mały penis

Mały penis a życie seksualne. Jak rozmiar penisa w zwisie może zostać zwiększony w ramach medycyny estetycznej?

Na całym świecie mały penis jest problemem doskwierającym wielu mężczyznom. Są oni przekonani, że to przez niego nie będą w stanie zadowolić swojej partnerki. Sprawdź, czy faktycznie jest to tak istotne i jak można zaradzić problemowi małego penisa!

Zgodnie z wieloma badaniami problem kompleksu małego członka doskwiera wielu mężczyznom. Przekonanie o zaniżaniu normy wielkości przyrodzenia bardzo często jednak całkowicie mija się z rzeczywistością. Syndrom kompleksu małego penisa może wiązać się z szeregiem fobii i lęków skoncentrowanych na tematyce seksu. Jeśli mamy poczucie, że nie spełniamy norm w przestrzeni intymnej, warto sprawdzić, co jest tego przyczyną. Dobrym pomysłem jest znalezienie rozwiązania z tej trudnej sytuacji.

Mały penis — jakie są przyczyny tego kompleksu?

W mediach powszechnie są powielane stereotypy związane z męskim członkiem. W wielu przekazach narząd ten jest traktowany, jako coś, czego skuteczność jest zależna od wielkości. Nic więc dziwnego, że duży penis jest tym, co pragnie mieć tak wielu mężczyzn. W praktyce jednak nie jest to tak ważne, jak się to przedstawia. Większość badanych kobiet podkreśla, że jest zadowolona z rozmiaru penisa swojego partnera. Jednak to często nie jest wystarczające i mężczyźni wciąż odczuwają dyskomfort, myśląc o wielkości członka.

Sprawdź!
Jak leczyć seksoholizm – od zrozumienia do zmiany

Kompleks małego członka — gdzie ma swoje źródło?

Zgodnie z wieloma teoriami jedną z przyczyn kompleksu związanego ze zbyt małym penisem jest złe doświadczenie z dzieciństwa. Właśnie wtedy często ma miejsce porównanie swojego penisa z przyrodzeniem dorosłego mężczyzny. W wielu domach często można było się spotkać, z tym że matka, babcia lub siostra wyśmiewała dziecko mające mały penis. Na tym etapie prawidłowy przekaz dla dziecka powinien podkreślać, że jest to odpowiednia wielkość, aby przekonać dziecko, że nie ma powodu do wstydu.

Jak zmierzyć rozmiar penisa?

Jak zostało to podkreślone, to, czy możemy zaakceptować rozmiar swojego penisa, zależy od tego, jak ukształtujemy swoją opinię o nim w dzieciństwie. Później mężczyźni dążą do sprawdzenia, ile mają cm w stanie spoczynku. Tu jednak nie ma to sensu, ponieważ zależnie od warunków w pomieszczeniu rozmiar może się różnić od rzeczywistego. Przykładowo, w zimnym pomieszczeniu możemy mieć nawet wrażenie, że mamy mikropenis. Właśnie dlatego pomiaru należy dokonywać w stanie erekcji. Tu potrzebujemy:

  • linijki lub centymetra krawieckiego;
  • mierzymy długość od podstawy penisa, czyli styku z kością łonową;
  • mierzymy długość aż do czubka, czyli żołędzia.

Mierząc penis w stanie spoczynku, jeśli się na to zdecydujemy, musimy zachować ostrożność, aby nadmiernie go nie rozciągnąć. Z kolei obwód członka mierzymy wokół trzonu u podstawy lub w punkcie środkowym penisa.

Średnia długość penisa — jaki jest przeciętny penis według badań?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat pojawiło się wiele badań weryfikujących, jaka jest przeciętna długość męskiego przyrodzenia. Ty wyniki podają różne długości. Wśród nich można spotkać się z tym, że penis w trakcie wzwodu ma 14 cm, choć bywały i badania wskazujące na niższe wartości. W praktyce już 15 cm jest uważane za długość przekraczającą normę.

Sprawdź!
Czym jest ciało jamiste prącia? Od czego zależy erekcja penisa? Czy priapizm jest niebezpieczny?

Mniejsza długość członka — co może być przyczyną?

