pozycja od tyłu

Pozycja od tyłu – nie tylko na pieska! Poznaj pozycje seksualne od tyłu, które pomogą Ci osiągnąć orgazm

Pozycja od tyłu większości kojarzy się z klasycznym seksem na pieska. Rzeczywiście jest to jeden z ulubionych układów wielu par. Czasami warto jednak wyjść poza znane sobie schematy i spróbować czegoś nowego! Poznaj przykładowe sposoby na seks od tyłu.

Pozycja od tyłu jest bardzo lubiana przez wiele par. Doznania, jakie z niej płyną, sprawiają dużą przyjemność zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Co więcej, seks na pieska to nie jedyna konfiguracja od tyłu – do wyboru mamy wiele różnorodnych układów, które warto wypróbować. Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź, jakie pozycje dodać do swojego seksualnego repertuaru!

Pozycja od tyłu – dla kogo?

Mogłoby się wydawać, że największą przyjemność z penetracji partnerki od tyłu czerpią głównie mężczyźni. Okazuje się jednak, że także i panie lubią taką formę aktywności. Najpopularniejszą pozycją, wśród aktywnych seksualnie, okazała się pozycja na pieska – i to zarówno wśród płci męskiej, jak i żeńskiej.

Jeżeli zastanawiasz, która pozycja pozwoli obydwu osobom cieszyć się ze zbliżenia, zapoznaj się z przygotowaną przez nas listą – być może znajdziesz w niej coś w sam raz dla ciebie.

Wada pozycji od tyłu

Niestety, seks w pozycji od tyłu nie każdemu przyniesie pożądaną przyjemność. Przez głębokość penetracji, jaką oferuje większość konfiguracji, niektóre z pań mogą doświadczać dyskomfortu, a nawet bólu. Winę za ten stan ponosi najczęściej tzw. tyłozgięcie macicy. Oznacza to, że jej trzon jest odchylony lub lekko wygięty. Przez to szyjka macicy jest nadmiernie stymulowana, co może sprawiać niemały ból.

Sprawdź!
Co podnieca mężczyzn w kobietach? Dowiedz się, jak zdobyć uwagę faceta

Klasyka, czyli pozycja na pieska

Trudno pominąć najpopularniejszą i najbardziej lubianą pozycję, czyli na pieska. W jej klasycznym wariancie kobieta klęka, opierając się dłońmi lub przedramionami, mężczyzna natomiast umiejscawia się za nią i wprowadza członek do pochwy. Pozycja pozwala na wprowadzenie różnych urozmaiceń, np. podczas których partnerka leży na brzuchu, pozwalając, aby jej kochanek oparł się na niej całym swoim ciężarem.

Pozycja seksualna na odwróconego jeźdźca

Kolejny klasyk, czyli pozycja na odwróconego jeźdźca, nie kojarzy się zazwyczaj z typowymi zbliżeniami od tyłu – a jednak za taką się ją uznaje. Podczas niej to partnerka jest stroną dominującą i może kontrolować przebieg stosunku.

Podczas pozycji kobieta siada okrakiem na mężczyźnie, zwracając się przodem do jego stóp. Następnie wykonuje ruchy góra-dół lub kołysze się delikatnie wprzód i w tył. Odwrócony jeździec umożliwia stymulowanie punktu G, co wielu paniom zapewnia niezwykle intensywne orgazmy.

Pozycja od tyłu na stojąco

Pozycja na stojąco wymaga nieco więcej zręczności i cierpliwości, niż pozostałe wymienione wcześniej układy – zdecydowanie warto ją jednak wypróbować! Taka forma aktywności pozwala na wyjątkowo głęboką penetrację, co na pewno spodoba się nie jednej parze.

W trakcie seksu na stojąco kobieta stoi pochylona, tak, jakby próbowała dotknąć głową swoich kolan. W tym czasie partner chwyta ją za ręce, chroniąc przed upadkiem i wchodzi od tyłu. Warto dodać, że przez zbyt długie wiszenie głową w dół kobieta może poczuć lekkie zawroty – trzeba wówczas zmienić pozycję.

