do ustalania rekordów. Panowie zastali w tamtym czasie bardzo hojnie wynagrodzeni. Otrzymali oni pierścionek, którego wartość przekraczała 10 000 zł. To nie wszystko, mieli oni również możliwość skorzystania z vouchera na hotel.

Sprawdź!
Gra wstępna – romantyczne preludium do seksualnych uniesień? Czym dokładnie jest i jak w nią grać?

Smutna i romantyczna historia

Pisząc o najdłuższych pocałunkach, nie można pominąć pary trwającej w tym akcie 6 000 lat! Archeolodzy odnaleźli w ruinach starożytnego miasta Hasanlu szczątki osób, które były ułożone w sposób sugerujący pocałunek. Mężczyzna zginął od uderzenia w głowę. Kobieta nie nosiła żadnych podobnych uszkodzeń. Zostali oni pochowani razem. Kochankowie zostali odkryci w 1972 roku. Niestety ciężko powiedzieć coś więcej o losach tej dwójki. Prawdopodobnie zostali oni pochowani w ten sposób, jednak nie ma żadnych wskazówek, które sugerowałyby dlaczego.

Najdłuższy pocałunek świata to rekord, który wzbudza wiele pozytywnych emocji. Prawdopodobnie po kilkudziesięciu godzinach trwania w uścisku pary nie czerpały już z tego przyjemności. Wciąż jednak trwały w tej pozycji w imię wspólnych wspomnień oraz wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Czy obecny rekord zostanie pobity? Prawdopodobnie prędzej lub później tak. Wszystko wskazuje na to, że zostanie on ponownie poprawiony w Tajlandii, ponieważ to właśnie ten kraj góruje nad innymi w tej konkurencji.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
felching

Felching – na czym polega? Jak go wykonać? Czy jest niebezpieczny?

Next Article
wzw a

WZW A i wirus HAV – wirusowe zapalenie wątroby typu A