Antykoncepcja na wakacjach – jaką metodę wybrać? Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Okres wakacyjny sprzyja wyjazdom i nawiązywaniu nowych znajomości, które mogą przerodzić się w bliższe relacje. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jaka metoda antykoncepcji może się u nas sprawdzić w tym czasie. Warto zaopatrzyć się nie tylko w potrzebne środki, ale także test ciążowy. Jaką metodę antykoncepcji na wakacjach wybrać? Podpowiadamy.

Antykoncepcja na wakacjach – prezerwatywa

Jedną z najczęściej stosowanych form antykoncepcji, bez wątpienia są prezerwatywy. Mogą się one sprawdzić również na wakacjach. Można je wykorzystywać jako jedyną formę antykoncepcji lub w połączeniu z innymi metodami, takimi jak tabletki hormonalne czy krążek. Skuteczność prezerwatywy w dużej mierze uzależniona jest od poprawności jej użycia. Nie jest to jednak metoda, która w 100% chroni nas przed niechcianą ciążą. Bez wątpienia jest to jednak metoda, która dodatkowo chroni nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Z tego powodu może być optymalną opcją, zwłaszcza w przypadku jednorazowych kontaktów seksualnych.

Antykoncepcja na wakacjach – tabletki antykoncepcyjne

Wśród popularnych form antykoncepcji dla kobiet wymienia się tabletki antykoncepcyjne. W przypadku tej metody należy jednak nieco wcześniej pomyśleć o jej stosowaniu, ponieważ w zależności od konkretnego preparatu, skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w zapobieganiu ciąży może zaczynać się po 7, a czasami nawet 30 dniach. Panie, które nie chcą więc z lękiem sięgać po test ciążowy, mogą liczyć na ochronę tabletek antykoncepcyjnych zazwyczaj dopiero od drugiego cyklu stosowania preparatu. 

Metoda ta jest chętnie wybierana na wakacjach również ze względu na to, że na przykład nie robiąc przerwy między poszczególnymi blistrami, kobieta może przesunąć miesiączkę tak, aby nie wypadała ona właśnie podczas wakacyjnego wyjazdu. Takie działanie oczywiście zawsze należy skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Pamiętajmy jednak, że tabletki antykoncepcyjne nie chronią nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Z tego powodu jest to opcja raczej dla stałych partnerów.

Sprawdź!
Dieta na poprawę męskiego libido - co należy jeść?

Jakie metody antykoncepcji można stosować, by nie sięgać z lękiem po test ciążowy?

Istnieje wiele innych metod antykoncepcyjnych, które można stosować nie tylko w wakacje, ale o każdej porze roku. Wśród nich można wymienić wkładkę domaciczną, czyli spiralę. Jest ona wymieniana w zależności od konkretnego modelu co rok lub 3 lata. Zbliżoną zasadą do działania tabletek antykoncepcyjnych charakteryzuje się plaster antykoncepcyjny, który zwykle zmienia się co tydzień. W wakacje jednak istnieje ryzyko, że podczas korzystania z basenu czy pływania w morzu może się nam on odkleić. W takim przypadku jeżeli nie chcemy martwić się, wykonując test ciążowy, należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji. Wśród pozostałych technik można wymienić również krążki dopochwowe, a także zastrzyki hormonalne. Każdorazowo przed doborem metody antykoncepcji warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Materiał partnera.Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
my dwoje

My Dwoje – oferty matrymonialne dla samotnych. Czy warto założyć konto na portalu?

Next Article
pozycja na krześle

Pozycja na krześle – nowe horyzonty intymności i seksualnych doznań