orgazm w połogu

Orgazm w połogu – kiedy można zacząć uprawiać seks po porodzie?

Niektóre mamy nie chcą uprawiać seksu jeszcze przez długi czas po przyjściu swojego wyczekiwanego dziecka na świat. Inne ze zniecierpliwieniem na to czekają. Kiedy jest odpowiedni czas na seks i orgazm w połogu?

Połóg, czyli czas po porodzie dziecka, to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Jej ciało wymaga wówczas specjalnej troski. Ten czas regeneracji trwa nawet do 6 tygodni. W tym okresie ściśle przeciwwskazane jest podejmowanie jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Pochwa i krocze muszą się zrosnąć, a macica powrócić do swoich rozmiarów. W ciągu całej ciąży narządy rodne są intensywnie przekrwione. W połogu muszą one wrócić do normy, a szyjka macicy powoli się zamyka. Pozostaje więc pytanie, czy orgazm w połogu jest bezpieczny?

Orgazm w połogu – czy to możliwe?

Jak więc wygląda sprawa orgazmu w połogu? Penetracja jest całkowicie zabroniona, ale czy kobieta może przeżywać orgazm łechtaczkowy? Jej reakcje seksualne są w tym czasie dużo słabsze. Próby wywołania orgazmu mogą okazać się być całkowicie nieskuteczne. Ciało kobiety w tym czasie po prostu nie jest jeszcze gotowe na odbieranie żadnych bodźców erotycznych.

Stymulacja łechtaczki w połogu

Nie istnieją jednak przeciwwskazania co do stymulacji łechtaczki. Łechtaczkowy orgazm w połogu może być dużo trudniejszy do osiągnięcia, ale jest możliwy. Trzeba jednak robić to bez podrażniania okolicy wejścia do pochwy. Mogłoby to być niebezpieczne nie tylko ze względu na potencjalne uszkodzenia tkanek i zaburzenia gojenia. Przezpochwowe kontakty seksualne mogłyby także stworzyć ryzyko infekcji dróg rodnych kobiety.

Sprawdź!
Znane osoby niebinarne – nie tylko Emma Corrin, czy Demi Lovato! Przekonaj się, czym jest niebinarność i który celebryta dokonał coming outu jako osoba niebinarna

Kiedy można zacząć uprawiać seks po porodzie?

Ginekolodzy potwierdzają, że teoretycznie już 6 tygodni po porodzie można normalnie współżyć. W praktyce seks po porodzie jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od stanu zdrowia psychicznego i fizycznego młodej mamy. Zmiany hormonalne w trakcie i po ciąży dość intensywnie wpływają na libido. Może okazać się, że masz ogromną ochotę na seks lub przeciwnie – nie masz jej wcale.

Przeważnie stosuje się zasadę – im dłuższy, trudniejszy i bardziej skomplikowany był poród, tym więcej czasu kobieta potrzebuje na dojście po nim do siebie.

Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie

Częstą przyczyną braku ochoty na jakiekolwiek intymne zbliżenia jest po prostu niska samoocena. Młode mamy świeżo po porodzie przeważnie czują się nieatrakcyjnie. Blizna po cięciu cesarskim lub rozstępy na brzuchu z pewnością nie wpływają korzystnie na samoakceptację.

Rozmawiaj z partnerem o swoich obawach dotyczących seksu po porodzie

Takie nastawienie z pewnością nie sprzyja jakości współżycia, ani nie ma dobrego wpływu na związek. Oczywiście, kobieta potrzebuje czasu i wsparcia, aby wrócić do normalnego funkcjonowania. Jednakże całkowita abstynencja od seksu oparta na własnych kompleksach może zaszkodzić nawet samej młodej mamie. Im dłuższa zwłoka przed powrotem do współżycia, tym bardziej będą pogłębiać się obawy i ewentualne frustracje. Koniecznie rozmawiaj o swoich uczuciach z partnerem. Pierwszy seks i orgazm po porodzie będzie z pewnością ogromnie emocjonującym przeżyciem.

Orgazm w połogu w żaden sposób nie zaszkodzi młodej mamie. Należy jednak uważać, aby podczas stymulacji nie dotykać wejścia do pochwy. Trzeba ograniczyć się jedynie do łechtaczki. Po około 6 tygodniach po porodzie lub tak długo, jak kobieta uważa za stosowne, można zacząć normalnie współżyć. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań fizycznych ani psychicznych, seks po tym czasie nie powinien zaszkodzić kobiecie. Koniecznie należy jednak rozmawiać o tej kwestii z partnerem, a w razie jakichkolwiek większych obaw lub trudności – z lekarzem.


Sprawdź!
Seks w pracy – niebezpieczna fantazja erotyczna. Sprawdź, co warto wiedzieć o biurowych romansach

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Portal randkowy Erodate – czy sex randki są właśnie dla Ciebie?

Next Article
czy facet myśli o kobiecie która mu się podoba

Czy facet myśli o kobiecie, która mu się podoba? Takie sygnały wysyła!