jak wzbudzić zazdrość

Jak wzbudzić zazdrość w kobiecie? Co może wywołać zazdrość w drugiej stronie

Jak wzbudzić zazdrość? Jest na to kilka sposobów. Czasem wystarczy wyłącznie jeden mały gest, aby rozbudzić takie emocje. W innych przypadkach trzeba sięgnąć po bardziej stanowcze metody. Czytaj dalej!

Jak wzbudzić zazdrość w kobiecie lub mężczyźnie? Najpierw należy zadać pytanie, po co to robić? W końcu zazdrość postrzegana jest przeważnie dość negatywnie. Odrobina zazdrości potrafi jednak na nowo rozbudzić namiętność w związku. Może być stosowana jako lekarstwo na brak namiętności w długoletnim związku, który zaczyna wygasać. Jest to jednak broń obusieczna. Próba wzbudzenia zazdrości może wywołać zamierzony efekt, jednak może również doprowadzić do rozpadu relacji. Dlatego, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, dobrze się nad tym zastanów! Dowiedz się więcej!

Jak wzbudzić zazdrość w kobiecie? Czym jest zazdrość?

Zazdrość to uczucie, które każdy człowiek zna. Często jest ono demonizowane. Powszechnie uważa się, że zazdrość jest czymś złym. Nie warto tak postrzegać emocji. Jest to wyłącznie pewien rodzaj sygnału. Zazdrość pojawia się w sytuacji, gdy nie możemy osiągnąć tego, czego pragniemy. Objawia się w formie niechęci do osób, które posiadają to, czego my nie mamy. Jest to nic innego jak frustracja, która objawia się w ten sposób. W związkach potrafi przypomnieć o tym, jak bardzo kochamy drugą osobę. Lęk przed jej utratą może być bardzo silny. 

Jak objawia się zazdrość w związku?

Zazdrość w związku odczuwana jest, gdy jedna ze stron poświęca swój czas oraz uwagę osobie trzeciej. Pojawiają się wtedy liczne objawy, które można rozpoznać. Zazdrość w związku to reakcja spowodowana strachem przed odrzuceniem. Odczuwa go osoba, która obawia się, że może stracić swojego partnera na rzecz innej osoby. Uczucie może być wywołane prawdziwymi poszlakami lub wyłącznie urojonymi. Objawia się w chęci kontrolowania partnera. Często towarzyszy temu szantaż emocjonalny. Osoby zazdrosne koncentrują swoją uwagę na partnerze lub partnerce. 

Sprawdź!
Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku?

Jak wzbudzić zazdrość? Strategia działania

Jak wzbudzić zazdrość w kobiecie? Przeważnie nie jest to trudne. Wystarczy przekierować swoją uwagę na osobę trzecią. Przed spotkaniem z inną kobietą zacznij się szykować. Dobrze się ubierz, wykorzystaj jej ulubione perfumy. Przez swoje zachowanie pokaż, że poświęcasz swój czas, na to, aby dobrze wypaść przed tą osobą. Możesz również zacząć grę psychologiczną. Po odczytaniu wiadomości kasuj je oraz kończ rozmowy telefoniczne, kiedy partnerka wejdzie do pomieszczenia. Przez takie zachowanie sugerujesz, że masz coś do ukrycia.

Zacznij się zmieniać

Zazdrość może spowodować już wyłącznie zmiana wyglądu. Pokazuje, że zaczynasz o siebie dbać na nowo. Powodem takich zmian może być zainteresowanie się inną osobą. W takim razie zmiana fryzury, garderoby, makijażu w przypadku kobiet, może wywołać lekką niepewność u dotychczasowego partnera. W rozmowie warto również delikatnie zasugerować powód zmian. Możesz powiedzieć, że w pracy lub miejscu, które często odwiedzasz, jest nowy pracownik.

Co o zmianie sądzi eksperka portalu estetico.pl, Amanda Lewek?

Widzę, że postanowiłeś zadbać o siebie i zmienić fryzurę – rewelacyjnie to na Tobie wygląda! To świetny sposób, aby dodać sobie pewności siebie i może nawet wywołać odrobinę zazdrości u innych.

Daj jej mniej uwagi, aby otrzymać jej więcej

Ludzki umysł działa na prostych schematach. Często pragnie tego, czego mieć nie może. W związku z tym, jeżeli zaczniesz żyć bardziej niezależnie od partnerki lub partnera, możesz zyskać jego uwagę. Zacznij angażować się w aktywności samodzielnie. Wychodź do klubów lub kawiarni ze swoimi znajomymi bez partnerki. Jeżeli do tej pory spędzaliście całe dnie razem, to już wyjście na spacer bez niej może powodować u niej obawy. Twoje zachowania powinny być jednak naturalne. Jeżeli druga strona zrozumie, co robisz, to może poczuć się oszukana.

Sprawdź!
Brak pociągu seksualnego w związku – z czego może wynikać oraz jak należy rozpoznać problem?

Czy warto wzbudzać zazdrość u partnera?

W tym miejscy należy przestrzec przed celowym wywoływaniem zazdrości. Wiele osób w ten sposób chce ratować swoje związki. Niestety znacznie łatwiej jest je zniszczyć poprzez takie działania. Jeżeli oddaliliście się od siebie, to próba wywołania zazdrości może nie przynieść zamierzonego efektu. Będzie ona dla drugiej strony sygnałem, że straciłeś nią zainteresowanie i związek dobiega końca. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa. Powiedz partnerowi, co czujesz oraz czego się obawiasz. Prawdopodobnie uda wam się znaleźć rozwiązanie kłopotliwej sytuacji, w której się znaleźliście.

Pomimo tego, że zazdrość jest bardzo skuteczna, to odradzamy tego typu działania. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest szczera oraz otwarta rozmowa. Manipulowanie emocjami partnera nie jest rozwiązaniem. Dodatkowo jest to metoda, która może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
prezerwatywy smakowe

Prezerwatywy smakowe – zastosowanie, rodzaje oraz wady i zalety smakowych prezerwatyw

Next Article
falloplastyka

Falloplastyka, czyli rekonstrukcja prącia. Jakie są wskazania do zabiegu, jak wygląda jego przebieg oraz opieka pooperacyjna?