Pozycja seksualna od tyłu na żabkę

Pozycja na żabkę przypomina nieco seks na pieska. Podczas seksu kobieta klęka, opierając się na rękach i unosząc biodra jak najwyżej. Może także oprzeć głowę i ramiona o poduszkę. Jej partner rozchyla jej pośladki i rozpoczyna zabawę!

Sprawdź!
Pozycja na raka – popularna „zwierzęca” pozycja seksualna. Dowiedz się, jak wygląda i komu może spodobać się seks na raka

Pozycja na żabkę chwalona jest przede wszystkim przez kobiety, które nie czują się do końca komfortowo przy seksie na pieska; podczas żabki piersi oraz brzuch leżą płasko na udach, co dla wielu jest znacznie wygodniejsze.

Bliskość ponad wszystko, czyli pozycja na łyżeczkę

Kolejna pozycja jest dla tych, którzy uwielbiają seks zapewniający poczucie intymności. Podczas seksu na łyżeczkę oboje partnerzy kładą się na boku; kobieta zwrócona jest tyłem do mężczyzny. Jej miednica powinna być ułożona powyżej bioder partnera, tak, aby mógł swobodnie wprowadzić penisa do pochwy (lub odbytu, w zależności od preferencji pary). “Łyżeczka” pozwala mężczyźnie swobodnie pieścić łechtaczkę i piersi, co z pewnością spotka się z ogromnym entuzjazmem kobiety.

Pozycja seksualna na taczkę na siedząco

Pozycja na taczkę należy do jednej z trudniejszych i wyczerpujących zabaw łóżkowych. Jednak jej siedzący wariant nie jest takim wyzwaniem i sprawdzi się także w przypadku par mniej aktywnych fizycznie. Jak kochać się w tej pozycji? Mężczyzna zajmuje pozycję siedzącą; jego partnerka natomiast staje naprzeciwko i opiera się dłońmi lub przedramionami o podłoże, jednocześnie pozwalając, aby kochanek podciągnął ją do góry. Nogi kobiety muszą być szeroko rozchylone, tak, aby znaleźć się po zewnętrznej stronie bioder mężczyzny.

A może zamiana ról?

Wszystkie wymienione pozycje od tyłu (może z wyjątkiem pozycji na taczkę) można urozmaicić w bardzo ciekawy sposób: poprzez zamianę ról. O co dokładnie chodzi? Niech miejsce z tyłu, zamiast mężczyzny, zajmie jego partnerka, wyposażona w uprząż i dildo. Ta aktywność, zwana peggingiem, pozwala kobiecie poczuć nieprawdopodobną władzę nad przebiegiem stosunku. Jej kochanek natomiast może cieszyć się z niezwykle przyjemnej stymulacji prostaty, zwanej także męskim punktem G.

Warto nadmienić, że pegging to czynność zarezerwowana dla bardziej zaawansowanych par, które miały już styczność z analną stymulacją mężczyzny. Zdecydowanie warto jednak się do niej przekonać – uprawianie seksu w tej konfiguracji będzie niezapomnianym przeżyciem dla obojga!

Sprawdź!
Podwójna penetracja – czy ostry seks, znany głównie z filmów porno, może być przyjemny? Odnalazłabyś się w tej aktywności?

Pozycja od tyłu – podsumowanie

Seks w pozycji od tyłu, chociaż nie jest klasycznie romantycznym układem, pozwala na niezwykle przyjemne doznania. Nawet sceptycy, którzy początkowo byli nieprzychylnie nastawieni do takiej aktywności, czerpią z niej satysfakcję – co udowadnia, że naprawdę warto próbować nowych rzeczy!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pangender

Pangender – płeć, która nie posiada granic. Przekonaj się, kim jest osoba pangender

Next Article
prezerwatywy z wypustkami

Prezerwatywy z wypustkami i prążkami – co warto o nich wiedzieć?