seksturystyka

Seksturystyka – czym jest i w jakich krajach szukać niezapomnianych wrażeń?

Seksturystyka jest coraz bardziej powszechną praktyką. W dużym skrócie polega ona na podróżowaniu w celu odnalezienia nowych doznań oraz cielesnych uciech. Pojawiają się pewne kierunki, które przyciągają seksturystów. Dowiedz się więcej!

Seksturystyka rozwija się w zastraszającym tempie. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na przykład do Tajlandii, która stała się światową stolicą seksturystyki. To właśnie tam, w kurortach Pattaya nad Zatoką Tajlandzką zjawiają się osoby głodne cielesnych uciech. Miejsce to obrosło wręcz legendami. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą liczyć na odnalezienie odpowiednich atrakcji. Jednak nie tylko Tajlandia jest atrakcyjna dla seksturystów. Chcesz wiedzieć więcej? Miłej lektury!

Czym jest seksturystyka?

Seksturystyka jest tematem wciąż tematem tabu. Jest to sposób podróżowania, który staje się coraz bardziej popularny pomimo tego, że oficjalnie się o nim niewiele dyskutuje. Założenia są całkiem proste. Główną motywacją podróży jest korzystanie z usług osób, które zajmują się pracą seksualną. W związku z tym kierunek podróży musi spełniać kilka warunków:

 • prostytucja powinna być legalna lub przynajmniej przyzwolona;
 • koszt usług seksualnych przeważnie jest dość niski;
 • tego rodzaju usługi powinny być łatwo dostępne;
 • można w danym miejscu spotkać osoby o atrakcyjnej, orientalnej urodzie.

Dwa rodzaje seksturystyki

Można zauważyć, że osoby uprawiające seksturystyką wykazują dwa różne podejścia. Pierwszym jest angażowanie się w tego rodzaju uciechy na etapie planowania. Wykupują oni określone wycieczki, które często oferowane są przez biura podróży. Mają dokładnie zaplanowane to, gdzie będą spędzać swój czas oraz to, czego oczekują. Drugie podejście określane jest mianem seks safari. Są zdobywcami, którzy wyjeżdżają i pozwalają ponieść się spontaniczności. Odwiedzają okoliczne atrakcje, a gdy zachodzi taka możliwość, korzystają z niej. Drugi rodzaj ma zdecydowanie większą ilość przedstawicieli.

Sprawdź!
Orgazm energetyczny, czyli orgazm całego ciała – naucz się świadomie kierować swoją energią seksualną

Tajlandia Seksturystyka

Tajlandia seksturystyka to było najczęstsze hasło, które wiązało się z tym zagadnieniem. Tajlandia to kraj, który spełnia praktycznie wszystkie powyższe warunki. Co ciekawe, prostytucja w tym kraju jest nielegalna. Została zakazana w roku 1960, czyli stosunkowo nie dawno. Panuje jednak przyzwolenie na tego typu praktyki. Jest to dla wielu zaskakujące, ponieważ prostytutki na ulicach Bangkoku oraz innych miast turystycznych wydają się kompletnie nie przejmować przepisami. Są one widoczne praktycznie wszędzie. Często bardzo nachalnie zachęcają potencjalnych klientów.

Czy seksturystyka uprawiana jest wyłącznie przez mężczyzn?

Nie ma sensu ukrywać tego, że to głównie mężczyźni uprawiają seksturystykę. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie oni. Kobiety coraz częściej decydują się na spontaniczne wakacje oraz przelotne kontakty seksualne. Podobnie jak mężczyźni szukają one kochanków, którzy odbiegają od tych z ojczyzny. Dużym zainteresowaniem cieszą się pracownicy seksualni o latynoskiej urodzie. Kojarzą się oni z ognistym seksem oraz namiętnością. Niektóre kobiety fantazjują również o czarnoskórym kochanku, a takie pragnienie można spełnić właśnie podczas wakacji.

Seksturystyka a turystyka – główne różnice

Turystyka to niesamowicie istotna gałąź gospodarki. Wiele państw praktycznie opiera swoją gospodarkę na turystach. Zyski z tego segmentu regularnie wzrastają. Wynika to z tego, że podróże stają się coraz łatwiejsze oraz coraz bardziej przystępne. Przeważnie celem turystów jest:

 • zapoznanie się z kulturą danego miejsca;
 • spróbowanie lokalnej kuchni;
 • odpoczynek;
 • zapoznanie się z przyrodą danego rejonu.

Seksturysta szuka natomiast:

 • odpoczynku;
 • wrażeń estetycznych oraz niespotykanych doznań cielesnych;
 • anonimowości, która pozwala pozbyć się oporów;
 • seksu oraz innych usług seksualnych.

