Powiększanie ust – wypełniaczem czy własnym tłuszczem

Powiększanie ust – wypełniaczem czy własnym tłuszczem?

Pełne, ponętne usta to marzenie wielu osób. Powiększanie ust to specjalność lekarzy medycyny estetycznej. Kiedyś wybór był prosty – wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Dziś coraz częściej do wyboru mamy również powiększanie ust własną tkanką tłuszczową. Co wybrać? Która metoda daje lepsze efekty?

Powiększanie ust – jakie są Twoje oczekiwania?

Medycyna estetyczna dysponuje kilkoma metodami powiększania ust, takimi jak: wypełnianie kwasem hialuronowym, transfer tłuszczu, implanty czy chirurgiczny lifting ust. Ich wybór zależy m.in. od oczekiwanych rezultatów, czasu, który można poświęcić na rekonwalescencję oraz możliwości finansowych pacjenta. Decyzję należy podjąć po rozmowie z lekarzem medycyny estetycznej, który pomoże dopasować wielkość i kształt ust do anatomicznej budowy Twojej twarzy. Pamiętaj, że większe nie zawsze znaczy lepsze i ładniejsze. Lepiej zacząć od mniejszej ilości wypełniacza i ewentualnie powtórzyć zabieg za jakiś czas. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie nie ma jednej metody powiększania ust, która będzie idealna dla każdego. Odpowiednia dla Ciebie procedura zależy od Twoich oczekiwań oraz pierwotnego kształtu i rozmiaru ust. Wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej ustalisz najlepsze dla siebie rozwiązanie. Wśród najczęściej wykonywanych obecnie metod powiększania ust znajdują się: wypełnianie kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Nie wiesz, którą metodę wybrać? Poniżej wyjaśniamy, na czym polega każda z nich.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Zdecydowanie najpopularniejszą i… najprostszą metodą powiększania ust jest zastosowanie wypełniaczy tkankowych, czyli w większości przypadków – kwasu hialuronowego. Wypełniacz nie wymaga operacji w celu jego umieszczenia lub usunięcia, a większość pacjentów nie potrzebuje po zabiegu rekonwalescencji. Kwas hialuronowy to związek występujący naturalnie w ustach i skórze, jednak do zabiegu pozyskuje się go syntetycznie. Preparaty do powiększania ust zawierają kwas hialuronowy w odpowiednim stężeniu i o określonej konsystencji – mają formułę miękkiego żelu. Wypełniacz umieszczany jest w ustach poprzez serię drobnych zastrzyków. Zabieg musi zostać wykonany przez profesjonalistę – lekarza medycyny estetycznej – który operuje właściwą techniką wstrzykiwania, aby uniknąć efektu nadmiernego wypełnienia ust. Kwas hialuronowy utrzymuje się w ustach przez około 4-6 miesięcy, a następnie konieczny jest ponowny zabieg, aby utrzymać efekty.

Sprawdź!
Portale sex randkowe - szansa na urozmaicenie swojego życia erotycznego

Powiększanie warg własną tkanką tłuszczową

Alternatywą dla powiększania ust kwasem hialuronowym jest wypełnianie własną tkanką tłuszczową, nazywane lipotransferem. Zabieg ten uznawany jest za metodę najbardziej naturalną i hipoalergiczną.  Zamiast syntetycznego wypełniacza stosuje się tłuszcz, który dodaje ustom objętości i kształtu. Materiał do zabiegu pobierany jest bezpośrednio od pacjenta podczas zabiegu liposukcji. Tkanka tłuszczowa pobierana jest jeszcze tego samego dnia i odpowiednio przygotowywana do zabiegu – odwirowywana i oczyszczana. Ponieważ tłuszcz nie jest syntetyczny i pochodzi z własnego organizmu, nie ma ryzyka odrzucenia lub innej niepożądanej reakcji. Tkanka tłuszczowa do powiększania ust pochodzi z obszarów, na których występuje jej nadmiar, np. okolice brzucha. Lipotransfer jest bardziej inwazyjny niż zabieg wypełniaczem, ale daje bardziej naturalne efekty. Jest też korzystniejszy dla osób uczulonych na składniki wypełniacza.

Dowiedz się więcej na temat powiększania ust – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
fetyszyzm

Fetyszyzm – odmienność czy zaburzenie seksualne? Kim jest fetyszysta i jakie są rodzaje fetyszy?

Next Article
seks w pracy

Seks w pracy – niebezpieczna fantazja erotyczna. Sprawdź, co warto wiedzieć o biurowych romansach