pegging

Pegging – odwróć role w seksie! Przygotowania do peggingu i najlepsze pozycje do wypróbowania

Pegging to stosunkowo mało znana w Polsce czynność seksualna, która jednak od kilku lat stale zyskuje coraz to nowych zwolenników. Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega pegging i jak się do niego przygotować, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Pegging dla wielu osób jest terminem zupełnie obcym. I chociaż sama nazwa pochodzi z wczesnych lat 2000, jako czynność nie jest czymś całkowicie nowym. Podczas niej kobieta, która przejmuje rolę dominującą, wyposażona w odpowiednie gadżety erotyczne, penetruje swojego partnera. Zastanawiasz się, czy pegging jest dla ciebie? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się wszystkiego o przygotowaniach i najlepszych pozycjach, które pomogą w czerpaniu z seksu jak największej przyjemności.

Czym jest pegging?

Pegging to aktywność seksualna, podczas której “tradycyjne” miejsce w związku zostają niejako odwrócone. Kobieta, przy pomocy dildo i uprzęży, penetruje analnie swojego partnera. Taka czynność pozwala mężczyźnie na poznanie uczucia, jakie daje pobudzenie prostaty; kobiety natomiast mają okazję przekonać się, jak to jest przejąć bardziej dominującą rolę w seksie.

Jak przygotować się do peggingu?

Rozmowa z partnerem

Pierwszą rzeczą, której warto się podjąć przed nową aktywność seksualną, powinna być rozmowa z partnerem lub partnerką. Pegging nie jest w Polsce zbyt popularną praktyką, a zaproponowanie jej swojej drugiej połówce może początkowo wiązać się z pewnymi oporami. W końcu polega to na całkowitym odwróceniu “tradycyjnych” ról w seksie; wiele par, przed zdecydowaniem się na pegging, musi przede wszystkim spróbować wyswobodzić się ze stereotypowo pojmowanego miejsca mężczyzny i kobiety w związku.
Wątpliwości w tej sytuacji mogą wynikać także z czysto fizycznych powodów. Czują je przede wszystkim mężczyźni, szczególnie ci, którzy nigdy nie doświadczyli stymulacji odbytu.
Szczera rozmowa to pierwszy i bardzo ważny etap procesu przygotowań do nowego seksualnego doświadczenia. Bez niej nie da się posunąć dalej.

Zabawy analne bez penetracji

Przed przystąpieniem do penetracji, warto podjąć się innych aktywności analnych. Dzięki temu mężczyzna będzie mógł zapoznać się z odczuciami, jakie wywołują takie pieszczoty. Warto zacząć od delikatnego stymulowania okolic odbytu przy pomocy palców lub (jeżeli para czuje się z tym komfortowego), spróbować rimmingu. Kiedy partner będzie już odpowiednio rozluźniony, kobieta może spróbować delikatnej penetracji (nadal przy pomocy palców) i pobudzania prostaty.
Dobrym pomysłem jest także wyposażenie się w zestaw progresywnych korków analnych. Mężczyzna będzie miał okazję przekonać się, najpierw samodzielnie, później w towarzystwie partnerki, co do uczucia, jakie wywołuje przedmiot “w środku”.

Wybór gadżetu erotycznego

Zakup sprzętu, z jakiego para będzie korzystać podczas zabawy, nastręcza niemałych trudności. Od wyboru zależy zarówno jakość seksu, jak i bezpieczeństwo kochanków.

Sprawdź!
Mineta – czyli francuska miłość. Jak dać rozkosz swojej partnerce przy pomocy cunnilingus?

Najlepszym wyborem na pierwszy raz jest zakup niewielkiego dildo (mniejszego niż 3,5 cm średnicy) i uprzęży strap-on. Gadżet do penetracji powinien mieć jak najprostszą budowę i specjalną podstawę, która utrzymuje go w uprzęży. Warto upewnić się, że gadżet został wykonany z nietoksycznego, nieporowatego materiału (np. silikon medyczny, metal lub szkło). Dużą rolę odgrywa tu kwestia zachowania odpowiedniej higieny gadżetu oraz bezpieczeństwo stosowania – niektóre materiały, jak żel czy guma, mogą być szkodliwe dla ludzkiego ciała.

