raptofilia

Raptofilia – jedna z niebezpiecznych parafilii polegająca na przyjemności czerpanej z gwałtu

Zdarza się, że satysfakcję ze zbliżenia można osiągnąć jedynie w parze z satysfakcją psychologiczną. Zazwyczaj odbywa się to poprzez brutalny gwałt na osobie stawiającej opór. 

 

Niektórzy mężczyźni potrzebują kobiety, która nie będzie mu w pełni uległa, ale sprzeciwi mu się, co on będzie mógł zaaranżować jako pokaz swojej władczości. Taka sytuacja często kończy się gwałtem, czyli stosunkiem wbrew woli drugiej strony. Na czym dokładnie polega raptofilia?

Raptofilia – potrzeba satysfakcji przez gwałt

Do raptofilii dochodzi wtedy, gdy mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wzwodu w innych okolicznościach, jak tylko przez agresję. Podnieca go wówczas fakt bezbronności i niechęci jego ofiary, co doprowadza go wreszcie do satysfakcji. Raptofilia uważana jest za odmianę sadyzmu. Warto pamiętać, że w polskim prawie gwałt uważany jest za przestępstwo. Sprawdź, ile grozi za gwałt: https://prawoteka.pl/ile-grozi-za-gwalt.

Kogo dotyczy zjawisko raptofilii?

Ze względów fizjologicznych większość osób cierpiących na to zaburzenie to mężczyźni. Do incydentów może dochodzić zarówno wśród par, także małżeństw, jak i między przypadkowymi ludźmi. 

Czy można z tym walczyć?

Raptofilię można przezwyciężyć, jednak wymaga to wieje wysiłku i pracy nad samym sobą, jeśli chodzi o sprawcę. W newralgicznych momentach należy się kontrolować i tłumić w sobie wszelkie pokusy. W trudniejszych przypadkach pomocna może okazać się konsultacja u specjalisty, np. psychologa lub seksuologa, który zaplanuje odpowiednie leczenie. 

 

Raptofilia zaliczana jest do grupy parafilii, jednak jest jej wyjątkowo niebezpieczną i szkodliwą odmianą. Z uwagi na fakt, że przyjemność seksualna opiera się tutaj o gwałt, skutki natury psychicznej w przypadku ofiary mogą okazać się nieodwracalne.


Zobacz także:

Sprawdź!
Klizmafilia – dowiedz się, skąd bierze się to zaburzenie

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
feedersi

Feedersi – wielbiciele otyłych kobiet czy oprawcy, którzy niszczą swoje partnerki? Kim są wypasacze?

Next Article
krążki antykoncepcyjne

Krążki antykoncepcyjne – metoda antykoncepcji hormonalnej