seks trójkąt

Seks trójkąt – czy to fantazja naprawdę warta zrealizowania? Jakie są jego wady i zalety?

Seks trójkąt to jedna z najpopularniejszych fantazji seksualnych. Jego zaaranżowanie wymaga jednak pewnej logistyki, cierpliwości i zrozumienia. Sprawdź, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania oraz o czym nigdy nie wolno zapominać.

O seksie z dwiema osobami naraz fantazjują nie tylko mężczyźni. O tym, aby przyjąć w sypialni kogoś poza swoim stałym parterem, marzą również kobiety, dlatego osoby do trójkąta najczęściej poszukują pary. Zorganizowanie takiej zabawy wymaga jednak wielu działań logistycznych oraz stworzenia listy nieprzekraczalnych granic i zasad, na które muszą bezwzględnie zgodzić się wszystkie trzy osoby. Jak sprawić, żeby wymarzony seks grupowy nie niósł za sobą rozczarowań, a jedynie radość i spełnienie?

Seksualny trójkąt, czy raczej trójkąty?

Zanim zaprosicie do swojej sypialni trzecią osobę, koniecznie ustalcie, o jaki dokładnie seksualny trójkąt wam chodzi. Ta figura może mieć bowiem wiele różnych ramion, dlatego warto upewnić się, że oboje (obie lub obaj) macie dokładnie taki samą wizję tego, jak ma wyglądać eksperyment.

Pary heteroseksualne najczęściej decydują się na przyjęcie do swojego łóżka drugiej kobiety. Takie rozwiązanie jest spełnieniem bardzo popularnej fantazji mężczyzny o seksie z dwiema kobietami.

Istnieje także wariant trójkąta, w którym biorą udział dwaj mężczyźni i jedna kobieta. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się biseksualni mężczyźni, którzy na co dzień żyją w związku z kobietą. W żadnym wypadku nie jest to jednak reguła! Można także spotkać erotyczne trójkąty złożone z trzech kobiet lub trzech mężczyzn.

Sprawdź!
Homofobia – nienawiść, która niszczy życia. Sprawdź, czym jest homofobia i jakie są sposoby jej zapobiegania

Osoby, które uczestniczą w trójkącie, mogą się znać, ale nie muszą. Dwie z nich mogą być ze sobą w związku, ale również nie jest to żadną regułą. Ten wariant relacji seksualnej wyróżnia pełna swoboda oraz radość, jaką można z niej czerpać.

Seks w trójkącie – zalety

Spełnienie fantazji

Fantazje o trójkącie są typowe zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Szczególnie panowie mają tendencję do marzeń o dwóch kobietach, które uprawiają seks na ich oczach. Zaaranżowanie takiego spotkania w prawdziwym życiu jest niezwykle ekscytujące. Nie zawsze musi skończyć się oczekiwanymi fajerwerkami, jednak sama możliwość spełnienia najskrytszych seksualnych marzeń może być traktowana w kategoriach zalety.

Skupienie uwagi na jednej osobie

Dla wielu osób bardzo ważną seksualną fantazją jest bycie obiektem zainteresowania dwóch osób naraz. Niezależnie od tego, czy są one tej samej, czy różnej płci. Erotyczny trójkąt może więc być doskonałym prezentem na rocznicę lub urodziny. Oczywiście warunkiem jest to, że każda ze stron uczestniczy w nim świadomie i z prawdziwą chęcią.

Doświadczenie nowości

Opcja seksu w trójkę może być także ciekawą propozycją dla osób, które żyją w związku z osobą różnej płci, ale jednocześnie podejrzewają, że mogą być biseksualne. Daje to możliwość spróbowania seksu z osobą tej samej płci bez konieczności zrywania związku czy bycia niewiernym w stosunku do partnera.

Seks trójkąt – wady

Oczywiście seks w trójkącie niesie za sobą pewne ryzyko. Potencjalne wady takiego rozwiązania to między innymi:

  • poczucie wstydu;
  • zazdrość;
  • poczucie odrzucenia;
  • rozczarowanie.