Dildo i strap-on – oswojenie nieznanego

Zapoznanie się ze strap-one i dildo jest bardzo ważnym etapem przygotowań. Jednak nie tylko mężczyzna powinien się z nim oswoić. Warto, aby także partnerka poznała dobrze sprzęt, którego będzie używać.
Przed penetracją kobieta powinna przymierzyć strap-on, odpowiednio go dopasować i przez jakiś czas powoli się z nim oswajać. Dobrze jest także poćwiczyć ruchy miednicą. Uprzedzamy, że początkowo może to być dość męczące zajęcie. Na pewno jednak z czasem ruchy staną się bardziej miarowe i o wiele łatwiejsze.

Ślina to nie lubrykant

Dobre nawilżenie podczas seksu analnego to coś, o czym wiele osób zapomina. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że, w przeciwieństwie np. do pochwy, odbyt nie nawilża się sam. Przed sesją peggingu należy zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości lubrykant. Zabawa będzie pozbawiona bolesnego tarcia i tym samym o wiele przyjemniejsza.

Warto pamiętać, że w przypadku gadżetu wykonanego z silikonu, konieczny jest zakup lubrykantu na bazie wody – substancje posiadające w składzie silikon mogą zniszczyć twój sprzęt erotyczny.

Spiesz się powoli

Wiele osób, podekscytowanych perspektywą nowej aktywności seksualnej, nazbyt zapędza się już przy pierwszych próbach penetracji. Niestety dość często kończy się to szybkim zmęczeniem, a nawet otarciami i bólem. Pegging wymaga jednak pewnej dawki cierpliwość i metodycznego działania obiecujemy, że opłaci się to dużo bardziej, niż gwałtowność i pośpiech.

Sprawdź!
Sposoby na niezapomnianą noc poślubną

Inne gadżety do peggingu

Osobom początkującym poleca się zazwyczaj zestaw z uprzężą. Taki sprzęt jest bowiem stosunkowo łatwy i wygodny w obsłudze. Jeżeli jednak partnerka czuje się w sztuce penetracji na tyle pewnie, aby spróbować czegoś nowego, warto rozejrzeć się za gadżetem, który nie wymaga wykorzystania strap-onu.

Tak zwane dildo dla par posiada dwie końcówki; jedną z nich kobieta wprowadza do pochwy i przytrzymuje wyłącznie siłą własnych mięśni. Drugi koniec zabawki służy natomiast penetracji partnera.

Korzystanie z tego gadżetu nie jest dla każdego, wymaga bowiem posiadania silnych mięśni miednicy i dużej wprawy w penetracji. Z drugiej strony, pozwala ono na odczuwanie przyjemności także przez kobietę.

Najlepsze pozycje

Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z peggingiem powinny zacząć od pozycji, które pozwalają mężczyźnie na kontrolowanie głębokości i tempa penetracji. Do takich układów należy np. pozycja na jeźdźca: partner siada okrakiem na partnerce i nadaje odpowiedni dla siebie rytm.

Z czasem para może wypróbować także inne konfiguracje:

  • Popularną opcją jest seks na pieska – wówczas to kobieta ma kontrolę nad głębokością penetracji;
  • Ciekawym rozwiązaniem jest także pozycja misjonarska. Podczas niej partner rozkłada nogi lub podciąga je w kierunku brzucha. Możliwa jest wówczas stymulacja jego penisa, zarówno przez samego mężczyznę, jak i jego partnerkę;
  • Pozycja na łyżeczkę – bardzo intymne i wygodne ułożenie ciał, dzięki któremu para ma okazję nacieszyć się całym procesem.

Pegging – podsumowanie

Pegging jest aktywnością dla par ciekawych nowych doświadczeń, pewnych swojej seksualności oraz tych, którzy myślą w sposób wykraczający poza stereotypowe pojmowanie męskich i żeńskich ról. Warto rozważyć wypróbowanie tego układu, bowiem obu stron daje niezapomniane wrażenia.


Zobacz także:

Sprawdź!
Pozycja od tyłu – nie tylko na pieska! Poznaj pozycje seksualne od tyłu, które pomogą Ci osiągnąć orgazm

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
masochizm

Masochizm seksualny jako zaburzenie osobowości – definicja i przyczyny masochizmu

Next Article
Rzęsistkowica

Rzęsistkowica – objawy, przyczyny, leczenie i profilaktyka