zakleszczemie ludzi podczas stosunku

Zakleszczenie ludzi podczas stosunku — czym jest penis captivus? Co oznacza zakleszczenie podczas seksu w pochwie?

Mało kto wie, że zakleszczenie ludzi podczas stosunku jest realnym problemem, który dotyka niektóre pary. Za ten stan przede wszystkim odpowiada niezwykle silny stres. Sprawdź, co zrobić w przypadku zakleszczenia!

Nieraz możemy usłyszeć o czymś, co określa się mianem zakleszczenia penisa. Dla wielu osób jest to temat anegdotyczny, pojawiający się w historyjkach, dowcipach i kabaretach. Jednak faktyczne zakleszczenie ludzi podczas stosunku jest rzeczywistym, realnie występującym problemem, który w dużej mierze ma swoją genezę w niezwykle silnym wyrzucie stresu do organizmu. Pod wpływem tego stanu rzeczy członek utyka w ciele partnerki i to pomimo zakończenia stanu erekcji.

Czym jest zakleszczenie ludzi podczas stosunku?

Zakleszczenie ludzi podczas stosunku jest stanem, w którym ma miejsce utknięcie przyrodzenia w pochwie i nie ma się żadnej możliwości, aby rzeczywiście go wyjąć. Stan ten jest niezależny od tego, czy ma miejsce erekcja, czy też nie. Co do zasady za problem odpowiada skurcz mięśni gładkich, co wywołuje zakleszczenie członka podczas stosunku. Co do zasady dochodzi do zakleszczenia w związku z dużym stresem bądź nagłą utratą poczucia bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać, że nie jest to powiązane z samym faktem ciasnej waginy lub braku jej nawilżenia.

Zakleszczenie podczas seksu – przyczyny

Co do zasady uznaje się, że główną przyczyną problemu jest tzw. napad pochwicowy. Pod tym terminem określa się skurcz mięśni pochwy, który nie jest związany z wolą i kontrolą kobiety. Spięciu również mogą ulec uda. A co prowadzi do tego stanu? Tu wyróżnia się przede wszystkim takie przyczyny, jak:

 • lęk przed planowanym zbliżeniem seksualnym,
 • strach przed przebiciem błony dziewiczej, a zatem i obawa przed pierwszą inicjacją,
 • lęk przed niechcianą ciążą,
 • obawy związane z ryzykiem zarażenia się chorobą weneryczną,
 • wewnętrzny wstręt przed nasieniem,
 • obawy związane z rozmiarem członka w pochwie,
 • przemoc oparta na seksie,
 • poważne zaburzenie relacji partnerskich,
 • niedojrzałość,
 • trauma związana z intymnością, która miała miejsce w przeszłości,
 • bycie ofiarą molestowania,
 • bycie ofiarą gwałtu,
 • wejście kogoś do pomieszczenia, w którym trwa stosunek,
 • brak poczucia wyraźnej intymności zbliżenia,
 • zdrada,
 • przeczulica,
 • uczucie popełniania grzechu.
Sprawdź!
Mechanizm erekcji i poranny wzwód. Nocne erekcje członka. Czy brak porannej erekcji jest problemem?

Co oznacza penis captivus?

Określenie to oznacza penisa uwięzionego. Co za tym idzie, jest to medyczne określenie jasno wskazujące stan zatrzymania penisa w pochwie. Ta nie jest w stanie się rozluźnić, co jednocześnie oznacza brak możliwości jego wysunięcia. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że to nie jest to samo, co waginizm, który to faktycznie uniemożliwia w ogóle współżycie.

Zakleszczenie w pochwie podczas stosunku seksualnego – co robić, aby pokonać skurcze?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że dojść do zakleszczenia może pomimo tego, że wcześniejsze zbliżenia danej pary nie wiązały się z tego typu problemami. Co za tym idzie, zawsze warto wiedzieć co robić w takiej sytuacji. Niegdyś polecane było ukłucie igłą w pośladki. Jeśli następowało to z zaskoczenia, mogło doprowadzić do nagłego rozluźnienia mięśni. Obecnie jednak promuje się przede wszystkim próbę zrelaksowania się. Najlepiej jest to zrobić poprzez zamknięcie oczy i uspokojenie oddechu. Na szczęście pogotowie nie musi być od razu wzywane, choć nie należy wykluczać również takiej konieczności. Zanim jednak wykręcimy numer alarmowy, możemy wziąć leki rozkurczowe. Jeśli tylko jest taka możliwość, dobrze jest postawić na ciepły prysznic lub kąpiel. Zazwyczaj gwarantuje to wyjęcie penisa z pochwy. Gdy mięśnie stopniowo się rozluźniają, wyjęcie członka warto przeprowadzić szybko, ale nie gwałtownie. A co jeśli powyższe rozwiązania nie przyniosą skutku? Wtedy konieczne jest zwrócenie się do lekarza, który poda silne środku rozluźniające.

