Asfiksja autoerotyczna

Asfiksja autoerotyczna to dość ekscentryczny sposób na zaspokojenie seksualne. Czy może zagrażać życiu lub zdrowiu?

Osoby cierpiące na asfiksję autoerotyczną znajdują upodobanie w podduszaniu siebie przy jednoczesnej mastrubacji, dzięki czemu osiągają orgazm. Taka praktyka, zwłaszcza wykonywana nieumiejętnie, może nieść fatalne skutki. Dowiedz się więcej o tym, na czym polega to zaburzenie!

Ten rodzaj nietypowego seksualnego spełnienia dotyczy bardzo często młodych ludzi, którzy mają problem ze stworzeniem stałego związku, który byłby także satysfakcjonujący seksualnie. Istnieją oczywiście różne rodzaje czynności, które wykonuje się w ramach asfiksji, jednak niektóre z nich mogą być naprawdę niebezpieczne.

Asfiksja autoerotyczna. Czym dokładnie jest?

To zaburzenie na tle seksualnym. Osoba, która się z nim boryka, jedną ręką zwykle poddusza się, np. liną lub sznurem, a drugą mastrubuje. Niektórzy decydują się na zaciskanie wokół szyi pasa albo też wkładanie na głowę worka z plastiku. Efekty podduszenia skutkują niekiedy halucynacjami i stanem erotycznej euforii.

Dlaczego ta praktyka jest niebezpieczna?

W wyniku podduszenia dochodzi do ograniczonego dostępu powietrza do płuc, podwyższa się poziom dwutlenku węgla, więc czasem może to skutkować utratą przytomności. Niestety nierzadko zdarzają się także przypadki śmiertelne, których całkiem sporo notuje się w Stanach Zjednoczonych. Proces śmierci w konsekwencji asfiksji autoerotycznej jest bolesny i przebiega kilkuetapowo. Na początku przez kilka minut pojawiają się duszności, następnie drgawki, a później zmartwica, choć akcja serca jest jeszcze wyczuwalna. W ostatniej fazie pojawia się tzw. oddech końcowy, a wreszcie zgon.

Asfiksja autoerotyczna to praktyka, która dotyczy nie tylko anonimowych, przeciętnych obywateli, ale także osób o ugruntowanej pozycji społecznej, którzy poszukują nowych wrażeń seksualnych, a którzy są skłonni zaryzykować uszczerbek na zdrowiu.


Zobacz także:

Sprawdź!
Seks na wakacjach może być fantastyczną przygodą. Zadbaj o to, aby był bezpieczny!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
co facet myśli o kochance

Co facet myśli o kochance? Sprawdź, co siedzi w głowie mężczyzny

Next Article
badoo

Badoo – portal i aplikacja randkowa dla singli. Sprawdź, czy warto założyć na nim konto