Czy seksturystyka jest czymś nowym?

Egzotyczne plaże od zawsze przyciągały Polaków. Okazuje się jednak, że również egzotyczny seks już od dawna znajduje się w sferze zainteresowania. Temat ten był poruszany publicznie już w latach 90. To właśnie wtedy czasopisma erotyczne przeżywały swój złoty okres. Mogliśmy tam przeczytać o krajach, które oferowały spełnienie licznych fantazji. Obecnie jednak seksturystyka przeżywa prawdziwy rozkwit. Coraz popularniejsza staje się taka forma wyjeżdżania.

Sprawdź!
Ciekawostki o seksie – odkrywamy fakty na temat seksu

Do jakich krajów latają Polacy?

Popularnym kierunkiem jest Hiszpania, a szczególnie Barcelona. To właśnie latynoski kojarzone są z namiętnością. Spragnieni seksu przyjeżdżają tam, licząc na gorące przygody. Trzeba liczyć się jednak z dużym kosztem takiej przygody. Tańszym kierunkiem jest Afryka, kraje takie jak Kenia są bardzo popularne. Wiele Polek ceni sobie Egipt. Turystyka seksualna obejmuje również Tunezję lub Kambodżę. Przeciętna Europejka lub Europejczyk mogą tam spełnić swoje fantazje seksualne. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest jednak Tajlandia a szczególnie Pattay.

Zagrożenia wynikające z seksturystyki

Tani seks nie zawsze jest bezpieczny. Miejsca, które uznawane są za mekki seksturystyki, często są krajami ubogimi. Kobiety, które oferują tam swoje usługi, robią to przeważnie z przymusu ekonomicznego. Dotyczy to mężczyzn i kobiet. Część takich osób to ofiary handlu ludźmi. Nie każdy będzie czuł się moralnie dobrze z taką świadomością. Kłopotliwa jest również kwestia chorób przenoszonych drogami płciowymi. Seksturyści muszą mieć świadomość, że narażeni są na HIV oraz inne schorzenia tego typu. Jeżeli chcesz uprawiać seksturystykę, dbaj o swoje zdrowie.

Seksturystyka po polsku i w Polsce

Okazuje się, że obcokrajowcy bardzo często odwiedzają nasz kraj właśnie w ramach seksturystyki. Szczególnie często w tym celu do Polski przyjeżdżają mieszkańcy:

 • Niemiec;
 • Wielkiej Brytanii;
 • Szwecji;
 • Austrii;
 • Holandii.

Ceny usług seksualnych w naszym kraju są dla nich atrakcyjne. Sama prostytucja jest również powszechna, a co za tym idzie łatwo dostępna. W Polsce usługi seksualne oferują jednak kobiety i mężczyźni różnych narodowości. Nie brakuje Ukrainek, Bułgarek oraz Rumunek. Nasz kraj zyskał pod tym względem wiele po Euro 2012, które pokazało Europie potencjał seksualny naszego kraju.

Doznania dla odważnych

Dlaczego to właśnie sformułowanie Tajlandia seksturystyka jest tak często wypowiadane? Ponieważ jest to kraj, który zasłynął z łatwości nawiązywania tego typu relacji. Co ciekawe oferuje on również wiele atrakcji, które niedostępne są tak łatwo w Europie. W Tajlandii jest bardzo spora ilość osób transseksualnych, które również pracują seksualnie. Oznacza to, że odważniejsi seksturyści mogą nieco rozszerzyć swoje horyzonty. Taka opcja znajdzie równie dużo przeciwników co zwolenników. Nie ulega jednak wątpliwości, że osoby, które chcą spełnić swoje fantazje, są chętne korzystać z takich usług.

Sprawdź!
Jak się zachowuje podniecony facet? Praktyczne porady!

Seksturystyka to alternatywa dla klasycznej turystyki. Oferuje masę wrażeń, adrenaliny oraz pożądania. Niestety wiążę się również ze sporą ilością zagrożeń. Począwszy od chorób, kończąc na lokalnych oszustach i kryminalistach, którzy żerują na turystach. Warto mieć również świadomość, że spora część osób, które oferują usługi seksualne w krajach ubogich i o niskim poziomie praworządności może być do tego przymuszana. Odpowiedzialnie zaplanowana seksturystyka może przysporzyć ci wspomnień, które do końca życia będą rozpalały rumieńce na twarzy.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
demiboy

Demiboy – poznaj charakterystykę tożsamości płciowej i sprawdź, jaka jest symbolika flagi demiboy

Next Article
pozycja 68

Pozycja 68 – spróbuj jej w sypialni!