Zapobieganie zakleszczeniu – jak przygotować się do stosunku?

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpowiednio przygotować się tak, aby zminimalizować ryzyko zakleszczenia ludzi podczas stosunku. Przede wszystkim warto zacząć od szczerego porozmawiania z partnerem jeszcze przed współżyciem. Każdy seksuolog potwierdzi, że jest to niezwykle cenne doświadczenie, które minimalizuje lęki związane z dowolnym następstwem, jakie wynikać lub może wynikać ze współżycia. Jak jeszcze można zmniejszyć stres? Wśród proponowanych rozwiązań często wymieniana jest antykoncepcja. Sama świadomość zabezpieczenia pozytywnie wpływa na komfort seksu. W przypadku obaw przed chorobami wenerycznymi pomocne będą badania. Z zasady dobrym pomysłem jest postawienie na ćwiczenia relaksacyjne.

Sprawdź!
Przedwczesny wytrysk — przyczyny i leczenie. Jakie skutki przedwczesnego wytrysku możemy zaobserwować?

Co z traumami?

Zdarzają się sytuacje, w których ani rozmowa, ani ćwiczenia nie pomogą. Zazwyczaj dotyczy to momentów, kiedy potężny stres jest związany bezpośrednio z traumami z przeszłości, bądź też z bolesnymi wspomnieniami. Te przede wszystkim warto przepracować u seksuologa bądź też psychoterapeuty. Pomoc specjalisty w znacznym stopniu ułatwi radzenie sobie z trudnością, a zatem i stworzy odpowiednie warunki do tego, by w przyszłości móc się podjąć współżycia.

Czy często dochodzi do zakleszczenia ludzi podczas stosunku?

Wszystkich, którzy obawiają się zakleszczenia, uspokajamy. Choć istnieje ryzyko wystąpienia tego zjawiska, zdarza się to naprawdę niezwykle rzadko. W praktyce jest to stan, który nie dość, że jest ekstremalnie rzadki, w większości przypadków nie wymaga przyjmowania żadnych medykamentów, a jedynie wystarczy oprzeć się na wskazanych wcześniej ćwiczeniach i rozwiązaniach stosowanych przy rozluźnieniu.

Ćwiczenia dna miednicy i nie tylko – czyli co zmniejszy ryzyko zakleszczenia?

Istnieje kilka sposobów na to, aby dodatkowo zmniejszyć ryzyko zaistnienia tego typu problemu. Eksperci zalecają paniom przede wszystkim znajdowanie czasu na odstresowanie się. Wśród możliwych rozwiązań są nie tylko wspomniane wcześniej ćwiczenia relaksacyjne, ale również i doskonale oceniane ćwiczenia mięśni kegla. To jest korzystne również z punktu widzenia satysfakcji płynącej ze stosunku seksualnego. Z zasady dobrze wyćwiczone mięśnie przy narządach intymnych zwiększają jakość doznań i zbliżenia. W celu wykonywania ćwiczeń warto postawić m.in. na gadżety dostępne w sex-shopach. Te różnią się materiałem wykonania oraz wielkością. Warto dobrać produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom. To z pewnością zmniejszy ryzyko wystąpienia zakleszczenia ludzi podczas stosunku.


Zobacz także:

Sprawdź!
Lewatywa przed seksem analnym – na czym polega? Wpływ na zdrowie

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
przedwczesny wytrysk ćwiczenia

Jak opóźnić przedwczesny wytrysk? Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk, które pozwalają mężczyźnie wydłużyć stosunek. Zestaw ćwiczeń!

Next Article
przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk — przyczyny i leczenie. Jakie skutki przedwczesnego wytrysku możemy zaobserwować?