seks po marihuanie

Seks po marihuanie. Czy marihuana może wpływać na intensywność łóżkowych doznań?

Gdy stosowanie medycznej marihuany jest uzasadnione ze wskazań zdrowotnych, wielu pacjentów zastanawia się, jak to wpłynie na różne aspekty ich życia. Chcesz wiedzieć, czy i jak może zmienić się twoje życie seksualne w trakcie terapii? Odpowiadamy!

Przez lata wokół marihuany narosło wiele prawdziwych i fałszywych przekonań. W ostatnich latach kannabinoidy, czyli substancje zawarte w konopiach oraz ich wpływ na zdrowie człowieka były obiektem intensywnych badań naukowych. Przeanalizowanie wyników pozwala na określenie korzyści wynikających ze stosowania marihuany medycznej w przypadku poszczególnych chorób, a także możliwych efektów ubocznych terapii.

Czy marihuana zmienia życie seksualne pacjenta?

Wpływ stanu zdrowia na libido wydaje się oczywisty. Chory człowiek, który odczuwa ból i dyskomfort, rzadziej ma ochotę na seks. Dotyczy to wielu jednostek chorobowych, zarówno odnoszących się do zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Po podjęciu skutecznego leczenia „apetyt” na doznania łóżkowe zwykle stopniowo wraca do normy.

Czasami jednak działanie substancji zawartych w produktach leczniczych wykazuje wpływ na odczuwanie libido i satysfakcję seksualną. Jak w tej sytuacji wypada marihuana medyczna? Większość pacjentów zażywających konopie w celach zdrowotnych zaobserwowała, że częściej mają oni ochotę na zbliżenia. Opisywane jest też spotęgowane odczuwanie przyjemności u osób zażywających marihuanę leczniczą. Po spożyciu konopi ciało jest odprężone, zmysły wyostrzone, a krew szybko krąży w żyłach. Takie reakcje sprawiają, że seks oraz seksualne doznania po zażyciu środka konopnego mogą zaskoczyć pacjenta!

Jak marihuana medyczna wpływa na odczuwanie podniecenia i częstotliwość zbliżeń?

Badania naukowe przeprowadzone przez Stanford University Medical Center wykazały, że pacjenci przyjmujący marihuanę farmakologiczną zauważyli u siebie większą podatność na bodźce wpływające na wzrost podniecenia. Wrażliwość seksualna może wzrosnąć na skutek zażycia konopi. W efekcie pacjenci szybciej reagowali na sytuacje intymne, co przekładało się na zwiększoną częstotliwość kontaktów seksualnych. Substancje zawarte w konopiach oddziałują na obszar mózgu odpowiedzialny za odczuwanie podniecenia seksualnego u kobiet. Po zażyciu marihuany medycznej pacjentki odczuwają mocniej przyjemność i odprężenie. Takie samopoczucie ma znaczny wpływ na zwiększenie odczuwania popędu seksualnego. Substancja aktywna zawarta w konopiach – olejek CBD ma nawet zastosowanie w kremach i maściach przeznaczonych do stosowania miejscowego, a mających za zadanie ograniczenie bólu występującego przy stosunku, zwiększenie wrażliwości pochwy i jej nawilżenia. Więcej na temat wpływu marihuany na funkcje organizmu znajdziesz w bazie wiedzy o działaniu konopi.

Sprawdź!
Jak się zachowuje podniecony facet? Praktyczne porady!

Wpływ konopi na doznania seksualne

Z uwagi na dobroczynny wpływ środków konopnych na homeostazę organizmu i regulację jego wszystkich funkcji, również popęd seksualny wraca do normy podczas przyjmowania konopi. Wypoczęty i zdrowy człowiek nabiera ochoty na seks, a jego doznania stają się intensywniejsze niż do tej pory. Dobre odżywienie organizmu i ukrwienie narządów, w tym narządów płciowych sprawia, że osoby leczone marihuaną w naturalny sposób dążą do zbliżeń. Kontakty seksualne dają im wiele satysfakcji, w związku z czym pacjenci często zauważają poprawę jakości swojego życia erotycznego. Kobiety mają większą szansę na osiągnięcie orgazmu po zażyciu marihuany, co może być związane ze zwiększeniem wilgotności pochwy. Pozytywny wpływ na życie seksualne zaobserwowano w przypadku przyjmowania mniejszych i średnich dawek w postaci wziewnej.

Korzystanie z marihuany medycznej w celach leczniczych może przynosić liczne skutki uboczne. W przypadku sfery erotycznej jest to zwiększenie ochoty na seks, a także wzmocnienie odczuć podczas współżycia. Konopie mogą poprawić jakość życia seksualnego poprzez działanie pośrednie, czyli odprężenie, poprawę zdrowia i samopoczucia. Bezpośrednio wpływają także na lepsze ukrwienie narządów płciowych, zwiększenie wrażliwości dotykowej i satysfakcji płynącej z kontaktów seksualnych.

 


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Laktafilia

Na czym dokładnie polega laktafilia?

Next Article
transpłciowość a transseksualność

Transpłciowość a transseksualność – jaka jest różnica? Sprawdź, który termin jest poprawny