tanatofilia

Czym jest tanatofilia i czy to zburzenie podlega leczeniu? Sprawdź!

Zaburzenia seksualne mają zwykle głębokie podłoże psychiczne i wynikają z kompleksów lub rozmaitych, trudnych doświadczeń życiowych. Mają także różne odmiany. Czym jest tanatofilia?

Osoby cierpiące na tanatofilię potrafią zaspokoić się seksualnie tylko wtedy, gdy wyobrażają sobie swoją własną śmierć, a także inne aspekty z nią związane. Zaburzenie to uznaje się za odmianę masochizmu. Na czym dokładnie polega?

Wyobrażenie śmierci jako źródło przyjemności

Tanatofilie jedyny sposób na osiągnięcie satysfakcji seksualnej znajdują w swojej głowie i wyobrażeniach dotyczącej własnej śmierci, nieważne w jaki sposób się ona dokonuje. To już zależy od indywidualnego przypadku chorego. Poza samą śmiercią podniecające w takiej sytuacji są też myśli o pogrzebie i żalu bliskich. Orgazm można osiągnąć także poprzez ogólne myślenie o śmierci, również innych osób.

Inne odmiany tanatofilii

W fachowej terminologii istnieje pojęcie dewiacji tanatofilskich, czyli wielu innych metod osiągania orgazmu, które wiążą się ze zjawiskiem śmierci, ale nie chodzi już o samo wyobrażenie. Będzie to zatem m.in. nekrofilia, czyli czerpanie przyjemności ze współżycia ze zwłokami albo mysofilia, czyli spożywanie wydzielin pochodzących z ludzkiego ciała.

Leczenie tanatofilii

Parafilie o charakterze wyobrażeniowym wydają się być mniej groźne niż te, w których chory angażuje inne osoby czy przedmioty. Każdy taki przypadek warto jednak skonsultować z seksuologiem, który dokładnie przeanalizuje daną sytuację i w razie potrzeby wdroży odpowiednie leczenie.

Tanatofilia może mieć wiele odmian, jednak najczęściej polega na fantazjowaniu na temat własnej śmierci co staje się źródłem satysfakcji seksualnej. Niestety taka praktyka może zaburzać możliwości zdrowego stosunku między dwojgiem parterów.


Zobacz także:

Sprawdź!
Froteryzm – ocieranie się jako źródło podniecenia seksualnego. Czy ocieractwo jest karalne?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak podniecić męża

Jak podniecić męża i rozpalić go do czerwoności? Wykorzystaj jego czułe punkty, czyli strefy erogenne!

Next Article
masaż erotyczny

Masaż erotyczny. Poznaj Nuru, tantrę i inne techniki!