Aby seks we trójkę miał sens i przynosił rozkosz, zaangażowane muszą być w niego wszystkie strony. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby decyzja była podjęta świadomie i dobrze przemyślana. Wchodzenie w taki układ tylko po to, aby sprawić przyjemność partnerowi, znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się jednego z wymienionych wyżej czynników.

Sprawdź!
Demiseksualizm – na czym polega ta orientacja seksualna?

Gdzie szukać osoby do trójkąta?

Jeżeli jesteście już zdecydowani na zabawę w nietypowej konfiguracji przed wami najważniejsze zadanie – znalezienie brakującego elementu, czyli osoby do trójkąta. Gdzie najlepiej szukać? Świetnie sprawdzą się:

  • fora tematyczne;
  • Tinder;
  • portale randkowe (także te dla osób LGBT+);
  • bliższe lub dalsze kręgi znajomych.

Bardzo ważne jest to, aby w ogłoszeniu jasno zaznaczyć swoje intencje. Nigdy nie zwódź drugiej osoby, nie staraj się zachować najważniejszej informacji na koniec. W tym trójkącie wszystkie ramiona i boki muszą być sobie równe.

Seks w trójkącie – na co uważać?

Seks we trójkę może być doskonałym urozmaiceniem związku. W wielu przypadkach to także świetny sposób na nudę i stagnację codziennego życia erotycznego. Zanim jednak umówisz się na potrójną randkę, koniecznie weź pod uwagę kilka bardzo istotnych kwestii.

Przed rozpoczęciem zabawy wszystkie zasady powinny zostać spisane i potwierdzone przez każdą ze stroną. Szczególnie ważna jest kwestia ustalenia tego, na jakie zagranie się godzicie, a na jakie nie jesteście gotowi. Każdy powinien jasno przedstawić swoje granice, a inni muszą je uszanować, aby seks trójkąt był udany.

Nie można także zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Podczas seksu w trójkącie zawsze korzystajcie z prezerwatyw. Bardzo ważne jest także to, aby wszystkie osoby miały wykonane teksty na obecność wirusa HIV oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Seksualny trójkąt – świadomy i za zgodą wszystkich stron

W seksie wszystko jest dozwolone, o ile odbywa się za świadomą zgodą wszystkich stron. Warto tutaj podkreślić z całą mocą, że osoby niepełnoletnie nie mogą uchodzić za konsensualne. Oznacza to, że nie powinny być wciągane w seks trójkąt przez dorosłych, nawet jeżeli w teorii mają już za sobą tak zwany wiek zgody.

Eksperci zalecają, aby przed podjęciem decyzji o wdrążeniu w życie fantazji o trójkącie odbyć przynajmniej jedną wizytę u seksuologa, najlepiej takiego z wykształceniem seksuologicznym. Specjalista w rozmowie nakieruje was na potencjalne wątpliwości i pozwoli wspólnie je rozwiać.

Sprawdź!
Orgazm sutkowy naprawdę istnieje! W jaki sposób stymulować kobiece sutki, by doprowadzić partnerkę do szczytowania?

Seks trójkąt – podsumowanie

Seks we trójkę często uznawany jest za naiwne marzenie typowe dla facetów, którzy naoglądali się zbyt wielu filmów pornograficznych. Tymczasem wypróbowanie się w tego typu relacji może przynieść bardzo duże korzyści zarówno dla związku, jak i dla indywidualnych osób. Spróbowanie czegoś nowego może pozwolić ci na lepsze poznanie siebie. Najważniejsze to trzymać się zasad i podchodzić do sprawy z otwartym umysłem.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Zespół prowokowanej zdrady

Zespół prowokowanej zdrady to głównie przypadłość mężczyzn. Na czym polega?

Next Article
gejowski pierwszy raz

Gejowski pierwszy raz – z jakimi problemami mierzą się miłośnicy seksu analnego?