booty call

Booty call, czyli telefon z seksowną propozycją. Przekonaj się, co dokładnie kryje się pod tym terminem.

Booty call jest anglojęzycznym terminem, niemającym bezpośredniego odpowiednika w języku polskim. Mimo to sporo osób wie, jakie jest jego znaczenie. Tym natomiast, którym jest on obcy, polecamy poniższy tekst!

Współcześnie relacje międzyludzkie, randkowanie i związki mogą opierać się na bardzo wielu zasadach, odpowiednio dopasowanych do potrzeb zaangażowanych w nie osób. Zjawisko booty call budzi spore zainteresowanie i jest jednym ze sposobów na dobrą zabawę w nudną noc. Dowiedz się więcej o booty call i jakie są jego plusy oraz minusy.

Czym jest booty call? 

Booty call to określenie pochodzące z języka angielskiego. W najpowszechniejszym rozumieniu jest to sytuacja, w której ty lub ktoś, z kim łączy cię wzajemne zainteresowanie i pożądanie, umawiacie się na spotkanie, stricte w celu uprawiania seksu. Jak wskazuje nazwa, booty call kojarzy się przede wszystkim z wykonaniem telefonu, jednak w dzisiejszych czasach może to być także krótka wiadomość na WhatsAppie, Messengerze albo w aplikacji randkowej. 

Co ciekawe, osoby z krajów anglosaskich (głównie Amerykanie) terminem booty call często określają także osobę! Np. jeżeli dzwonisz/wysyłasz wiadomość kogoś tylko w celu umówienia się na seks, jest on twoim „booty callem”. 

Plusy relacji opartej na booty call

O booty call w pewnych kręgach nadal nie mówi się zbyt pochlebnie. A umawianie się na niezobowiązujący seks z kimś, kto nas pociąga, ma kilka zalet, szczególnie interesujących dla tych, którzy nie mają ochoty na poważny związek.

  • Regularny seks.
  • Brak presji na stworzenie stałej relacji. 
  • Możliwość spotykania się z wieloma osobami jednocześnie. 

Jak poznać, że booty call nie jest dla ciebie? 

Oczywiście nie da się ukryć, że booty call nie jest dla każdego. Jeżeli którakolwiek z poniższych opcji dotyczy właśnie ciebie, być może należy przemyśleć, czy to rzeczywiście odpowiednia relacja dla ciebie. 

  • Czujesz potrzebę bliskości, którą chcesz osiągnąć poprzez seks.
  • Chcesz zaangażować się w związek z daną osobą i masz nadzieję, że poprzez seks uda ci się to osiągnąć.
  • Poszukujesz stałego związku, ale jednocześnie nie chcesz być sam/sama. 
Sprawdź!
Pytania do chłopaka, czyli o co pytać na randce, by jak najlepiej poznać potencjalnego partnera?

Przed zaangażowaniem się w booty call warto przemyśleć, czy niezobowiązujący seks jest właśnie dla nas. Oczywiście zdarza się, że z takiej relacji tworzą się trwałe związki, jednak, aby uniknąć rozczarowania, nie powinno się z góry zakładać takiej opcji.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak podniecic dziewczyne w sms

Jak podniecić dziewczynę w SMS? Dowiedz się, czym jest sexting i czy może ożywić związek na odległość!

Next Article
jak mężczyzna reaguje na kobietę która mu się podoba

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?