jak flirtować

Jak flirtować? Poznaj techniki flirtu, które skutecznie zapewnią ci randkę!

Jak flirtować? Pytanie, które każdego dnia dręczy miliony ludzi na całym świecie. Skoro czytasz ten tekst, to prawdopodobnie też zaliczasz się do tej grupy, ale nie przejmuj się, bo mamy kilka przydatnych rad.

Jak flirtować, podrywać, randkować? Od takich zapytań aż kipi na forach internetowych. Prawdopodobnie nie istnieje jedna złota zasada, która każdemu pozwoli rozkochać w sobie drugą osobę. Jednak są sprawdzone praktyki, które znacznie to ułatwiają i pozwalają zwrócić na siebie uwagę osoby, która wpadła ci w oko. Przeczytaj dalszą część artykułu, aby je poznać.

Sztuka flirtowania

Prowadzenie zalotnych rozmów, wykonywanie uwodzicielskich gestów czy czynienie komplementów drugiej osobie to tylko niewielka odsłona złożonej sztuki uwodzenia. Dlatego poznaj kilka zasad dobrego flirtu:

  • zalotny kontakt wzrokowy;
  • subtelny, okazjonalny dotyk;
  • kokieteryjne gesty, np. dotykanie kosmyków włosów czy dekoltu;
  • droczenie się;
  • zaczepne słówka, często dwuznaczna rozmowa;
  • specyficzna mowa ciała i pozy.

Randkowy flirt

Jeżeli doszło już do randki, to znaczy, że duża część pracy została wykonana, jednak rodzące się uczucie trzeba podsycać. Jeżeli to jedno z pierwszych spotkań warto roztoczyć wokół siebie aurę tajemniczości i na niektóre pytania odpowiadać półsłówkami, patrząc się prosto w oczy.

Zwróć uwagę drugiej osoby

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę potencjalnego partnera, masz kilka możliwości. Najłatwiejszym i najbardziej wymownym sposobem będzie wykonanie pierwszego kroku, przywitanie się i rozpoczęcie rozmowy. Jeżeli jednak nie masz w sobie tyle odwagi, to możesz nawiązać kontakt wzrokowy – ukradkowe spojrzenia połączone ze szczerym uśmiechem z pewnością skutecznie zwrócą uwagę twojej wybrance lub twojemu wybrankowi.

Sprawdź!
Portal randkowy dla seniorów – jak znaleźć nową miłość w jesieni życia? Poznaj serwisy randkowe dla samotnych seniorów

Uwodzenie gestem

Nie bez powodu napisano tak wiele książek na temat mowy ciała. Ona ma naprawdę dużą moc – to poprzez przeczesywanie włosów ręką, przybieraniu otwartej postawy czy przygryzaniu wargi możesz dać do zrozumienia, że masz ochotę na coś więcej niż flirt. Jeśli nie wiesz, jak flirtować, to warto spróbować tego rodzaju komunikacji.

Jak flirtować przez SMS-y?

Flirt przez SMS to świetna alternatywa dla osób nieśmiałych. Jeżeli udało ci się zdobyć numer telefonu wybranej osoby, możesz spróbować zainteresować ją poprzez miłe i zabawne wiadomości. To szczególnie przydatne, jeżeli długo cedzimy słowa do wypowiedzenia – kontakt przez SMS-y lub internet daje możliwość dokładnego przemyślenia wysyłanych treści.

Jak flirtować? Czego unikać?

Każdy w trakcie flirtu chce się pokazać z jak najlepszej strony, to naturalne. Jednak często ze stresu można się zapomnieć i strzelić różnego rodzaju gafy, oto kilka z nich:

  • przede wszystkim nie mów w kółko o sobie, pamiętaj, aby zostawić trochę tajemnicy do odkrycia na przyszłych spotkaniach. Ważne, żeby zostawił przestrzeń do wypowiedzi drugiej strony. Bądź jej ciekawy. Uważnie słuchaj i zadawaj pytania;
  • nie bądź nachalny. Jeżeli druga strona jasno daje ci do zrozumienia, że nie jest zainteresowana dalszym ciągiem spotkania, nie narzucaj się, to z pewnością nie spowoduje zmiany zdania;
  • jeżeli flirtujesz przez internet lub wysyłasz wiadomość przez telefon, wykaż się cierpliwością i nie zasypuj drugiej osoby dziesiątkami wiadomościami na dobę, jeżeli ona ci nie odpisuje. To może zniechęcić ją do ciebie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na nurtujące cię pytania i już wiesz, jak flirtować. Sztuka flirtowania to niezwykle zmysłowa i atrakcyjna gra, która może skończyć się na wiele sposobów, jednak niezależnie od finału to zawsze bardzo przyjemny czas. Może się wydawać nieco skomplikowana lub niejasna, jednak przy odrobinie pewności siebie, otwartej postawie i naszym pomocnym wskazówkom oczarujesz rozmówcę swoją osobą. Jednak nie zapominaj, że tym, co może utrwalić tę znajomość, jest nic innego, jak bycie sobą. Udawanie kogoś innego zawsze wychodzi na jaw i pozostaje tylko rozczarowanie i żal.


Sprawdź!
10 zasad randkowania bez zobowiązań

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
kazirodztwo

Kazirodztwo, czyli seksualny temat tabu w niejednej kulturze

Next Article
seks na wakacjach

Seks na wakacjach może być fantastyczną przygodą. Zadbaj o to, aby był bezpieczny!