rozmiar penisa

Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Jaka jest prawidłowa średnia długość penisa? I jak można zwiększyć długość prącia?

Dla wielu osób rozmiar penisa jest istotny nie tyle w kontekście fizycznym, ile psychicznym. Poczucie spełniania lub przekraczania norm jest niezwykle ważne. Sprawdź, co należy wiedzieć w tej kwestii i czy masz powody do zmartwień!

Filmy dla dorosłych oraz specyficzne reklamy w niezwykle zakłamany sposób podchodzą do tego, jaki jest średni rozmiar penisa. Zazwyczaj przedstawiają go w nienormalnym, wręcz szkodliwym dla zdrowia powiększeniu. Fakty są jednak takie, że wielkość członka nie jest tak mocno podkręcona. Mierzenie swojego członka powinniśmy przeprowadzić z wiedzą o tym, kiedy jego wielkość jest normalna. Kluczowe wszakże jest to, aby to stosunek seksualny był przyjemny i komfortowy.

Rozmiar penisa — co mówią badania?

W ciągu dziesięcioleci pomiar wskazywał bardzo różny rozmiar penisa, jaki średnio mieli mężczyźni. Z zasady to najnowsze badania mówią o mniejszych wymiarach. Jednak nie oznacza to, że przeciętna długość penisa w stanie pełnej erekcji uległa zmniejszeniu. W praktyce bowiem po prostu zmieniła się forma pomiaru. Kiedyś centymetr był mierzony przez używany przez samych badanych, a ci mieli tendencję od tego, aby zwiększać zarówno obwód penisa, jak i ogólną długość penisa we wzwodzie. Dlatego też najnowsze badania zbierają dane z różnych stron świata i uwzględniają wyłącznie wyniki, które wyszły poprzez badanie przeprowadzone przez lekarzy.

Różnice w wielkości penisa na świecie

Rozmiar swojego penisa można porównać z wynikami średnich na świecie. Każdorazowo podaje się dane dla stanu erekcji. Tu na świecie średnia długość wynosi 13,12 cm, a obwód ma 11,66 cm. Oznacza to, że większość mężczyzn średnio przekracza 10 cm. Liczono również cm w stanie spoczynku i tu wyniki kolejno wynosiły 9,16 i 9,31 cm. Jedynie nieliczny procent mężczyzn przekracza 18 cm.

Sprawdź!
Seks lesbijski – kontakty seksualne pomiędzy kobietami. Sprawdź, jak wyglądają przykładowe praktyki oraz kwestie prawne i zdrowotne lesbijskiego seksu

Czy przy długości penisa ma znaczenie wzrost lub BMI?

Średnia długość członka nie jest zależna od tego, jakie ma się BMI. Również nie wpływa na to wzrost i inne tego typu indywidualne cechy mężczyzny. Tu jednak, jak podkreśla to psychiatra David Veale, jest to temat wymagające jeszcze dokładnego zbadania. Kluczowe jest to, że obwód członka, podobnie jak i długość praktycznie nigdy nie jest tak duży, jak w filmach dla dorosłych.

Kompleks małego członka a zadowolenie partnerki

Wbrew pozorom często rozmiar ma znaczenie. A przynajmniej w pewnym stopniu odpowiednio spenetrowana pochwa przez penisa partnera ma istotny wpływ nie tylko na życie seksualne, ale i na ogół relacji w związku. Jeśli masz penisa, który jest zbyt mały, aby zadowolić, możesz szukać sposobów na to, aby zwiększyć rozmiar obwodu prącia. Czy jest to możliwe i w jakim zakresie?

Przeciętny rozmiar penisa — kiedy prącie jest małe?

Istnieją konkretne granice mówiące o tym, jakie przedziały wielkości są odpowiednie. Badania wykazały, że wymiary penisa cm we wzwodzie wyglądają następująco:

  • bardzo małe przyrodzenie — poniżej 9 cm;
  • małe — do 12,5 cm;
  • średnie — od 12,6 do 15,5 cm;
  • duże — od 15,6 do 18 cm;
  • Bardzo duże — powyżej wcześniejszej granicy.

Warto zaznaczyć, że w spoczynku mały penis ma do 7 cm, a bardzo mały poniżej 4,5 cm.

Łechtaczka i zadowolenie partnerki — czy 4 cm przyrodzenia wystarczy?

Choć dużo mówi się o tym, aby męskość była możliwie największa, w praktyce nawet bardzo mała wielkość penisa swojego partnera może wystarczyć do uzyskania orgazmu. Choć można nie doceniać swój rozmiar, penis w erekcji przede wszystkim wymaga odpowiedniej techniki, czym można zrekompensować rozmiar twojego członka. Co więcej, duże penisy wcale nie są tak lubiane. Panie same potwierdzają, że nie lubią dużego członka i wolą przeciętny penis, który mieści się w normie.

Sprawdź!
Podniecenie seksualne, czyli główny składnik udanego stosunku. Skąd się bierze i jak je wywołać?

Jak mierzyć rozmiar członka?

Co do zasady jest podstawowa, przyjęta forma mierzenia penisa. Jego długość sprawdza się od kości łonowej aż do czubka żołędzia. Tu nie uwzględnia się napletka. Z kolei grubość penisa jest sprawdzana u jego podstawy bądź w połowie długości. Należy pamiętać przy tym, że nie mierzy się penisa w stanie spoczynku. Pomiar zwiotczałego penisa w żaden sposób nie stanowi o tym, jaka jest faktyczna wielkość prącia we wzwodzie.

Ćwiczenia do powiększania penisa

Niezależnie od wszystkiego część mężczyzn ostatecznie chce zwiększyć średni obwód swojego członka oraz wydłużyć go o kilka cm długości. Dane na temat możliwych rozwiązań wskazują tu m.in. możliwość stosowania ćwiczeń. Dzięki nim można sprawić, że rozmiar penisa wynosi ostatecznie kilka cm więcej. Można tu wymienić:

  • Rozgrzanie prącia (bez jąder!) strumieniem cieplej wody — do 6 minut. Następnie nanosi się oliwkę lub lubrykant;
  • pierwszym ćwiczeniem jest próba delikatne rozciągania żołędzia bez sprawiania bólu (do 15 sekund — kilka powtórzeń). Po serii ćwiczeń trzeba wstrząsnąć prąciem.
  • Drugim ćwiczeniem jest rozluźnianie i napinanie mięśni odbytu, co powinno powodować napięcie mięśni pomiędzy moszną a odbytem.

Jak skutecznie powiększyć penisa i zwiększyć długość członka podczas erekcji?

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, co można robić, aby przeciętny obwód we wzwodzie uległ zwiększeniu. Przede wszystkim warto rzucić palenie, które sprawia, że zmniejsza się dopływ krwi do ciał jamistych w prąciu, a to zmniejsza jego wielkość. Męskiego członka można mierzyć tak, aby mieć pewność, że stosowanie danych metod powiększania faktycznie przynosi rezultaty.


Zobacz także:

Sprawdź!
Bigender – dwie płcie w jednym ciele. Przekonaj się, kim jest osoba bigender

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
orgazm analny

Orgazm analny – jak osiągnąć orgazm w trakcie seksu analnego?

Next Article
wojeryzm

Wojeryzm – podglądanie jako źródło przyjemności. Na czym polega podglądactwo? Czy trzeba je leczyć?