Z zasady można wskazać kilka przyczyn tego, że wielkość penisa jest niewielka. Powodem może być:

  • Pogrążone prącie — ten specyficzny stan oznacza nagromadzenie się skóry wokół penisa. Choć ten zazwyczaj ma normalną długość i funkcjonalność, problemem może być zachowanie sprawności seksualnej i oddawanie moczu.
  • Prącie połączone fałdem z moszną — jeśli skóra moszny jest przyczepiona do prącia na zbyt wysokim poziomie, może przyczyniać się do skrócenia długości członka. Tu rozwiązaniem problemu jest zazwyczaj zwykła chirurgia plastyczna.
  • Tzw. uwięzione prącie — zazwyczaj mówi się o nim, jeśli w wyniku obrzezania doszło do nieprawidłowego zagojenia się skóry. W takiej sytuacji penis jest uwięziony pod zagojoną skórą. To jest bardzo poważny problem nie tylko ze względu na trudny do uzyskania orgazm czy brak możliwości wejścia do pochwy. Dysfunkcji podlegają drogi moczowe, co może prowadzić do np. stanów zapalnych.

Mały rozmiar członka a wiek oraz otyłość

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że gromadzenie się tkanki tłuszczowej sprzyja zakrywaniu członka, a zatem wyraźnemu skracaniu jego długości. Oznacza to, że prowadzenie aktywnego, zdrowego trybu życia, czy też po prostu ograniczanie masy tłuszczowej sprzyja zachowaniu odpowiedniej długości prącia. Z kolei wiek nie wpływa znacząco na jego długość, gdyż tu średnia wielkość pomiędzy mężczyznami 20-letnimi, a 70-letnimi wynosiła mniej niż 1 cm.

Krótkie prącie a zadowolenie partnerki

W gruncie rzeczy swoje niezadowolenie wykazują przede wszystkim mężczyźni. Oczywiście, dla kobiet większą satysfakcję może sprawiać, jeśli członek wejdzie, pokona więcej cm od wejścia, w praktyce jednak aż 85% kobiet wyraża się z zadowoleniem o wymiarze partnera. Co do zasady akurat wielkość części intymnej mężczyzny jest trzeciorzędne. Jednocześnie samo współżycie jest dla nich bardziej jakościowe i zadowalające, jeśli mężczyzna jest czuły i wrażliwy. Oznacza to, że wielkość członka jest mało znacząca.

Sprawdź!
Kiedy erekcja jest prawidłowa? Wzwód i podniecenie seksualne. Jak wygląda mechanizm erekcji?

Wielkość penisa — kiedy rośnie nasze przyrodzenie?

Można znaleźć badania dowodzące, że wzrost penisa odbywa się z różnym natężeniem w całym cyklu życia. Przeciętny penis najszybciej rośnie do 1 roku życia, potem do 11 lat jego wzrost ulega spowolnieniu. W okresie dojrzewania następuje jednak ponowne znaczące przyśpieszenie tego procesu. W praktyce rośnie on aż do 21 roku życia.

Metody powiększania penisa

Z zasady istnieje kilka sposobów na to, aby osiągnąć duży rozmiar członka. Jednak ani suplementacja, ani ćwiczenia nie umożliwiają zmiany wielkości członka. Zabiegi nie powinny być przeprowadzane, jeśli penis w spoczynku jest dłuższy niż 4 cm. Wśród stosowanych metod można znaleźć przede wszystkim chirurgię plastyczną, różnego rodzaju zabiegi estetyczne. Niektórzy mężczyźni decydują się np. na wstrzykiwanie własnej tkanki tłuszczowej pobieranej np. z ud lub bioder. To rozwiązanie zapewnia efekt utrzymujący się nawet do trzech lat. Jednak inna metoda cieszy się równie wielką popularnością.

Duży członek — jak wzmocnić wzwód kwasem hialuronowym?

Stosowanie tego kwasu ma zastępować zabiegi chirurgiczne. Jest to rozwiązanie mniej inwazyjne, które jednocześnie umożliwia czasowe powiększenie prącia. Dzięki zabiegowi możemy zwiększyć rozmiar penisa, wydłużać go od 1 do 3 cm, a także dając szansę pogrubienia penisa nawet o 4 cm.

Zaburzona erekcja — seksuolog i terapia

Podobny problem doskwiera mężczyznom na całym świecie. Często poczucie, że brakuje kilku cm długości, tkwi w naszej głowie. Zamiast stawiać na powiększenie penisa, lepiej udać się do specjalisty. Pomoc seksuologa może być kluczowa przy zaakceptowaniu swojego członka.


Zobacz także:

Sprawdź!
Kandydoza – objawy zakażenia. Jak wygląda leczenie drożdżycy?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak opóźniać wytrysk

Jak opóźnić wytrysk i przedłużyć stosunek seksualny? Sposoby na przedwczesny wytrysk i lepszy seks!

Next Article
prezerwatywy przedłużające stosunek

Prezerwatywy przedłużające stosunek – czym są i jak działają? Kiedy warto zdecydować się na taką formę antykoncepcji?