Czym są fetysze seksualne i gdzie znaleźć osoby gotowe, by je zaspokoić?

Jeszcze do niedawna były tematem tabu, dziś coraz więcej osób uświadamia sobie jak istotną rolę odgrywają w ich życiu seksualnym. Mowa o fetyszach. Czym są i gdzie szukać ich zaspokojenia?

Czym jest fetysz i co dokładnie oznacza to słowo?

Słowo „fetysz” ma swoje korzenie w języku portugalskim i dawniej oznaczało w nim „zaczarowany przedmiot” czy też „bóstwo zamieszkujące przedmiot”. Pochodzi ono z afrykańskiego słowa „feitiço”, które odnosi się do czarów, zaklęć lub magicznych przedmiotów w wierzeniach afrykańskich ludów plemiennych. Dawniej terminu tego używano głównie w kontekście antropologii kulturowej, ale dziś jego najpopularniejsze rozumienie odnosi się przede wszystkim do ludzkiej seksualności. Termin ten określa bowiem różne obiekty, materiały, części ciała, czy też sytuacje, które są niezwykła lub nietypowa z punktu widzenia większości ludzi, wywołujące uczucie seksualnego podniecenia Osoby z fetyszami seksualnymi odczuwają bardzo silne pobudzenie seksualne widząc, dotykając lub po prostu myśląc o tym, co jest dla nich fetyszem.

Fetysze mogą być bardzo zróżnicowane i obejmować szeroki zakres zainteresowań. Mogą dotyczyć konkretnej części ciała – na przykład stóp, uszu czy dłoni. Mogą wiązać się z jakimś elementem garderoby – butami, bielizną, czy nakładkami na sutki, gumkami do włosów i nie tylko. Mogą odnosić się do konkretnych materiałów, jak lateks, jedwab czy naturalne futro, albo też dotyczyć różnych nietypowych sytuacji czy układów ról w seksie – uległości, dominacji, odgrywania ról czy zadawania bólu, poniżania i nie tylko.

Czy fetyszyzm to popularne zjawisko? Ile osób ma jakiś fetysz?

Nie wiadomo dokładnie, ile osób ma jakiś fetysz seksualny, ponieważ ze względu na wciąż obecne tabu wielu ludzi po prostu nie przyznaje się do tego – nawet przed samym sobą. Mimo to są pewne dane, które wskazują, że zjawisko to jest zdecydowanie bardziej powszechne, niż to nam się może wydawać. Jak przedstawił „The Journal of Sex Research”, większość z nas ma pewne fetysze lub przynajmniej doświadczyła podniecenia związanego z nietypowymi lub specyficznymi przedmiotami. Jednak częstotliwość występowania różnych fetyszy jest różna i wynika z wielu czynników, którymi mogą być czynniki kulturowe, społeczne, materialne, osobiste – i nie tylko. Oszacowanie, ile osób ma jakiś fetysz, jest po prostu trudne, ponieważ ludzie nie chcą w sposób otwarty rozmawiać o swojej seksualności i podnietach.

Sprawdź!
Jak walczyć z trądzikiem na plecach? Uporaj się z niedoskonałościami i zyskaj pewność siebie

Warto zaznaczyć, że fetysze mogą mieć różny stopień nasilenia, od łagodnych preferencji po silne obsesje. Dla większości osób fetysze stanowią naturalny element ich życia seksualnego i nie powodują żadnych negatywnych konsekwencji. Kluczowe jest jednak, aby wszelkie działania związane z fetyszami odbywały się z pełną świadomością i zgodą wszystkich zaangażowanych osób. Do tego potrzeba jest pełnej akceptacji dla fetyszu ze strony partnera seksualnego.

Jak znaleźć osobę, która zaspokoi nasz fetysz?

Często mówi się, że w sprawach seksu nie ma rzeczy niedozwolonych, są tylko takie, na które zgodę wyrażają obydwie strony. Nie ma więc mowy o tym, by nie poinformować osoby, z którą chcemy uprawiać seks, że chcemy ją zdominować, bo to nas podnieca. Jeśli tego nie zrobimy, to mamy do czynienia ze zwykłą przemocą seksualna, a ta jest zabroniona przez prawo i krzywdzi innych. Aby fetysz był w pełni bezpieczny i dawał nam pełną satysfakcję z jego przeżywania, należy znaleźć osobę, która zaakceptuje nasze preferencje i łóżkowe oczekiwania. Nie zawsze jest łatwo znaleźć takiego partnera seksualnego, który w pełni zrozumie to, czego pragniemy, szczególnie dotyczy to mniej popularnych fetyszy, czy takich, które dla niektórych mogą być po prostu odrażające. Nie każdy na przykład lubi tzw. „złoty deszcz”, albo jest w stanie zaakceptować koprofilię. Nic dziwnego, że coraz częstszymi miejscami, gdzie znajdziemy osoby gotowe, by zaspokoić nasze fetysze, stają się przeróżne serwisy erotyczne.

Istnieje wiele różnych platform przeznaczonych specjalnie dla fetyszystów. Znaleźć można tam olbrzymi przekrój fetyszy – a być może i każdy z nich. Odbiorcami takich serwisów są osoby, które mają jakieś fetysze i doskonale rozumieją i akceptują ich występowanie. Rejestrując się na tego typu portalach mamy więc pewność, że znajdziemy kogoś, kto będzie gotowy na spełnienie naszych erotycznych pragnień, związanych z fetyszem. Co istotne, na takich stronach nie istnieje żadne tabu, a użytkownicy mówią wprost o tym, czego lub kogo szukają. Być może będzie to przebieranie się za kotka i myszkę, odgrywanie pokornego ucznia, albo smyranie genitaliów włosami. Pisząc z kimś poznanym na portalu dla fetyszystów możesz odważnie deklarować czego pragniesz i mieć pewność, że dana osoba albo się zgodzi, albo bez ogródek powie Ci, że jest jej z tym nie po drodze. I o to właśnie chodzi – by wyrażać się w nieskrępowany sposób.

Sprawdź!
Kosmetyki jako afrodyzjaki. Jak zadbać o ciało przed randką?

Jeśli nie szukasz typowych spotkań na seks na żywo, bo już samo oglądanie kogoś lub czegoś jest dla Ciebie podniecającym bodźcem, to możesz zdecydować się na korzystanie ze strony z seks kamerkami na żywo. Takich platform jest bardzo wiele. Wystarczy, że wpiszesz w nich hasło fetysze, a już dostaniesz wiele podpowiedzi z kamerkami BDSM, lateksem, wielkimi cycami czy starszymi kobietami – jeśli właśnie to Cię podnieca. Tego typu strony zwykle charakteryzują się darmową rejestracją, szerokim wyborem treści, a także dostępnością 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Na spełnienie fantazji możesz więc liczyć na okrągło – póki masz jeszcze siłę na kolejny orgazm.

Materiał promocyjnyZobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
seks gejowski

Seks gejowski – na czym mogą polegać kontakty seksualne między mężczyznami? Dowiedz się wszystkiego o praktykach, zdrowiu oraz kwestii prawnej

Next Article
edarling

eDarling – portal randkowy dla osób szukających poważnego związku. Poznaj jego zalety i wady!