mąż mnie zdradza

Mąż mnie zdradza – co robić? Jak rozpoznać romans?

Kiedy pojawia się myśl: mąż mnie zdradza, nie warto działać impulsywnie. Czasami lepiej dobrze się zastanowić i sprawdzić, czy faktycznie mąż ma romans. Niekiedy jednak sygnały są jasne. Jak rozpoznać, czy mężczyzna dopuszcza się zdrady?

Zdrada dla większości osób jest jedną z najgorszych rzeczy, jaką można zrobić drugiej osobie. Tymczasem niestety pojawia się w małżeństwach i związkach partnerskich i to nie tylko tych o długim stażu. Psychologowie wyróżniają różne rodzaje zdrady, między innymi psychiczną i fizyczną. Zdrada może być też jednorazowa lub trwać od dłuższego czasu. Niektórzy nawet prowadzą podwójne życia, a jedna z partnerek zupełnie nie wie o tej drugiej. Niezależnie od konkretnego przypadku, zdrada boli zawsze tak samo i pozostawia często niedające się naprawić szkody. Jeśli pojawia się u ciebie myśl: mąż mnie zdradza, zapoznaj się z naszym artykułem. Radzimy, co najlepiej zrobić w takiej sytuacji i jak sobie z nią poradzić.

Mąż mnie zdradza jak rozpoznać sygnały?

Myślisz: mąż mnie zdradza! Ale czy na pewno? Jak rozpoznać i zinterpretować pewne pojawiające się sygnały, które mogą świadczyć o zdradzie męża? Często partner doskonale potrafi się kryć. Zdarza się także, że potrafi zdradzić, pomimo że związku mnie nastąpił żaden kryzys i na pozór wszystko wygląda w porządku. Czasami jednak pojawiają się pewne symptomy, jednak kobieta nie chce przyznać sama przed sobą, że mąż zdradza. Zatem jakie zachowanie powinno wzbudzić czujność, a nawet niepokój?

  • Częste wyjazdy służbowe, na których bardzo trudno o kontakt z małżonkiem.
  • Ciągłe korzystanie z telefonu, chowanie telefonu, chodzenie z nim do toalety i pod prysznic, słowem – nieodstępowanie komórki ani na krok. Niepokój może wzbudzić także pojawienie się nowego telefonu, trzymanego w tajemnicy.
  • Nerwowość, drażliwość, ciągła irytacja, krytykowanie małżonki, złośliwość, wytykanie wad i słabych stron.
  • Obojętność, oziębłość, brak czułości, brak zainteresowanie partnerką.
  • Nadmierne dbanie o siebie, ciągłe wizyty na siłowni, zmiana garderoby, odmładzanie, totalna metamorfoza.
  • Nieuzasadnione, dziwne wydatki, drugie, tajemne konto bankowe.
  • Nagłe zmiany planów, zostawanie dłużej w pracy.
Sprawdź!
Etapy po zdradzie męża – czy warto ratować związek?

Inne symptomy świadczące o skoku w bok

Warto jednak pamiętać, że żaden z wymienionych sygnałów nie świadczy jednoznacznie o zdradzie. Czasami wystarczy tylko rozmowa, żeby dowiedzieć się, że partner przeżywa kryzys lub spotkało go coś przykrego i stąd jego dystans. O tym, że mąż ma kochankę, mogą świadczyć także inne symptomy, przeciwne do tych wyżej wymienionych. Wśród nich znajduje się duża wesołość, nagła radość życia, mnóstwo energii, także seksualnej, prezenty dla żony. Może to wynikać z chęci rekompensaty oraz wyrzutów sumienia, a także niemożliwości ukrycia, że “coś się zmieniło”.

Co zrobić po odkryciu zdrady męża?

Przede wszystkim zachowaj spokój, zwłaszcza jeśli masz małe dziecko. To ono w tej sytuacji jest najważniejsze. Dla każdej kobiety świadomość, że mąż mnie zdradza, jest druzgocząca. Jeśli masz jasne dowody, na przykład przeczytałaś maile lub SMS-y z kochanką, sytuacja jest raczej jasna. Jeśli przyłapałaś swojego męża na zdradzie, przede wszystkim zastanów się, czego sama potrzebujesz. Najlepiej porozmawiać z mężem wprost i zobaczyć jego reakcję. Jeśli wyrazi skruchę, a dla ciebie rozwód nie wchodzi w grę, pomóc może psychoterapia dla par. Jeśli jednak jesteś pewna, że nie da się uratować tego małżeństwa, pozostaje złożyć pozew o rozwód. W uporaniu się z tą traumą może pomóc świadomość, że wyróżniamy różne etapy po zdradzie męża. Przejście przez wszystkie pozwala odzyskać radość życia, balans i równowagę.

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Powodów zdrady mężczyzny może być wiele. Warto także podkreślić, że zdradzają również kobiety. Za najczęstszy powód podaje się zerwanie więzi między małżonkami i rozpad ich pożycia. W związku zaczyna brakować zaangażowania, ciepła i miłości. Często na pierwszy plan wysuwa się praca. Trudności pojawiają się także po urodzeniu dziecka. Jednak niezależnie od tego, że za kryzys w małżeństwie często odpowiadają dwie osoby, nie jest to usprawiedliwieniem dla zdrady. Na problemy należy reagować, czy to samodzielnie, czy korzystając z terapii i wspólnie je rozwiązywać. Zdrada zostawia rany, które bardzo długo się goją. Jeśli jednak w małżeństwie źle się dzieje od dłuższego czasu, dochodzi do licznych zdrad i zastanawiasz się, jak wyjść z toksycznego związku, tym bardziej skontaktuj się ze specjalistą.

Sprawdź!
Jak znaleźć dziewczynę? Sprawdź, gdzie można poznać wybrankę serca

Dla kobiet myśl, że mąż mnie zdradza, jest spełnieniem koszmaru. Warto wówczas korzystać ze wsparcia bliskich osób, a nawet profesjonalistów – psychologów i psychoterapeutów, którzy pomogą uporać się z emocjami w tym trudnym czasie.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Fazy po rozstaniu u faceta

Fazy po rozstaniu u faceta. Zachowanie mężczyzny zaraz po rozstaniu

Next Article
striptiz

Striptiz – co to jest i jak zrobić go w domu? Czy każdy może się go nauczyć?