dzień penisa

Dzień Penisa – nietypowe święto na ulicach Kawasaki w Japonii

Dzień Penisa to niecodzienna tradycja, która co roku w pierwszą niedzielę kwietnia przyciąga tłumy turystów z całego świata. Ta wyjątkowa impreza odbywa się w mieście Kawasaki w Japonii. Ale co tak naprawdę oznacza to święto i co sprawia, że jest takie wyjątkowe? Przyjrzyjmy się bliżej tym ciekawym obchodom, ich korzeniom i znaczeniu.

Od Kawasaki do całego świata – poznaj tradycje związane z Dniem Penisa

Dzień Penisa to święto obchodzone w Japonii, które zyskało popularność na całym świecie. Znane lokalnie jako Kanamara Matsuri, czyli Święto Żelaznego Fallusa, ma korzenie sięgające XVI wieku. Dzień ten przypada na pierwszą niedzielę kwietnia, a ulice Kawasaki wypełniają się figurami gigantycznych penisów, wykonanych z różnorodnych materiałów takich jak guma, żelazo czy drewno. A to wszystko na cześć tego najbardziej męskiego organu. Na ulicach znajdują się też stoiska, na których można kupić różnego rodzaju przekąski w kształcie fallusa.

Czym jest Dzień Penisa?

Tradycja ta jest nie tylko okazją do beztroskiego świętowania. Wielu młodych ludzi przychodzi do świątyni Kanayama z drewnianymi tabliczkami, na których zapisane są modlitwy, np. z prośbą o dziecko. Wielu turystów przybywa do Japonii specjalnie na to konkretne wydarzenie, a sprowadza ich fascynacja nietypowym obyczajem, a także ciekawość dotycząca różnic kulturowych.

Czy wiesz, skąd pochodzi tradycja Dnia Penisa? Poznaj legendę

Tradycja święta sięga XVI wieku, kiedy to prostytutki z Kawasaki modliły się o ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową w shintoistycznej świątyni Kanayama. Dzień Penisa to więc nie tylko święto pełne radości, ale także wydarzenie z głębokim znaczeniem i długą historią.

Sprawdź!
Czy za współżycie w samochodzie grozi mandat?

Legenda związana z Dniem Penisa mówi o zębatym demonie, który zamieszkiwał pochwy niektórych kobiet. Według opowieści jeden z takich demonów podczas nocy poślubnej pewnej panny młodej wykastrował jej dwóch kolejnych mężów. By pokonać demona, kobieta ta poprosiła kowala o wykucie stalowego penisa, na którym demon połamał sobie zęby. To właśnie na cześć tego kowala obchodzone jest to święto, a stalowy fallus symbolizuje ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Święto płodności

Niewielu ludzi wie, że Dzień Penisa obchodzony jest także jako święto płodności. Wielu Japończyków wierzy, że udział w paradzie może pomóc im w zmaganiu się z problemami związanymi z bezpłodnością. Niezależnie od tego, czy ludzie przybywają do Kawasaki dla zabawy, czy w poszukiwaniu duchowej opieki, Dzień Penisa pozostaje wyjątkowym świętem, które z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników z całego świata.

Dzień Penisa – więcej niż tylko święto

Dzień Penisa to nie tylko święto, ale także okazja do szerzenia wiedzy na ważne tematy związane ze zdrowiem. Japończycy zbierają fundusze na badania nad HIV podczas parady Dnia Penisa. Zabawa i świętowanie idą tu ramię w ramię z poważną i ważną sprawą, jaką jest walka z tą groźną chorobą.

Święto Penisa jest również okazją do celebrowania nadejścia wiosny oraz modlitwy o zdrowie, udane małżeństwo, a dla kobiet o łatwy poród. Dzień Penisa to zatem nie tylko egzotyczny, kolorowy festiwal, ale także ważna okazja do zwrócenia uwagi na istotne problemy.

Fot. główne: Stealth3327 via Wikipedia, CC0



Zobacz także:
Sprawdź!
Dieta na płodność - co pomaga zajść w ciążę?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak mężczyzna reaguje na kobietę która mu się podoba

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Next Article
kobieta i mężczyzna w łóżku

Wygłuszenie ściany w sypialni - jak zrobić to skutecznie?