Somnofilia

Somnofilia – współżycie w trakcie snu. Czy może przynosić przyjemność?

Somnofilia jest jedną z odmian parafilii, która polega na odbyciu stosunku seksualnego w trakcie snu i odczuwaniu z tego przyjemności. Czy naprawdę można się kochać w takich okolicznościach?

Omawiane zjawisko nazywane jest także „zespołem śpiącej księżniczki”, ponieważ jego istotą jest czerpanie przyjemności z seksu uprawianego w trakcie snu jednego z partnerów. Co ciekawe, czasami to właśnie osoba pozornie śpiąca inicjuje kontakt seksualny. Czy to rzeczywiście możliwe i jak dokładnie się to odbywa?

Do czego odnosi się pojęcie somnofilii?

Samo pojęcie pochodzi z języka greckiego. W ten sposób określa się wszelkiego rodzaju kontakty na tle seksualnym, które zachodzą w trakcie snu jednego z partnerów. Termin można stosować w przypadku pełnego współżycia, ale także rożnych form ocierania się o narządy drugiej osoby. Zjawisko to po części łączy się z pojęciem seksomnii, jednak jest jego skrajną odmianą.

Czy syndrom śpiącej księżniczki może być szkodliwy?

Zjawisko to nie przynosi raczej żadnych zdrowotnych szkód, a jedynie może powodować pewien rodzaj dyskomfortu u partnera, który niekoniecznie preferuje taki sposób zbliżenia. Jeśli dotyczy cię to zjawisko, warto o tym wspólnie porozmawiać. Satysfakcja seksualna obojga partnerów jest kluczowa w udanym seksie!

Somnofilia to zjawisko seksualne ściśle związane ze snem. Okazuje się, że prawdziwą przyjemność i satysfakcję niektórzy osiągają wyłącznie w czasie spania, z punktu widzenia psychologii jedynie pozornego. Syndrom ten zaliczany jest do grupy zaburzeń preferencji seksualnych. Czy może być szkodliwy? Prawdopodobnie nie, jednak warto zawsze szukać metod wzajemnego zaspokajania potrzeb, które zadowolą obie strony. 


Zobacz także:

Sprawdź!
Trichofilia to sytuacja, w której włosy stają się bodźcem erotycznym. Jak rodzą się takie upodobania?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
gąbka dopochwowa

Gąbka dopochwowa – złożony środek antykoncepcyjny. Czy jest skuteczna? Jak z niej korzystać?

Next Article
Choroby przenoszone drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową – infekcje weneryczne